Skocz do zawartości

Feministka postanowiła na 18 miesięcy zostać mężczyzną i wyciągnęła ważną lekcję


Rekomendowane odpowiedzi

Norah Vincent - feministka i lesbijka z USA, postanowiła zrobić pewien eksperyment, w ramach którego przebrała się za mężczyznę i przeżyła 18 miesięcy jako przedstawiciel płci męskiej. Jak się okazało wcale nie jest to takie fajne, i sama przyznała że jednak woli być kobietą, co oznacza bardziej przywileje niż opresję. Jej słowa: ""I really like being a woman. ... I like it more now because I think it's more of a privilege". "Men are suffering. They have different problems than women have but they don't have it better. They need our sympathy, they need our love, and they need each other more than anything else. They need to be together."

 

Więcej o tej ciekawej postaci i jej eksperymencie:

https://en.wikipedia.org/wiki/Norah_Vincent

 

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, EnemyOfTheState napisał:

They need to be together.

 

Te słowa dedykuję tym wszystkim, którzy mają podejścia w stylu "jak ja nie przelecę zajętej kobiety, to zrobi to ktoś inny" oraz tym wszystkim, którzy gotowi są sprzedać swoich własnych kumpli dla zamoczenia w cipce ich partnerek. Jeżeli kobieta dostrzega to co jest wałkowane na forum od dawna przez wiele osób, a niektórzy nadal leją na to ciepłym moczem... no to gratuluję klapek na oczach. A teraz pomyślcie trochę nad tym wszystkim i zastanówcie się, dlaczego powinniśmy się trzymać razem i jakie by z tego wyszło korzyści dla mężczyzn ;)

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 12
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EnemyOfTheState Polecam obejrzeć film "The Red Pill" z 2016r. Może on trochę rozjaśni ci problem. Jest tam o wczesnych ruchach feministycznych, o problemach mężczyzn, konkluzjach, pojedynczych historiach, ruchach na rzecz walki z przemocą domową (która sprytnie została przeistoczona i utożsamiona z przemocą wobec kobiet). Film opowiada o młodej feministce hurr durr, która zaczęła jeździć po USA i badać problemy mężczyzn i z nimi rozmawiać. Doszła do podobnej konkluzji. Niektóre dane statystyczne w tym filmie przerażają. No i oczywiście dużo wypowiedzi znienawidzonego w ruchach feminazistycznych Paula Elama. Montaż troszkę chaotyczny, ale film dobry. Jest tak mało tego typu filmów, że nie warto nawet złorzeczyć a cieszyć się, że powstał. 

http://www.filmweb.pl/film/The+Red+Pill-2016-758803

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą przeszkodą w tym aby mężczyźni trzymali się razem są całe hordy białych rycerzy. O ile feministki są wrogiem zewnętrznym to biali rycerze są naszym wrogiem wewnętrznym. Jeśli mamy coś zmienić to trzeba zacząć od siebie czyli od naszej płci, w której jest dużo białych rycerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy Biali rycerze walczą z nami. Jedni dla cipki, inni z przekonania że kobiety są aniołkami i trzeba je ratować, inni nas nienawidzą, no wiemy coś czego oni nie wiedzieli, i wpieprzyli się w dożywotnie kłopoty; taka czysta, złośliwa zawiść i ból dupy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Wiem, że walczą z nami dlatego uważam, że najlepiej byłoby ich masowo "oświeć" na temat rzeczywistości w relacjach damsko-męskich, a kiedy już będą pełni frustracji i smutku z powodu brutalnej prawdy jaką poznali wtedy trzeba skierować ich złość przeciw feministkom i innym wrogom męskości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto budzić ludzi, którzy chcą spać?

 

Ludzie taplają się od wieków w bagnie własnych iluzji...są gotowi oddać za to często życie.

 

Jak ktoś ma pytania egzystencjalne to sam będzie szukał odpowiedzi...jak ktoś nie szuka to znaczy, że tak jest mu dobrze(przynajmniej w jego własnym mniemaniu).

 

Uwielbiam audycje Marka bo opisuje mechanizmy społeczne takimi jakie one są bez ściemy :) Pokazuje realne problemy prawdziwych ludzi, jest autentyczny ma swoje zdanie i dlatego ma wielu słuchaczy, ale też wielu wrogów.

 

Czasem się z Markiem nie zgadzam, ale szacunek mam do niego ogromny

 

 

Jeżeli ktoś lubi gówno w którym się tapla to będzie atakował Marka i ludzi, którzy mają inne zdanie na temat otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego forum ma wrogów bo ludzie lubią swoje własne iluzje.

 

Boją się często spojrzeć na swoje problemy z innej perspektywy, boją się prawdy...

 

 

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Czytałem już jakiś czas temu, wstawiłem małą recenzję na naszym klubie Red pillowym. 

 

Ogólnie polecam, choć ma wątki LPG za co minus, to jednak są trafne spostrzeżenia i w miarę realna ocena za co kilka plusów. Dla mnie nie jest to pozycja przełomowa bo ja to jako mężczyzna wiem, ale myślę że warto promować książkę wśród kobiet, aby poznały życie z perspektywy mężczyzny.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.