Skocz do zawartości

Wszechstronny klej medyczny


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuj

Australijsko-amerykański zespół opracował wysoce elastyczny klej chirurgiczny MeTro, który zamyka rany w zaledwie 60 sekund.

Taki klej, to taka mała rewolucja w medycynie :) ciekawe tylko czy przejdzie testy kliniczne ;) ale zapowiada się co najmniej dobrze, link dałem niżej:

https://wolnemedia.net/metro-wszechstronny-klej-medyczny/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja widziałem coś takiego jak mikro-tampony. Szczególnie dobre na mocne rany np. dla wojska. Jeżeli żołnierz zostaje rany pakuje się takie "kulki" kilka-kilkanaście w ranę. Rozpycha się to i blokuje wylew krwi. To jest bardziej doraźne rozwiązanie na czas dowiezienia rannego do miejsca, gdzie jest personel i możliwości by zająć się raną bardziej profesjonalnie. Ten klej widzę jest dobry na to by zakleić i ma być np. 1-2 tygodnie.  Może znajdę to na necie to podrzucę.

Edytowane przez slavex
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak miałem ranę na kciuku (między pierwszym a drugim zgięciu) a taką z 1.5cm nawet głęboką (do tej pory mam bliznę) to rozrobiłem wodę utlenioną z jodem (płyn lugola ) Rano się budzę patrzę :huh: tak się lekko zdziwiłem że się skleiło. Nawet dość szybko się zagoiło. A przecież na dłoniach to potrafi się babrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, slavex napisał:

To ja widziałem coś takiego jak mikro-tampony. Szczególnie dobre na mocne rany np. dla wojska. Jeżeli żołnierz zostaje rany pakuje się takie "kulki" kilka-kilkanaście w ranę. Rozpycha się to i blokuje wylew krwi.

To jest na razie tylko prototyp i jest w trakcie zatwierdzania przez FDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.