Skocz do zawartości

Talmud


Assasyn

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na myśli, że zrozumiesz o co mi chodzi kiedy pokazuję ci przykłady manipulacji wyrwanymi z kontekstu zdaniami pomieszanymi z kompletnie zmyślonymi "cytatami". Zawiodłem się.

A film po prostu głupi. Samo gadanie o Chazarach jest czystym negowaniem wiedzy naukowej - badań DNA. Nawet sam autor tej tezy Arthur Koestler przyznał, że ją zmyślił. 

Zastanów się dlaczego nie-aszkenazyjscy Żydzi nie wierzą w te brednie? Chyba oni pierwsi powinni krzyczeć, że ktoś chce ukraść im tożsamość, co nie?

 

A co do antysemitów, to oni kiedyś mieli jaja i się do swoich poglądów przyznawali. Dzisiaj u nich z tym gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich cytatów w talmudzie jest znacznie więcej. Wystarczy żebyś go poczytał, a nie wypowiadał się na temat czegoś, czego nie znasz. Wnoszę, że nie znasz, bo gdybyś znał to byś nie polemizował z prawdziwością owych cytatów.
Tak, "film" głupi. Wrzuciłem go 40 min temu, film ma 1.40 h a ty po 40 minutach wiesz, że "głupi". Argument jak nastolatka. Cóż w kwestii Chazarów tez się mylisz bo to właśnie badania najnowsze udowadniają, że uważający się obecnie za Żydów nie mają genetycznie nic wspólnego z Semitami. Prawdziwymi Semitami są właśnie Palestyńczycy i niektóre Plemiona arabskie. Nie aszkenazyjscy żydzi nie mają za bardzo nic do gadania. Pooglądaj sobie jak palą flagi Izraela, i jak są pacyfikowani przez wojsko i policję.

A co do antysemitów, to jaja im są ucinane tym, że wzmianka "antysemicka" może skończyć się w sądzie. Tak się ucisza kwestionujących "prawdy wiary".

Poza tym już ci tłumaczyłem, że pojęcie "antysemityzm" jest durne z dwóch powodów co najmniej. Pierwszy to ten, że bycie anty wobec nie Semitów (prawdziwych) nie może byc antysemityzmem.
Po drugie, że "antysemityzm" to nie  jest wtedy kiedy ty tak uważasz, a wtedy kiedy jak sam człon wskazuje jest ktoś "anty". W przypadku zwykłej rozmowy o faktach, nie ma mowy o "anty", a więc nie ma żadnego wydumanego w tym antysemityzmu. Zostałeś wytresowany aby na każdą polemikę reagować "antysemityzm!".

Tyle polemiki z tobą. Jak uznasz, że potrafisz dyskutować o faktach bez używania szantażu możesz dać znać.
Nara.

Edytowane przez mutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eliahu K. napisał:

Antysemita to wróg Żydów i nie jest nim tylko ten kto głośno mówi, że nienawidzi Żydów. Każdy naród sam definiuje sobie kto jest wrogiem a kto nie.

Czyli potwierdziłeś że można faktycznie być filosemitą, ale jeśli Żydzi mnie nie będą lubić to nazwą mnie antysemitą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem skąd te informacje. W judaizmie nie ma ruchu na kształt protestantyzmu w chrześcijaństwie. Współcześni Żydzi to właśnie faryzeusze a Faryzeizm = Judaizm.

A nazywanie praw rabinicznych "dodatkami" świadczy o nieznajomości Biblii z której jasno wynika, że spisana Tora nie była całością objawienia."

Od jednego z najlepszych biblistów żydowskich James Jacob Prasch. Judaizm nie był faryzeizmem pierwotnie, pierwotnie był właśnie oparty o objawione Słowo- wtedy Tora i dalsze Pisma prorockie, potem były różne grupy -saduceusze, faruzeusze etc coś jak teraz podzielone chrześcijaństwo. Zasadnicza różnica w tych "judaizmach" - pierwotny właściwy trzymał się Tory i czekał na Mesjasza jako resztę objawienia, inni dodawali swoje "tradycje" i uznawali to za Słowo Boże (to samo nam narobił katolicyzm). Tradycjonaliści (sensu largo faryzeusze) zignorowali Mesjasza ,wiec zaczęli tworzyć swoje prawa dalej i dalej, rozwijając judaizm postchrystusowy, oni nadal istnieją, czekają na swojego "mesjasza" ignorując dokończenie objawienia jakie jest w NT ( NT sam jest ukryty w Starym, a NT lepiej objawia Stary - vide np proroctwa o Dniu Pana a ewidentne powiązania z symboliką apokaliptyczną NT, proroctwa powiązane). 
ST - "Do słów Jego nic nie dodawaj, by cię nie skarał: nie uznał za kłamcę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AdamPogadam napisał:

wiec zaczęli tworzyć swoje prawa dalej i dalej, rozwijając judaizm postchrystusowy

 

Czyli opierasz się na słowach gościa, który za podstawę poprawności swojego wywodu przyjął iż Jezus był zbawcą, a Żydzi go nie uznali :lol: 

 

I nazywasz gościa biblistą żydowskim :D

 

Tak naprawdę jest biblistą chrześcijańskim, który wyraża swój osąd na temat Żydów i ich stosunku do Jezusa Ch., a jego opinia jest 'skażona' bo opiera się na z góry przyjętym dogmacie  :>

 

 

 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, AdamPogadam said:

Tradycjonaliści (sensu largo faryzeusze) zignorowali Mesjasza ,wiec zaczęli tworzyć swoje prawa dalej i dalej, rozwijając judaizm postchrystusowy,

Jak rozumiem masz na myśli Jezusa (mesjasza, którego zignorowali). Sęk w tym że talmudyzm powstał 200 lat przed Chrystusem w Babilonie a postępowi Talmudyści w czasach Jezusa wciąż żyli w Babilonie i wcale nie wiemy czy mieli swoich popleczników w Judei, na pewno tam nie mieli swojej "stolicy". Tego w biblii nie napisano.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu talmudu.

Polecam książkę Szlomo Sanda pt "Wymyślenie narodu żydowskiego".
Wywiad z nim
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/11/szlomo-sand-kiedy-i-jak-wynaleziono-narod-zydowski/

i krótki film z cytatami z talmudu.
https://www.wykop.pl/link/3935001/przerazajace-cytaty-z-rasistowskiego-talmudu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eliahu K. 

Cytat

A co do antysemitów, to oni kiedyś mieli jaja i się do swoich poglądów przyznawali. Dzisiaj u nich z tym gorzej.

To może najpierw niech się ujawnią żydzi, którzy udają Polaków? Bo żydzi są poukrywani, a ktoś komu nie podoba się że oni rządzą jego państwem i finansami, ma się ujawniać? To nie byłyby jaja, tylko kompletna głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamPogadam

Miałem napisać to co napisał Mosze Red - ten pan jest chrześcijańskim biblistą. 

Nie istnieją także jakiekolwiek przesłanki historyczne które sugerowałyby, że pierwotny judaizm był oparty tylko na Biblii Hebrajskiej. Nie ma zresztą także przesłanek wskazujących, że pierwotne chrześcijaństwo było oparte tylko na piśmie. To wszystko wymysły Marcina Lutra nie mające potwierdzenia w faktach.

Judaizm był zawsze oparty na tradycji - bez tradycji nie wiedziałbyś nawet które księgi należą do kanonu a które nie. Bez ustnej tradycji nie dałoby się nawet odczytać tekstu Biblii bo brakuje w nim samogłosek, spacji, znaków przestankowych itd. Wszystkie tłumaczenia Biblii oparte są na naszym 'tekście masoreckim' który aż do średniowiecza pozostawał w przekazie ustnym.

Poza tym już pisałem, że wystarczy uważna lektura samego tekstu Tory by przekonać się, że z tego tekstu wynika, że nie stanowił on całości objawienia. Tora bez Talmudu nie nadaje się do niczego gdyż nie dałoby się jej zastosować w praktyce na co są dziesiątki przykładów.

Oto jeden z nich - Święto Paschy. Tora poświęca dużo miejsca opisowi jak należy świętować, wspomina, że należy robić to 14 dnia "tego miesiąca". Po czym możesz przeczytać całą Torę od deski do deski i nie dowiesz się jaki to miesiąc. 

Drugi przykład - Tora mówi, że zwierzęta należy zabijać "w sposób jaki ci pokazałem". I znów nigdzie nie ma opisu tego sposobu. 

Takich przykładów są dziesiątki.

 

@mutu

Dyskusja z tobą traci powoli sens bo nie bierzesz odpowiedzialności za swoje słowa. 

Przed chwilą powołałeś się na rzekome "najnowsze badania naukowe" które podobno potwierdzają twoją tezę. Ja zapytałem jakie to badania a ty to ignorujesz. Na tym etapie albo przyznajesz się do kłamstwa albo zapodajesz link do tych badań. Ja mogę równie dobrze powiedzieć, że mam dowody na to, że bijesz matkę i gwałcisz siostrę i będzie to miało taką samą wiarygodność.
Zamiast się uwiarygodnić strzelasz kolejnymi linkami.

 

Pokazałem ci na przykładzie na czym polega wyrywanie cytatów z kontekstu i mieszanie ich z nieistniejącymi "cytatami". Wklejenie kolejnych 10 filmików tego nie zmieni. Do tego filmiki oparte są na dokładnie tych samych rzekomych "cytatach" którymi przed wojną posługiwali się niemieccy narodowi socjaliści, a ty dziwisz się, że ktoś nazywa cię antysemitą. To samo było w "Mein Kampf", to samo było w filmie "Der Ewidge Jude" to samo w książce "Talmud o Gojach" napisanej przez polskiego księdza Trzeciaka pracującego dla III Rzeszy. 

Jak cię widzą tak cię piszą kolego.

 

A co do Szlomo Sand'a to artykuł jest prześmieszny. Można się w nim przyczepić do tylu rzeczy, że nie wiem od czego zacząć. Chyba nagram o tym filmik na moim kanale. Na razie wspomnę tylko, że strona która ma w tytule "Bóg, Honor Ojczyzna" za autorytet wzięła sobie Sanda - zadeklarowanego komunistę i wroga wszelkich ruchów narodowych. Oboje jego rodzice byli członkami Komunistycznej Partii Polski którą nawet Stalin uważał za zbyt lewicową. Jego rodzice to samo uważali na temat narodu Polskiego - że został wymyślony w XIX wieku. Do tego Sand skończył kierunek "Historia XX-wiecznego kina amerykańskiego" - trochę odległy od tematu na jaki się wypowiada.

Ty próbujesz powiedzieć nam, że wszyscy historycy specjalizujący się w historii Bliskiego wschodu, historii Żydów lub ludów basenu śródziemnomorskiego sprzysięgli się w spisku przeciwko specjaliście od historii Hollywood'u który jako jedyny zna prawdę... No cóż. 

 

@Stulejman Wspaniały

Nic mi nie wiadomo o Żydach udających polaków i władających Polską. W ten spisek widocznie nie jestem wtajemniczony, ale ty zdajesz się wiedzieć co i jak, to może wyjaśnisz?

 

Edytowane przez Eliahu K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaaa...

A znasz takie powiedzenie "papier wszystko przyjmie"? To że ktoś gdzieś coś napisał nie czyni z tego prawdy.

A Jutjubek przyjmie nawet więcej niż papier.

 

A teraz ciekawostka - wiesz, że mechanizm zmiany nazwisk był dokładnie odwrotny? Żydzi urodzeni pod polskimi nazwiskami zmieniali je na żydowskie.

Np. premierzy Israela: 

-Dawid ben Gurion - urodzony jako Dawid Gruń,

-Menachem Begin - urodzony jako Mieczysław Biegun,

Prezydent:

-Szimeon Peres - urodzony jako Szymon Perski,

Szefowie największych partii:

-Cipi Livni - urodzona jako Celina Lewińska,

-ojciec premiera Netanjahu - urodzony jako Miecznikowski.

 

I w odróżnieniu od twoich rewelacji na wszystkie te podane przykłady istnieją autentyczne dowody historyczne i dokumenty a nie tylko filmiki z jutjubka.

 

Czy ty w ogóle rozumiesz różnicę między faktem popartym dowodami a anonimową opinią wyrażoną w internecie? Dlaczego bijesz matkę i gwałcisz siostrę?

Edytowane przez Eliahu K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie te "najnowsze badania naukowe", gdzie źródła tych rewelacji o nazwiskach polskich polityków???

Nie ma?

 

Ja mogę podać źródła i fakty potwierdzające każdą moją tezę a wy możecie wklejać setki filmików i nic w kwestii faktów to nie zmienia. 

Aha i przestańcie wreszcie bić wasze matki i gwałcić siostry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.