Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
rarek2

Nie jest ojcem, a musi płacić alimenty!

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia

 

A oto i artykuł ze znanego portalu WP na jakże znany temat domniemanego ojcostwa. "Bohater" arta dowiedział się, że nie jest ojcem "córki" zrobił badania genetyczne i wyszło, że jego domysły się potwierdziły. Jednak te badania nie są wiarygodne według prokuratury i trzeba by było zrobić badania przez ośrodek zaaprobowany przez prokuraturę - jednak mamusia "córki" nie wyraża zgody. Nastąpił PAT i "ojciec" musi płacić alimenty na nie swoje dziecko. W sumie sytuacja standardowa w PL. Mamusia się nie zgadza i KONIEC !!!  Kolejna polska ŚWIĘTA KROWA.

 

Prawo powinno w takim przypadku braku zgody matki zawieszać alimenty bezterminowo - dopóki ona nie potwierdzi faktu, że jej były mąż jest ojcem dziecka - oczywiście przez zrobienie badań DNA na zlecenie prokuratury. Lub prawo nie powinno wymagać zgody matki.

 

Myślałem trochę nad takimi sytuacjami i jedynym wyjściem w małżeństwie natychmiast po narodzinach dziecka jest zrobić badania na własną rękę i zaprzeczyć ojcostwa. Lub od razu po narodzinach zaprzeczyć ojcostwa prewencyjnie - bo w tym stanie prawnym w PL innego wyjścia nie ma.

 

Pod artykułem są komentarze durnych loch, które piszą, że najważniejsze jest dobro dziecka.  Uprasza się Braci o udzielanie się w tych komentarzach i zrównanie z ziemią idiotek. Ja swój koment już dałem.

 

Co myślicie - znacie jakieś wyjście z sytuacji dla takiego "ojca"?

 

A oto link do arta

 

https://wiadomosci.wp.pl/zrobil-badania-i-twierdzi-ze-nie-jest-ojcem-matka-ma-inne-zdanie-i-kaze-mu-placic-alimenty-6175583582361217a?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

 

Zrobił badania i twierdzi, że nie jest ojcem. Matka ma inne zdanie i każe mu płacić alimenty

28-letni Paweł z Lublina przez kilka lat żył w przekonaniu, że jest ojcem trójki dzieci. Kiedy dowiedział się, że 5-letnia dziewczynka może nie być jego córką wykonał na własną rękę badania DNA. Wyniki potwierdziły jego obawy, ale była żona podważa ich autentyczność. Co więcej dla prokuratury również nie są one wystarczającą podstawą do tego, aby unieważnić ojcostwo.
 
 
Matka nie wyraża zgody na badanie DNA, które ustaliłoby ojcostwo dziecka
 

Matka nie wyraża zgody na badanie DNA, które ustaliłoby ojcostwo dziecka (Fotolia)

Małżeństwo Pawła z Katarzyną, matką 5-latki zakończyło się w 2015 roku. Po rozstaniu mężczyzna dowiedział się od znajomych, że najmłodsze dziecko może nie być jego. Paweł wykonał badania DNA, które to potwierdziły. "Poinformowałem o tym Katarzynę. Na początku nie zaprzeczyła, dopiero później stwierdziła, że podrobiłem badania i chcę wyprzeć się ojcostwa, by nie płacić alimentów. A ja po prostu chciałem poznać prawdę" - powiedział mężczyzna w rozmowie z reporterem programu "Interwencja" na antenie Polsatu.

Wykonane przez niego badania nie są wystarczającym dowodem do tego, aby sąd orzekł o unieważnieniu ojcostwa. Prokurator nie ma pewności, czy próbki z kodem genetycznym zostały pobrane we właściwy sposób. Oficjalne badanie pomogłoby w rozstrzygnięciu sprawy, ale na to nie chce zgodzić się matka 5-latki. Ponadto prokurator nie może zmusić jej do wyrażenia zgody.

 
 

Mężczyzna po przeprowadzeniu badań na własną rękę przestał płacić alimenty na dziewczynkę, chociaż formalnie cały czas ciąży na nim ten obowiązek.

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Była już kiedyś taka historia, jak dobrze pamiętam to w tamtej sytuacji prokuratura też nie uznała testu DNA. Kilka dni później były nagłówki typu "Chory psychopata zabił swoją ex, bo nie wierzył, że to jego dziecko", "Czy kobiety mogą czuć się bezpiecznie, rodząc dziecko w Polsce". 

Sytuacja jedna z bardziej popularnych, Marek co jakiś czas o tym mówi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tu jeszcze jakieś refleksji nad okrutnym cierpieniem psychicznym, jakie owa kobieta zgotowała ex-mężowi a także swojej córce. Dowiedzieć się po kilku latach, że to nie własne dziecko! Co za koszmar. Takie oszutwo powinno być przynajmniej napiętnowane. Przecież do więzienia nie pójdzie, bo "dzieci". Już nie mówiąc o tym, że ma waginę więc jak to do więzienia. Z waginą nie wpuszczają.

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@rarek2 Komentarze są przeciw przebiegłej matce i trzymają stronę pokrzywdzonego. Nie widzę innych a jak są, to są minusowane ostro. Spokojnie. 

Nie zapominajmy, że to wp.pl. Portal, który sam sobie pisze komentarze i sam ustala sobie ilość plusów i minusów a moderacja nie przepuści nic co im się nie spodoba chociaż będzie zgodne z regulaminem. Pisanie komentarzy na wp.pl jest większą stratą czasu niż słuchanie opowieści swojej szkolnej miłości o jej chłopaku, który jest dupkiem. 

 • Like 2
 • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dopóki co najmniej 10 - 20 tysięcy mężczyzn nie zrobi tygodniowej rozpierduchy pod sejmem w tej sprawie, to tej sprawy się w PL nie ruszy. Państwo ma w dupie cierpienia i nędzę tego mężczyzny, ważne by kolejny systemowy robot miał zapewnione utrzymanie.

 • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, może pozwolić kobietom oficjalnie kraść i dopuszczać się oszustw? Przecież dla dobra dziecka to jest. Po co udawać że tak nie jest? Niemal czekam aż banda samotnych maDek napadnie na bank :D

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/strasburg-kara-dozywocia-tylko-dla-doroslych-mezczyzn-to-nie-dyskryminacja

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tylko potężna grupa może to zmienić - ale na to nie pozwolą ci, którym taki stan rzeczy jest na rękę. Albo islam to wszystko ureguluje raz dwa - zaczną się morderstwa zdradzających kobiet, i szybciutko skończy się kurestwo na boku, Panie momentalnie zrozumieją że nie wolno i trzeba się dostosować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@Rnext taki nawet zalatujący klimat "Fight Clubu". Dajmy na to, facet , typowa niebieska piguła aka biały rycerz dostaje srogi wpierdol od życia, klasyka. Niby wszystko było pięknie, a tu nagle żonie odjebało, przyjaciółeczki itd. Rozwód, grabież dzieci, domu itd.

 

I gość się załamuje, nagle okazuje się, że nikt mu nie chce pomóc (w sensie duchowym, wsparcia). Każdy mówi "to była Twoja wina" itd. Albo "bądź mężczyzną weź się w garść".

 

I upadek bohatera, i w tym momencie trafia on na tajne bractwo mgtow/redpill i poznaje prawdę o sytuacji w Polsce, i zamienia się w mściciela...

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 @Rnext Samotną madkę grałby Oświęciński, ojca grałby Stramowski, sędzine Warnke, dziecko Ostaszewska, kochanka Dygant. 

- Nie oddam dziecka. Wyjebać ci? Co ty ku..o głupia, nie umiesz mężczyzną być?
- Oddawaj dziecko raz dwa, albo zęby będziesz zbierać z podłogi.

Reżyseria - Patryk Vega.

Scenariusz - Patryk Vega.

Kostiumy - Patryk Vega.
Zdjęcia - Patryk Vega. 

Na poważnie. Pomysł filmu to dobry pomysł, tylko nikt nie ma w Polsce jaj żeby coś takiego nakręcić. Problem jest marginalizowany. Vedze odjebalo do reszty - idzie konkretnie już w oglądalność a nie jakość. 

To musiałby Smarzowski nakręcić. To musiałby być film bez śmiesznych scen. 

 

 

a97f8264-9ed5-42f2-a764-dd3a1487ddb3.jpg

Edytowane przez Tomko
 • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Żeby temat nagłośnić, trzeba pieniędzy. Przekupywać autorytety, księży, naukowców - za kasę zrobią wszystko. Nagrywać filmy, pisać książki, recenzować w superlatywach, prowadzić bitwy w studiach tv i NADE WSZYSTKO zatrudnić kobiety - bo tylko kobiety mogą walczyć o utratę przywilejów kobiet. Tylko kto na to da hajs? Latami walczę i mam nerwicę, walnięte zdrowie, hejterów którzy życie osobiste mi splądrowali i prawie przyjaciółkę zabili oszczerstwami, a kwoty darczyńców nie pokrywają obsługi forum, nie mówiąc o YT.

 

To bezsensowna sprawa.

 

Napisałem tekst, nagrałem audycję - kilka lajków. Panna pokaże cycka, ma kilkaset lajków. Ktoś się spierdzi na wizji - kilka tysięcy. I jak z tym wygrać? Ludzie mają na to wyjebane. I ja powoli też mam dość bycia buntownikiem i wojownikiem o dobro innych, kto to docenia, szanuje? 

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Reklamy? Nie. Moje życie i praca poszła by w pizdu za parę marnych groszy.

 

Ja po prostu jestem sfrustrowany, bo głową muru nie rozbiję. Ile można? Są ludzie którzy za darmo, kosztem swego czasu i energii będą to niszczyć co zbudujemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

I ja powoli też mam dość bycia buntownikiem i wojownikiem o dobro innych, kto to docenia, szanuje? 

 

Ludzie, którzy siedzą chociaż by tutaj. Ludzie, którzy wpłacają dotacje. Ludzie, którzy czekają na kolejne audycje i słuchają je od dechy do dechy ze zrozumieniem. Ludzie, którzy kupili książki i czekają na więcej. Ludzie, którzy są wdzięczni za to, jak zdobyta wiedza pomogła im wyjść z gówna. Ludzie, którzy zmienili się dzięki nabytej wiedzy i nie są owieczkami idącymi na rzeź / ślub. Więc tak sobie myślę, że jednak ktoś to docenia i szanuje.

 • Like 13
 • Dzięki 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się jak "RUDY" 102% do @HORACIOU5 .

Wiedza Marka to brakujące ogniwo w nauce "Wenusianskiego".

Endoszkielet dla cyborga jakim ma być dzisiaj facet aby nie kopano go w dupę za .(.........). 

@Stulejman Wspaniały Nie wymiękaj, jeszcze nie czas i nie miejsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

kto to docenia, szanuje? 

Aleeee pie....../co kto chce/, czyżbyś niewieściał i teraz Ty atencji potrzebujesz?

A nie sorki , pewnie nie do końca się z makreli wyleczyłeś.

 

Marek jakby nie patrzeć jesteś już marką sama w sobie, pogadaj z kimś kto jest w te klocki dobry jak to przełożyć na realną kasę, myślę że nie będzie to takie trudne.

Dlaczego w sklepie nie ma koszulek? mniej lub bardziej prowokujących, breloczków, jakichś jajcarskich gadżetów itd., myślisz że będę latał po durnych marketach czy innych i szukał jak u Kotońskiego na zawołanie będę miał? no ale kurwa  nic nie ma,nie musisz co dzień latać na pocztę, wysyłaj raz w tygodniu, bądz za dopłata do kuriera w 24h, możliwości są dziesiątki i wielu coś zawsze podpowie od siebie

Przecież nie musisz kupować kontenera z chin i trzymać go w szafie łóżku ,piwnicy....

Ewentualnie ile chcesz za prawa do użytkowania Twojego logo?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakby robić audycje zgodne z wymogami marketingu to subów pewnie byłoby > 300k i kasa inna.

Uwielbiam słuchać RadiaSamiec, ale jak przez 30 min jest gadanie o niczym to zostają tylko najwierniejsi :D

Proste filmy, w formie programu telewizyjnego gdzie jest prezentowany w prosty sposób temat typu "czemu kobiety są takie a nie inne" itd. Teza, argumenty, dobre światło, parę dowcipów, maks 5min. i suby rosną.

Takie prawo czasu. Co z tego, że ktoś napisze zajebiście mądry test, skoro wrzuci go do butelki albo przybije na ścianie w rzadko uczęszczanej uliczce.

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale kto z nas nie potrzebuje atencji, niech pierwszy rzuci we mnie kamieniem. Ja też potrzebuję uwagi, bo tak się składa że jestem ciągle obrzucany gównem. Nie da się bez atencji wytrzymać bezustannych ataków.

 

 

 

A co do kanału - chętnie bym robił krótko i z filmami, ale nie umiem tego robić. Nauka softu to minimum tygodnie pracy, albo komuś zapłacić, ale ktoś zawsze zrobi nie tak jakbym chciał.

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie nazwałbym tego atencją, Panie marku tylko docenieniem i zachętą, mimo wszystko zgadzam się z tym w ogólności.

 

Ja potrafię montować filmy (Sony Vegas, Kdenlive), uzgodniłoby się jakiś system kontroli wersji i być może byłoby tak jakbyś chciał. W zamian że korzystam z tego forum za free to mogę to zrobić za darmo.

Edytowane przez Snk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś ktoś tu wspominał, nawet z filmu z tej nocy ( o modzie na zołzy, gdzie temat jest, uważam, genialny ) można by wyciąć parę kwestii , zmontować z tego materiał i nawet podłożyć pod to cokolwiek. Myślę, że to jest taki temat, który trafi do szerokich mas męskich, bo chyba wszyscy widzimy to zjawisko.

 

Tu jest fajna forma. Może jakiś student animacji chciałby to robić jako prace zaliczeniowe.

 

 

Edytowane przez KurtStudent
 • Dzięki 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Buntu nie będzie bo Polacy faceci, są pod wpływem tego, ze im kobieta nie da. Kultura wychowania na romantycznego,  szarmanckiego faceta. Podziekujcie reżyserom filmowym,dzienkarka i kulturze. Ale mamy wyprane mózgi. Ja bym zakazał puszczanie, skrzetuskiego, Kmicica i innych rycerzy. My potrzebujemy wyrachowanych bohaterów. Nie herosów na przepadlego. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To może zorganizować petycję jak to zwykł robić Mariusz Max/TV Kolonko.Raczej nie uda się zebrać 100 tys podpisów ale przynajmniej czegoś się dowiemy. Trzeba by napisać bardzo prosty projekt projektu coś jak proponował @rarek2 w 1 poście

On 12.10.2017 at 11:45 AM, rarek2 said:

Prawo powinno w takim przypadku braku zgody matki zawieszać alimenty bezterminowo - dopóki ona nie potwierdzi faktu, że jej były mąż jest ojcem dziecka - oczywiście przez zrobienie badań DNA na zlecenie prokuratury. Lub prawo nie powinno wymagać zgody matki.

 

Myślałem trochę nad takimi sytuacjami i jedynym wyjściem w małżeństwie natychmiast po narodzinach dziecka jest zrobić badania na własną rękę i zaprzeczyć ojcostwa. Lub od razu po narodzinach zaprzeczyć ojcostwa prewencyjnie - bo w tym stanie prawnym w PL innego wyjścia nie ma.

Mniej więcej tyle tylko to ująć prosto, nawet prościej, jak na petycję przystało, w "pozytywnym" a nie "negatywnym" (w sensie przeciwko czemuś/komuś jak jest 'teraz') ujęciu.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Przez MoszeKortuxy
   https://wpolityce.pl/polityka/385548-brakuje-ochrony-ojcostwa-w-konstytucji-rp
   Dobry news  Mam nadzieje, że ojcostwo będzie wpisane do  Konstytucji RP jako wartość chroniona  
    
   W dniu 8 marca br. 17 Pań i Panów Senatorów złożyło oświadczenie skierowane do Pana Prezydenta Dudy, który prowadzi konsultacje w sprawie nowej Konstytucji. Senatorowie apelują w nim o wpisania do Konstytucji RP ojcostwa jako wartości chronionej podobnie jak macierzyństwo.
    
   Senatorowie napisali: 
   „Artykuł 18 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej stanowi: Małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej."
    
   Jest to zapis, który zawiera kilka ważnych i pozytywnych ustaleń. Przede wszystkim definiuje małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny. Dzięki temu jednoznacznemu sformułowaniu niedopuszczalne jest w Polsce zawieranie małżeństw jednopłciowych ani związków poligamicznych.
    
   Zaraz po małżeństwie pod ochroną prawną polskiego państwa konstytucja umieszcza rodzinę. Jest to cenne i brzemienne w skutki docenienie najważniejszej wspólnoty, jaką tworzy gatunek ludzki od początku swojego istnienia na ziemi. Rodzina posiada kluczowe funkcje dla rozwoju kultury i cywilizacji: budowanie więzi opartych na miłości, rodzenie i wychowanie potomstwa, wnoszenie niepowtarzalnego wkładu w życie społeczne, a także kultywowanie duchowego i religijnego rozwoju. Jest ona podstawowym środowiskiem, w którym i poprzez które osoba rozwija swoje człowieczeństwo. Życie narodu i funkcjonowanie państwa bez silnej rodziny, skazane jest na porażkę. Dlatego państwo słusznie bierze rodzinę pod ochronę. Jest ona, bowiem strukturą delikatną i podatną na zranienia. Świadczy o tym choćby wysoka od lat w Polsce i Europie liczba rozwodów i cierpiących przez nie dzieci, czy niemal 1% dzieci wychowywanych poza rodzinami biologicznymi w pieczy zastępczej.
    
   Jako kolejna wartość znajdująca się słusznie pod szczególną ochroną Rzeczpospolitej Polskiej jawi się macierzyństwo. W najbardziej naturalny i zdrowy sposób macierzyństwo przeżywane jest przez kobietę w dobrze funkcjonującej rodzinie. W sytuacji rozwodu, samotnego wychowania dzieci pozamałżeńskich, wdowieństwa czy różnorakich patologii rodzinnych, ochrona macierzyństwa przez prawo powinna być adekwatna do potrzeb.
    
   Listę wartości rodzinnych chronionych przez wymieniony zapis Ustawy Zasadniczej zamyka rodzicielstwo. I w tym miejscu dostrzegamy znaczący brak. Pojęcie rodzicielstwo znaczeniowo obejmuje również macierzyństwo, zatem stanowi w tym miejscu niejako powtórzenie. Zabrakło natomiast określenia „ojcostwo”.
    
   Dzisiaj świadomość społeczna i kultura prawna postąpiła na tyle daleko, że ojcostwo coraz powszechniej rozumie się, jako postawę czynnej i zaangażowanej relacji ojca z dzieckiem. Co więcej – dostrzega się coraz wyraźniej, że zaangażowanie mężczyzn w ojcostwo stanowi wartość społeczną i jest elementem dobra wspólnego.
    
   Uważamy, że należy zabiegać, by ojcostwo znalazło się w konstytucji, jako wartość in extenso chroniona i kultywowana w Rzeczypospolitej Polskiej. Przemawia za tym wiele argumentów, z których chyba najważniejszym jest prawo dziecka do wychowania przez oboje rodziców. Zarówno macierzyństwo jak i ojcostwo, mimo panujących jeszcze tu i ówdzie stereotypów, są niezbędne dla rozwoju dziecka. Tato to nie jest „zastępca mamy” w wychowaniu ani „rodzic bis” – to osoba konieczna dla prawidłowego funkcjonowania rodziny, a w szczególności dzieci.
    
   Polska jest państwem o bogatych tradycjach konstytucyjnych, o czym przypominają nam, co roku obchody Konstytucji 3 Maja. Sformułowania konstytucyjne stanowią wytyczną dla prawodawstwa i aparatu sądowniczego. Konstytucyjny zapis o ojcostwie przełoży się na prawo i przyczyni się do kreowania kultury sprzyjającej silnemu ojcostwu. Skorzystają na tym przede wszystkim dzieci, rodziny, ale i sami ojcowie, czując się uszanowani w swojej życiowej roli i zachęceni do bardziej zaangażowanej i odpowiedzialnej służby swoim rodzinom. Dlatego opowiadamy się za wpisaniem do Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ojcostwa, jako wartości przez nią chronionej”.
    
  • Przez Normalny
   Jako, że wspomniane w tytule kwestie są rozsiane po różnych wątkach scalam je w tym miejscu. Ma to też związek z dzisiejszą konferencją Ministerstwa Sprawiedliwości i zapowiedziami zmian które są czymś nowym i chyba wyczekiwanym - przez ojców ale i przez matki.
    
   Jak poinformował resort sprawiedliwości, wysokość alimentów natychmiastowych "ma być ustalana według jednej, uniwersalnej zasady". "Co roku będzie ogłaszana kwota przeliczeniowa, zależna m.in. od minimalnego wynagrodzenia netto i współczynnika dzietności, która pozwoli precyzyjnie ustalić świadczenie w zależności od liczby dzieci w danej rodzinie" - wyjaśniło MS.
   MS przekazało, że "na dziś wynosiłoby ono 460 zł na jedno dziecko, 840 zł na dwoje dzieci i 1140 zł na troje". "Dla porównania, średnia wysokość alimentów zasądzonych w 2016 r. wyniosła 577 zł, a w pierwszej połowie 2017 r. 590 zł" - dodał resort.
    
   "Niezależnie od tych zmian, proponujemy także dla równowagi rozwiązania, które będą gwarantować temu rodzicowi, wywiązującemu się ze swoich obowiązków alimentacyjnych, by mógł utrzymywać kontakt z dziećmi. Chcemy też wyeliminować zjawisko, że uniemożliwia się jednemu z rodziców kontakt z dzieckiem, zwłaszcza w sytuacji, gdy ten rodzic chce i wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec tego dziecka. Tutaj polskie prawo powinno stanąć z kolei w obronie tego z rodziców, który ma tytuł do tego, aby z dzieckiem zachować kontakt i utrzymywać relacje" - mówił Ziobro.
   W związku z tym - jak podał MS - "osobie, która będzie utrudniać lub udaremniać drugiemu z rodziców orzeczone przez sąd kontakty z dzieckiem, może zostać przydzielony kurator (asystent rodziny)". "Jeśli nadzór kuratorski nie przyniesie efektu, a problemów nie rozwiąże również nałożenie przez sąd kary pieniężnej, sprawa trafi do prokuratora na wniosek rodzica".
    
   Tak ode mnie. Czy nowe przepisy będą skuteczne? Czy coś zmienią? Zobaczymy. Temat który przez dziesiątki lat był omijany dziś jednak został przez władze zauważony.
    
   http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1109788,zmiany-w-alimentach-ms-wprowadza-alimenty-natychmiastowe.html
  • Przez MoszeKortuxy
   https://limanowa.in/wydarzenia;patostreamy-reakcja-rzecznika-praw-dziecka,40490.html
   Dziennik Gazeta Prawna przekazuje dziś zatrważającą informację, że liczba najmłodszych z problemami psychicznymi rośnie w zastraszającym tempie. Tak źle jeszcze nie było! – czytamy. Ta informacja pokrywa się z wiadomością od Rzecznika Praw Dziecka odnośnie ochrony dzieci przed niebezpieczeństwami prezentowanymi na YouTube.
    
   Reżyser Paweł Zastrzeżyński pół roku temu wystosował apel związany z zagrożeniami na YouTube. W dniu 5 marca 2018 r. Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się listownie do przedstawicieli Google z siedzibą w Warszawie, wnosząc o podjęcie działań zmierzających do ochrony małoletnich użytkowników internetu przed nieodpowiednimi dla nich treściami dostępnymi na portalu YouTube.
    
   Rzecznik Praw Dziecka podkreślił, że już w 2015 r. spotkał się z przedstawicielami polskiego oddziału Firmy Google – właściciela portalu YouTube, w celu omówienia możliwości wprowadzenia skuteczniejszych metod i mechanizmów ochrony małoletnich użytkowników przed dostępem do treści dla nich nieodpowiednich.
    
   Jednak z doświadczenia ukazanego na internetowych YouTubowych streamach, przedstawiciele amerykańskiego giganta nic nie zrobili w celu ochrony dzieci. Wręcz przeciwnie od roku czasu można zaobserwować lawinowy przyrost patologii w tej przestrzeni, opisywanej jako PATOSTREAMY, czyli przekaz na żywo przez grupę twórców internetowych takich jak: RAFATUS, RAFONIX, DANIELMAGICAL, MACHONEK, BOXDEL, BYSTRZAK TV, GURAL. Treści przepełnione są wulgaryzmami, alkoholem, agresją, a ostatnio czołowy przedstawiciel tego nurtu RAFATUS przełamał tabu i w tą ogromną społeczność młodych ludzi wprowadził zjawisko, które zszokowało pozostałych internetowych twórców. Ukazał przestrzeń pornografii, która zupełnie odczłowiecza. 
    
   Problemem patostreamów, który do niedawna funkcjonował tylko w przestrzeni internetowej, powoli zaczynają zajmować się media głównego nurtu (Polsat, TVN, Super Stacja). To zagrożenie niemrawo przebija się do świadomości dorosłych, jednak odbywa się to zbyt wolno. Nacisk na przedstawicieli amerykańskiego giganta Google musi być wyrazisty i skierowany przez wszystkie instytucje, które mają obowiązek dbania od dobro dziecka w Polsce. Zwłaszcza prezydent RP Andrzej Duda powinien skorzystać z przysługującej mu inicjatywy ustawodawczej. 
    
   Nie bez znaczenia jest, że niebezpieczeństwo staje się coraz większe, gdyż wiele instytucji badając ten rynek pod kątem marketingowym, zaczyna z niego czerpać olbrzymie zyski. Jest to przecież siedmiomilionowa skonsolidowana społeczność. Wśród osób, które zaczynają dostrzegać moc patostreamów jest Jerzy Urban i jego gazeta NIE, dla których RAFATUS staje się tematem na rozkładówkę.
    
   Doświadczenie badania tego zjawiska daje rozwiązania, które nie muszą być obarczone procedurami urzędowymi, w których będzie można znaleźć furtkę do ich ominięcia przez YouTube. Na wstępie trzeba zabronić nadawać wskazanym wyżej twórcom i to już będzie pierwszy konkretny krok. Ten tekst może być przyczynkiem do działania prokuratury i sądów jako zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa!
    
    
  • Przez MoszeKortuxy
   I kto by pomyślał, że w takim serialu pojawi się gwiazda internetu  
    
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×