Skocz do zawartości

Bohater czy frajer ?


Rekomendowane odpowiedzi

https://ndie.pl/belg-obronil-dwie-kobiety-przed-afrykanczykiem-teraz-apeluje-do-rodakow/

 

Nie bardzo wiedziałem gdzie to umieścić, ale pytanie jest takie jak w tytule.

Powiem szczerze, w tej konkretnej sytuacji olałbym to. Wiem, że to takie piękne, bohaterskie i nadaje się na filmy, ale ten gość prawdopodobnie zostanie z tymi bliznami. Być może obronił dwie Panie, od których w normalnych warunkach usłyszałby, że facet zaczyna się od 185 (tak jak ktoś tam skomentował). A Gdyby go skatowali, może osierociłby dzieci i owdowił żonę. Panie spierdoliły bo dla nich liczy się tylko ich bezpieczna dupa, a gość został sam na pastwę ciapatych.

Ja nie czuję się w obowiązku bronienia, a niby kurwa dlaczego ? No konkretnie jaki powód żeby nadstawiać łba ?

Edytowane przez urodzony_w_niedzielę
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przykład jak nie warto być białym rycerzykiem. Gostek ma pokancerowaną twarz, a tamte laski zwyczajnie mają go w dupie. Ryzykowanie własnego zdrowia (magło być również życia, jakby w ruch poszła kosa) dla obcych ludzi to zachowanie co najmniej lekkomyślne. W takiej sytuacji należało zadzwonić po policję i niech oni się tym zajmą - od tego są.
Czy jak ktoś wyrzuca pieniądze w błoto to nazywamy go bohaterem? Ten gościu właśnie wyrzucił w błoto nie pieniądze, ale cenniejszy zasób - zdrowie. Jakie to bohaterstwo? 
 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm hm hm zależy od sytuacji .  Nie wiemy czy te dziewczyny krzyczały , może wołały o pomoc  . Co innego jak np.  najpierw poszły z ciapatymi do baru a na powrocie zaczęło się molestowanie  to już wina  dziewczyn i ich sprawa. 

 

        Gość zaryzykował i  poczuł się w obowiązku bronić "słabszych" i walczył, gdyby więcej było takich ludzi ciapaci nie panoszyli by się tak bardzo w tej cześć świata. 

Nie wiadomo jaki był by skutek jego ucieczki , może pobiegł by do domu ucieszony , że  udało mi się ominąć szarpaninę.  

Na 2 dzień w tv zdjęcia worków foliowych z dziewczynami "brutalny gwałt " albo coś . Psychika mogła by nie wytrzymać ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tragedia facet prawdopodobnie ratuje drogim panią życie a one uciekają i nie powiadamiają nawet policji . Pewnie już zapomniały o całej sytuacji a gdy następnym razem powtórzy się taka sytuacja to znajdzie się inny osioł i przyjmie na siebie konsekwencje. Szkoda tylko tego chłopaka ta blizna zostanie z nim na całe życie być może przemyśli sobie czy warto było ryzykować życiem dla kobiet. Powinien powiadomić policje i zadbać najpierw o swoje bezpieczeństwo a wy bracia jak uważacie >?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mamy ryzykować dla obcych ludzi zdrowie i życie? 

 

Jak ktoś czuje takie powołanie, to idzie pracować w odpowiednim zawodzie. 

 

Ludzie nie rozumieją, że mają jedno życie, a często od nich jest zależny los ich rodzin (dzieci, żon, rodziców). Umiera ojciec 2 dzieci, który przeciętnie lub nawet dobrze zarabia i automatycznie jego rodzina popada w niedostatek, nie będzie dobrych studiów (no chyba że dzieci były wybitnie zdolne i dostaną stypendia), nie będzie startu w życiu z dobrego pułapu, ich bieda z kolei dotknie ich dzieci czyli jego wnuki. Śmierć ojca rodziny doprowadzi w ciągu  1- 2 pokoleń do degeneracji jego własnej rodziny. A jak taki człowiek ma jeszcze starych schorowanych rodziców pod opieką? 

 

Czyli w wypadku śmierci takiego przypadkowego bohatera, popadnie w nieszczęścia i nędzę jego rodzina. A jego wnuki czy prawnuki nawet nie będą już go znały, nie będzie interesowało ich co zrobił, za to będą wiedzieć, że są w głębokiej dupie bo wylądowali na poziomie tzw. nizin społecznych.

 

Inna opcja, zostanie kaleką, to jest jeszcze gorzej będzie stanowić obciążenie dla rodziny.

 

A ze strony uratowanych rodzina będzie mogła liczyć max na dziękuję, co uratowane panie będą się co miesiąc dokładać do życia jego rodziny przez kolejne 20 lat, zajmą się jego rodzicami na starość? 

 

Narażanie życia dla obcych to jest żadne bohaterstwo tylko debilizm, wyciąga się telefon, dzwoni na policję i tyle. 

 

W TV i prasie lubią pokazywać przypadkowych bohaterów, często tych co pomogli i nie przeżyli, czemu nigdy nie pokazują po 4-5 latach ich rodzin, jak im się ciężko żyje. Jak żona zapierdala na dwa etaty, dzieci opuszczają się w nauce i mają problemy np. z prawem lub narkotykami/ alko bo się wychowują bez ojca.  

 

 

  • Like 10
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaro670 - ale ja nie mówię, żeby nie reagować, tylko żeby nie narażać swojego życia i zdrowia. Dzwonisz po policję, jak masz bezpieczną lokalizację np. widzisz zajście z okna to robisz foty, nagrywasz film, żeby były dowody i żeby bandyci ponieśli karę, proste. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde coś nacisnąłem i mi wcięło wątek wyżej.

 

Wiesz @Mosze Red praktycznie codziennie walczę sam z sobą czy lepszy jest model czeski (1938) czy model polski (1944). Sam nie znajduję odpowiedzi. Gdzieś coś mi mówi że jak o kobietę chodzi to trzeba reagować. Może to białorycerstwo ale jakby się to stało mojej Matce to ciężko by sobie to było wytłumaczyć. Trudna kwestia.

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie to równouprawnienie, podpisuje się rękami i nogami pod słowa @Mosze Red , jeśli gościu ma dzieci to właśnie skazał je na nędze, a jak nie ma to skazał siebie samego na gorszy start, jeśli chodzi o prokreacje. A co na to te laseczki? Prawdopodobnie same zaczęły z tymi ciapatymi( w końcu łobuz kocha najbardziej -.- ) i teraz mają go w dupie. Osobiście JESZCZCZE jestem w Polsce, ale jak za miesiąc wyjadę, to nie mam zamiaru ratować, tych dziewczyn (co najwyżej zadzwonie na policje). Same sobie zgotowały ten los broniąc tego ciapatego bydła(bo inaczej tego nie da się nazwać)a pożądnych europejskich mężczyzn traktują jak zwykłe śmieci. Tak więc niech sobie radzą same i niech same są zarzynane. Tak wiem wielu z Was Braci powie, jaki to ja nie jestem i wogóle, ale tak na prawdę to całe multikulti mogą odwrócić tylko kobiety(i geje lub osoby baaardzo bogate) nie oszukujmy się. I do póki wszystkie te grupy mają wyjebane na to wszystko to apeluje do wszystkich heteroseksualnych mężczyzn, żeby nie interweniowała w tych sprawach, albowiem tylko otrzyma obrażenia ciężkie na tułowiu (lub na twarzy) a reszta (ta wspomniana wcześniej) będzie miała na to wyjebane (i będzie się jeszcze z tego śmiała co to za FRAJER interweniował). Tak więc bogacić się i rozwijać, a wtedy ( jak już będziemy bogaci)nająć ochroniarzy (w razie potrzeby) i mieć wyjebane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaro670 napisał:

Komu, czemu  (pomagam) : paniOM

z kim ,z czym (idę)  : z paniĄ

 

Kurwa czy tak trudno to skumać ?

Sory ale już mnie to męczy. Nauczcie się  tego chłopaki.

 

Bracie, pochwalam Twój apel, ale sam natrzaskałeś błędów :lol:

 

Nie: z kim ,z czym (idę)  : z paniĄ

 

Tak: Z kim, z czym (idę): z paniĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stulejman Wspaniały napisał:

 

Bracie, pochwalam Twój apel, ale sam natrzaskałeś błędów :lol:

Słowo "natrzaskałeś" sugeruje więcej niż jeden błąd a ja tam więcej poza tym jednym nie widzę. Nie lubię kiedy mi ktoś coś insynuuje choćby to był sam Wódz. 

Ja robię masę błędów ale akurat w tym przypadku nie było się za bardzo do czego przyczepić dlatego ta uwaga Wodza ląduje u mnie w teczce z napisem "czepialstwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaro670 napisał:

Wiesz @Mosze Red praktycznie codziennie walczę sam z sobą czy lepszy jest model czeski (1938) czy model polski (1944). Sam nie znajduję odpowiedzi. Gdzieś coś mi mówi że jak o kobietę chodzi to trzeba reagować. Może to białorycerstwo ale jakby się to stało mojej Matce to ciężko by sobie to było wytłumaczyć. Trudna kwestia.

To nie jest zachowanie biało rycerskie a raczej zachowanie nie dojrzałego faceta ,który nie potrafi ocenić sytuacji i konsekwencji płynących z jego decyzji.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZielonaKoniczyna oj tylko żebyśmy zawsze mieli pełną możliwość oceny sytuacji to byłoby pięknie. 

Idę z dziewczyną przez ulicę Marakeszu i jakiś dzieciak rzucił w nas kamieniem, i teraz jak ocenić tą sytuację, może dzieciak ma w razie czego 15 rosłych kuzynów w odwodzie a może to przybłęda której nikt nie zna i spokojnie można go " naprostować "? Takie łatwe to jest tylko na filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaro670 o interpunkcję idzie.

 

To jest klasyka: "Pobity opublikował w social media swoje zdjęcia twarzy, była cala zakrwawiona. Mężczyzna wyraził też rozczarowanie, że kobiety, w obronie których stanął, uciekły z miejsca zdarzenia i nie wezwały policji."

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohater. Męskie zachowanie polegające na ochronie słabszych. Nie mógł przewidzieć, że brudas zareaguje tak, jak zareagował. Normalny facet nie wchodzi w bójkę, ponieważ wie, że źle może się to skończyć dla niego, jak i dla przeciwnika. Zbyt duże ryzyko, ale to dotyczy ludzi myślących. Nie wszedł w otwarty konflikt, a zwrócił uwagę.

 

11 godzin temu, Mosze Red napisał:

Czemu mamy ryzykować dla obcych ludzi zdrowie i życie? 

 

Jak mawia klasyk: "żeby zwyciężyło zło wystarczy obojętność dobrych ludzi". Następna może być Twoja dziewczyna lub córka. Poza tym gość ZWRÓCIŁ UWAGĘ czarnuchowi. Nie mógł przewidzieć, że tamten poczęstuje go na starcie kastetem czy innym metalowym przedmiotem.

 

Inna sprawa to zachowanie kobiet, ale autor tematu pyta o faceta.

 

Narzędnik liczby pojedynczej (z kim? z czym?): paniĄ

Celownik liczby mnogiej (komu? czemu?): paniOM

 

Tańczyłem (z kim? z czym?) z paniĄ Basią.

Przyglądałem się tańczącym (komu? czemu?) paniOM.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mapogo napisał:

Jak mawia klasyk: "żeby zwyciężyło zło wystarczy obojętność dobrych ludzi". Następna może być Twoja dziewczyna lub córka.

 

Z dupy argument, to że ja zareaguję w punkcie i czasie A, nie oznacza, że ktoś z wdzięczności na moją reakcję zareaguje tak samo w punkcie i czasie B. Jest to argument z gatunku tych jakich się używa do osiągnięcia osobistych korzyści cudzym kosztem, podstawowa 'inżynieria' biznesowa/ polityczna/ religijna.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mosze Red napisał:

Z dupy argument, to że ja zareaguję w punkcie i czasie A, nie oznacza, że ktoś z wdzięczności na moją reakcję zareaguje tak samo w punkcie i czasie B. Jest to argument z gatunku tych jakich się używa do osiągnięcia osobistych korzyści cudzym kosztem, podstawowa 'inżynieria' biznesowa/ polityczna/ religijna.  

 

Za to masz 100% pewność, że jak nie zareagujesz to druga strona nigdy nie zareaguje na Twoją krzywdę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mapogo napisał:

Za to masz 100% pewność, że jak nie zareagujesz to druga strona nigdy nie zareaguje na Twoją krzywdę.

Imputujesz, że jak nie obronię pań w lokacji A, to ktoś nie pomoże mi w lokacji B :> Skisłem :lol:

 

Ponadto te panie zrobiły właśnie to, że nie pomogły, zmyły się, nie powiadomiły policji i wyparowały. Co jest tylko potwierdzeniem iż rację mam ja.  

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mosze Red napisał:

Imputujesz, że jak nie obronię pań w lokacji A, to ktoś nie pomoże mi w lokacji B :> Skisłem :lol:

Nie. Sugeruję, że jak nie pomożesz człowiekowi w sytuacji, gdy on cierpi, a Twoja pomoc nie będzie Cię kosztowała dużo energii to w ramach "wdzięczności" druga strona nie pomoże Tobie. Np. córkę Twojego sąsiada napadnie złodziej, Ty będzie się biernie temu przyglądał, ona to zauważy i powiadomi o tym zdarzeniu całą okolicę to wystawi Ci negatywną ocenę. Gdy pies pogryzie dziecko sąsiada i po raz kolejny nie zwrócisz na to uwagę to w przypadku pożaru Twojego domu nikt z sąsiadów Ci nie pomoże.

 

Przecież sam piszesz, że laski to emocjonalne istoty. Ciapek łapał je za krocze. Podejrzewam, że poziom emocji u nich był tak wysoki, że nie wiedziały jak miały na imię. I rozmawiajmy o mężczyznach, męskich sytuacjach, sąsiadach. Ja Tobie, Ty sąsiadowi, sąsiad mnie.

Edytowane przez Mapogo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.