Skocz do zawartości

Monitor zakrzywiony jak moje prącie 144hz full opcja nówka igła


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Że w tych pieniądzach można kupić monitory, które mimo braku zakrzywienia i 144 hz (które mogą się przydać jedynie gdy grasz w strzelanki online = więcej hzh = więcej fps = szybsza reakcja jak strzelasz do innego gracza) będzie miał obraz znacznie lepszy i będzie lepszy zarówno do pracy jak i gier, np. jakiś model  półprofesjonalny Eizo.

 

Monitor, który linkujesz ma jedno główne zastosowanie gra w FPS online :>  

 

Np:

 

https://www.morele.net/monitor-eizo-fs2434-653894/

 

https://www.morele.net/monitor-eizo-ev2450-666566/

 

Tym monitorom to zakrzywione i superherzowe MSI może klęknąć i zrobić gałę :> 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek 144hz pozwalają wyświetlać więcej niż 60 klatek na sekundę, co ma jedynie zastosowanie przy strzelankach online :> 

 

To jest monitor dedykowany pod granie w strzelanki np. Counter Strike. 

 

Jak pisałem wyżej, te dwa Eizo jakością obrazu biją na głowę to MSI. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci monitor do grania w fps, jak ty pracujesz na komputerze głównie:> 

 

I tak 144hz jest efektywne tylko jak gra, w którą grasz ma powyżej 60 klatek na sekundę, czyli prawie żadna nowa, na twoim sprzęcie :> 

 

Czyli 144hz pracuje jak gra zapieprza 144 klatki na sekundę :> 

 

Ile miałeś np. klatek w gta V ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarls więcej hz przydaje się jedynie do gier FPS online, więcej FPS = można wyrwać dodatkowe setne sekundy, czyli ciut szybciej strzelić niż inni. I fakt wzrok się mniej męczy, jak jesteś pro lub semi pro i grasz w CS 8-10 h dziennie :lol: 

 

Oczywiście tylko wtedy urwie się te setne sekundy gdy za monitorem idzie dobra mysz gamingowa, klawiatura mechaniczna, płyta główna z portami USB 1000 Hz, a za sterami siedzi gracz z ponadprzeciętnym refleksem. 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz Eizo po kalibracji to jest żyleta, zarówno w grach jak i w codziennej pracy, a filmy ogląda się lepiej niż na jakimkolwiek gamingowym monitorze. Oczywiście monitor musi być podłączony przez hdmi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czarls napisał:

Powyżej 60hz ludzkie oko nie dostrzeże różnicy (z tego co kiedyś wyczytałem).

 

Kiedyś to samo mówili o 30 fps ;) a dziwnym trafem im więcej hz tym inaczej się patrzy. 

 

Marek kup sobie 2x24' zamiast jednego dużego zakrzywionego + projektor do oglądania filmów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Też miałem dylemat jaki monitor kupić. Więc ostatnio kupiłem.

 

1. 28 cali iiyama na matrycy TN FHD 144Hz i 1ms reakcja matrycy.  Rzeczywiście te 144Hz robi różnicę nie tylko w grach - cały interfejs jest płynniejszy. Jednak moja karta graficzna wyciągnęła tylko 120 Hz po HDMI - aby wyciągnąć wyższe Hz trzeba miec Display Port. Na szczęście monitor miał jednego BadPixela i go oddałem.  To co mogę powiedzieć - na dzisiejsze czasy matryce TN są denne, kąty widzenia tragiczne a odwzorowanie kolorów takie sobie.

Monitor 28 cali powinien mieć już wyższą rozdzielczość. Przynajmniej te 2k. Inaczej te FHD źle się prezentuje.

 

2. Kupiłem drugą iiyame 27 cali z matrycą IPS czas reakcji 5 ms i "tylko" 75 Hz - ale rozdzielczość 2k. Połączenie po DisplayPort. Różnica do poprzedniego modelu z matrycą TN druzgocąca matryce TN - w końcu można oglądnąć film leżąc w łóżeczku i nie musieć patrzeć w monitor najlepiej prostopadle do matrycy. KOlory w IPS są super. Co ciekawe przy ustaleniu 73Hz i skonfigurowaniu monitora to obraz jest według mojego odczucia płynniejszy niż poprzednika z matrycą TN i niby czasem reakcji 1ms. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

 

https://www.komputronik.pl/product/370740/iiyama-prolite-xub2792qsu-b1.html

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez rarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2017 o 20:26, Czarls napisał:

Powyżej 60hz ludzkie oko nie dostrzeże różnicy (z tego co kiedyś wyczytałem).Zasadniczo człowiek widzi z częstotliwością 25 Hz i wielokrotność. 

Wielokrotność powoduje sztywniejszy obraz, słabszą amplitudę na zanik kąta otwarcia kryształów a dokładnie TĘTNIENIE obrazu(gładzenie amplitudy przemian funkcji zmiennokształtnych).

ten kozacko wygląda i ma funkcje zmniejszającą zmęczenie wzroku  szmery bajery kupcie rowery....tik tak 
 

Wielokrotność 60 Hz wzięła się z USA bo jest zbliżona do rytmu serca bardziej niż 50 Hz.(nasza pikna Ojczyzna)

Jednak oko ludzkie działa bliżej 25 Hz(+), mało kiedy film zbliża się do 30 Hz.

Z stąd 100 Hz przełomowe serie telewizorów z idealnie wygładzonym(łagodnym) obrazem(zapomniane czasy reklama robi swoje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.