Skocz do zawartości

4 mln Ukraińców chciałoby się osiedlić min. w Polsce


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

ukraincy sa różni jak i u nas polacy. Są poważni dobrzy mili studenci, dobroduszni ludzie ze wsi, są też janusze, sebixy, karyny. Poznalem kiedys na stancji studentow z ukrainy którzy na 2 roku po wakacjach rzucili studia bo zobaczyli jak polskie ludzie ich chwalą i coraz lepiej płacą za większe zaangażowanie. Mi sie też przydadzą na obecną porę  bo chcę ruszyć z firmą. Ja sądze, że tu nie będzie zagrozenia. Raczej zasilanie siły roboczej w Polsce tak jak zachód zasila się polakami. Cieszmy się nimi zanim skonczy sie ta siła robocza. Tak pół żartem bo od zawsze marzę o wolności, wiecznym życiu i raju :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis normalnie nikt nie odrozni propagandy od prawdy.

Nie mowie ze znam jedyna prawde ale to Balcerowicz zrobil ze w sklepach w ktorych brakowalo ostatniej rzeczy ktora mogli ludzie chciec - octu - potem wrocilo wszystko.

Za co go ludzie nienawidza?

Ze mowil prawde.

Jesli jestes glupi - zaplacisz za to.

To boli.

On jeden potrafil sie przeciwstawic calemu sejmowi.

Czemu?

Bo mial w dupie rezultat.

Nie musial wlazic w tylek wyborcom, znal swoja wartosc.

Czy nie o tym jest to forum?

ZNAJ SWOJA WARTOSC.

 

Co do Ukraincow.

Sam jezdzilem tam gdzie placa wiecej wiec nie zabieram tego prawa innym.

I tak przybysze nie przebija tubylcow, ci wiedza wiecej i umieja wiecej.

Przybysze wypelniaja luki.

Niech ktos sprobuje znalezc Polke co mu wysprzata mieszkanie.

Gdyby nie Ukrainki mialbym smieci po kolana.

Leń jestem, wole zaplacic niz sprzatac. Tak mi sie oplaca.

 

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczpospolita Polska przez większość swojego istnienia była państwem wielonarodowym z przewagą j. polskiego.

Dopiero "wujek" Józef po 45-tym zrobił ją prawie etnicznie jednolitą.

 

Obecny system gospodarczy w UE wymaga napływu taniej siły roboczej i wolę  w PL tą świata chrześcijańskiego niż muzułmańskiego.

 

 

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Wiozłem w swojej Taxi Ukraińca który jest od trzech lat w Polsce. Pracuje w stoczni jako monter kadłubów.

Z rozmowy wynikło że zarabia 7 tys. netto przy 250h miesięcznie. Wynajął mieszkanie, ściągnął żonę i córkę.

Zona pracuje jako kosmetyczka, córka w gimnazjum, szkoła tańca. Radzą sobie.

   Wiozłem też ukrainkę w wieku ok. 35, dwoje dzieci, uczą się w polskiej szkole, rozwódka, daje radę, stylistka sukien ślubnych.

 

   Ostatnio wiozłem chłopaków którzy robią na budowie, chłopaki z Włocławka. Jeden z nich pracuje jako brygadzista zbrojarzy. Wyciąga 6k.

Na budowie sami Ukraińce i jeden Białorusin. O Białorusinie mieli dobre zdanie, natomiast Ukraińce to w/g niego to roszczeniowi przygłupy.

 

   Z tą opinią że Ukraińce to przygłupy spotkałem się kilka razy. Nie to abym ich oczerniał, podaję tylko opinię ludzi.

Albo rzeczywiście nie ogarniają, albo są cwani życiowo.

   Osobiście nic do nich nie mam, ale wolał bym aby zostali u siebie. Nie wierzę im, na facjacie uśmiech, z tyłu nóż w ręce.

Ostatnio wyczytałem że Ukraińcy dużo broni przemycają do Polski, po co im ta broń?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie, że Polska potrzebuje napływu nowych ludzi bo dzietność słaba - a ch*ja. To co teraz się dzieje to napływ ludzi na siłę i nie ma nic wspólnego ze zdrową imigracją. Wiecie jak w przeciągu dwóch pokoleń naprawić dzietność bez włączania do tego islamu? Wystarczą 3 postulaty zmieniające obecny system na początek (później całkowita zmiana KRO na coś nowego,lepszego):

 

-mężczyzna (lub kobieta) płaci alimenty (jeśli chce) tylko na dzieci, które ma po wzięciu ślubu (i które uzna za swoje po testach DNA) lub po podpisaniu odpowiedniego papierka w związku niesformalizowanym lub (jeśli nie chce) opieka naprzemienna (powiedzmy po miesiącu i rodzice muszą mieszkać w tym mieście, w którym mieszkało do tej pory dziecko, jak nie pasuje jakiemuś to alimenty), (jestem pewien, że wtedy niechciane ciąże byłyby naprawdę niechcianymi i nie byłoby łapanki na dziecko plus kwiatuszki by się pilnowały, kto je zapyla :P )

-państwowe badania DNA po urodzeniu dziecka (chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego)

-po wzięciu ślubu domyślnie była by rozdzielność a nie wspólnota majątkowa

 

I proszę państwa magicznym sposobem dzietność wraca do normy. WOW ? Ale jak to ? Grzmią femiidiotki. Ano tak to, że mężczyzna znów jest woźnicą na tym chwiejnym wozie zwanym małżeństwem i daje to:

 

-szacunek kobiety do męża (teraz sobie może szantażować rozwodem, paradoksalnie będzie bardziej szanowała męża za to, że teraz powie jej żeby spier*alała w podskokach - one będą to podświadomie wiedziały)

-tępienie kurestwa i niesprawiedliwości (kobiecie nie pasuje obecne życie, coś się wypaliło? OK - tylko teraz nie ma połowicznej gilotyny i szantażu dzieckiem)

-sprawiedliwość (chcą rozwodu - OK , ale nie kosztem dziecka i majątku najczęściej męża)

 

Bum, szach-prask nagle sytuacja rodzinna polaków zostaje naprawiona i Polska nie musi importować już ukraińców lub jakieś murzyńskie mandarynki trzeciego sortu i z czasem gospodarka się stabilizuje po wzroście populacji.

 

Szkoda tylko, że to wszystko jest kontrolowane i do tego nie dojdzie (a przynajmniej w przeciągu 10 lat) :(

 

Natomiast, jeśli chodzi o Ukraińców to sam ich znam (i bardzo jednego lubie), ale oni mają takie cechy, że trzymają się razem (jak już ktoś zauważył), i to są fanatyczni patrioci - tzn. niby uciekają z tej Ukrainy, ale nie łudźmy się w razie czego staną w opozycji, cały czas sobie kombinują co jest dla Ukraińców najlepsze - ileż to ja razy się nasłuchałem, że obowiązkiem polski jest interweniować to moje. Ale dlaczego odpowiadał zaciekawiony Black? Bo jesteśmy przyjaciółmi odpowiadali Ukraińcy. I wtedy po przytoczeniu dat, faktów itp. na temat Wołynia słyszałem, że to manipulacja mająca za zadanie skłucić te dwa narody (lub, że to Polacy zaczeli, co jest nieprawdą - a jak przegrywali na wszelkie argumenty to ostatnią linią obrony było "no ale przecież Polacy też mordowali". Tak kurwa, ale w samoobronie - i bynajmniej nie rozpruwali kobiet w ciąży -.- ) . Nosz kurwa. Jak już kogoś chcemy ściągać to czemu nie wietnamczyków (najbardziej asymilujący się naród świata, nie agresywny, nie tworzący własnych dzielnic, ich główną domeną są bazarki)?

 

Tak więc najpierw naprawić sytuację u nas z prawem rodzinnym, a dopiero później bawić się w dobrego Pana Polaka, który to łaskawie daje lepsze zycie innym (ale najpierw pamiętając o swoich - o czym w dzisiejszych czasach się zapomina) ;)

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten wywiad, o którym mówiłem. Oni tam są indoktrynowani od dziecka - przez rodzinę, szkołę, państwo. Jak się spodziewasz teraz rozsądnego, tolerancyjnego (nie mylić z akceptacją co nam jest od dawna imputowane) społeczeństwa?

Niejeden przyjechał i w swoim otoczeniu jest porządny i lubiany ale jak zew krwi zawoła to się będzie awanturował, jak ci tutaj. To jest na Ukrainie ale tu już Polsza i żadnych dziadków tam nie widzę. Dojdzie do tego, że jak obrosną w piórka to będą się szarogęsić i mówić nam co mamy robić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JoeBlue napisał:

Dzis normalnie nikt nie odrozni propagandy od prawdy.

Nie mowie ze znam jedyna prawde ale to Balcerowicz zrobil ze w sklepach w ktorych brakowalo ostatniej rzeczy ktora mogli ludzie chciec - octu - potem wrocilo wszystko.

Za co go ludzie nienawidza?

Ze mowil prawde.

Jesli jestes glupi - zaplacisz za to.

To boli.

On jeden potrafil sie przeciwstawic calemu sejmowi.

Czemu?

Bo mial w dupie rezultat.

Nie musial wlazic w tylek wyborcom, znal swoja wartosc.

Czy nie o tym jest to forum?

ZNAJ SWOJA WARTOSC.

 

Co do Ukraincow.

Sam jezdzilem tam gdzie placa wiecej wiec nie zabieram tego prawa innym.

I tak przybysze nie przebija tubylcow, ci wiedza wiecej i umieja wiecej.

Przybysze wypelniaja luki.

Niech ktos sprobuje znalezc Polke co mu wysprzata mieszkanie.

Gdyby nie Ukrainki mialbym smieci po kolana.

Leń jestem, wole zaplacic niz sprzatac. Tak mi sie oplaca.

 

 

Słyszałeś o tym, jak Balcerowicz utrzymał kurs walut na prawie dwa lata? Wiesz co to w ogóle było? Twoje prapraprawnuki będą spłacać to, co ziomale Bucholtza wywieźli z Polski wtedy. 

 

Ja pierdolę! Kiedy w Polsce skończy się kult Balcerowicza, Wałęsy, papieża, wódki i kiełbasy? Ręce opadają.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy Bycie singlem nie jest modne, tylko dla w miarę inteligentnego mężczyzny, jest warunkiem zdrowia psychicznego. Właśnie dlatego "psuje się" kobiety, by mężczyźni nie chcieli wchodzić w związki. Pięknie to wszystko działa, szkoda że nie w naszym interesie...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy A to zależy, czy te rodziny są spełnione czy nie. Niespełniony, sfrustrowany Janusz który zdał sobie sprawę że żeniąc się wdepnął w gówno, jest dużo łatwiejszy do manipulowania, niż singiel.

 

I teraz rozróżnijmy - samotny czyli nieszczęśliwy bo jest sam, czy sam, bo lubi być sam? Bo ten pierwszy jest łatwy do manipulowania, a drugi dużo trudniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

Jeśli chodzi o dzietność to moim zdaniem obecnie dochodzi nowa przyczyna jego spadku. W dzisiejszych czasach bycie bezdzietnym singlem jest modne i takich osób jest dużo. Zwłaszcza w swoim pokoleniu widzę taką tendencje.

Jeżeli faktycznie ruszy propaganda mody na bezdzietność u kobiet to depopulacja będzie nie do zatrzymania.

 

Apelowałbym do @Stulejman Wspaniały o nie kładzenie nacisku na bezdzietność na forum.

 

 

 

Podobno Ukraina nie ma formalnie ratyfikowanych granic:

https://en.wikipedia.org/wiki/State_Border_of_Ukraine

 

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Balcerowiczu polecam świetny artykuł, łże-liberał doszczętnie zaorany:

http://prawica.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=124:bardzo-sprytny-plan-balcerowicza&catid=37:ogospodarce&Itemid=54

 

A poza tym to gówno prawda że nie było innej alternatywy. Trzeba było utrzymać Ustawę Wilczka, podatek obrotowy i wszystko to co na początku lat 90-tych akurat było dobre + prowadzić w życie plan Beksiaka:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Beksiaka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Tutaj chodzi o tych sfrustrowanych Januszy, których jest większość w społeczeństwie. 

 

@Brat Jan Jeśli faktycznie tak Ci przeszkadza depopulacja to zacznij robić dzieciaki tylko potem nie płacz, że Cię kobieta zostawiła dla jakiegoś bad boya, a ty płacisz alimenty bo na forum bracia o tym ostrzegają. Apeluje do Ciebie abyś ruszył trochę głową i nie gadał podobnych farmazonów o tym, żeby Marek nie kładł nacisku na bezdzietność na forum. 

 

Z tego co się orientuje to na forum nie kładzie się nacisku na bezdzietność tylko uświadamia mężczyzn, z czym obecnie wiążę się założenie rodziny i jakie mogą być tego negatywne skutki. A to nie jest złe działanie tylko dobre. Wielu mężczyzn może chciałoby mieć dzieci ale mając wiedzę o brutalnej rzeczywistości rezygnują z ojcostwa. 

 

 

Edytowane przez MoszeKortuxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/14/2017 at 4:04 PM, Stulejman Wspaniały said:

Absolutnie jestem na nie - gdy będzie wojna, wątpię by nam pomogli, uciekną gdzie indziej albo wbiją nóż w plecy, jak to zrobili w 1943 roku na Wołyniu.

Ukraińcy z Ukrainy wschodniej odnosili se wrogo do UPA w 1943 r, niejednokrotnie uchronili Polaków przed wydarzeniami na Wołyniu. Spora część Ukrainców w Pl sa ze wschodu ,to jakim cudem wbija nóz w plecy skoro do nas nic nie mają.

Zresztą juz nam pomagali, obrona Zamościa przed bolszewikami , Petro Sahajdaczny, który walczył razem z Polakami z Turkami i Rosjanami. Trzeba troche poczytać a nie cały naród potepiać w czambuł. To tak jak Anglik mówi " Polacy kradna i piją"

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, EnemyOfTheState said:

A poza tym to gówno prawda że nie było innej alternatywy. Trzeba było utrzymać Ustawę Wilczka, podatek obrotowy i wszystko to co na początku lat 90-tych akurat było dobre + prowadzić w życie plan Beksiaka:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Beksiaka

Kazdy jest mądry po fakcie.

Pokaz mi drugiego co potrafil postawic sie totalnej nagonce.

Do tego trzeba miec jaja z hartowanej stali.

 

Korekta:

Pokaz mi trzeciego co potrafi postawic sie totalnej nagonce.

Drugim na dzien dzisiejszy co jest Kaczynski i to nie ma nic wspolnego z tym na kogo glosowalem itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu w sejmie chyba Miller naciskal zeby bank centralny byl podporzadkowany rządowi wtedy rzad moglby robic ze stopami procentowymi co mu sie tylko podoba.

W obecnosci 460 (teoretycznie) poslow Balcerowicz powiedzial cos w rodzaju podniesienia srodkowego palca, ze poslowie moga uchwalac wszystko co im sie podoba ale nie uchwala ze 2+2=5 bo to nie od nich zalezy.

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej historii, chętnie poczytam o tym. Podaj jakieś źródło (jeśli jest takowe). Śmiem twierdzić, że tak miało być (zupełnie jak z wetem prezydenta Dudy w sprawie sądownictwa - zawetował 2 złe projekty ale trzeci, o którym nikt nie słyszał przeszedł bez poprawek - kaczor wiedział, że to były złe projekty więc zrobił Dudę bohaterem a sam przepchnął swoje i nikt nawet o tym nie napisał słowa /maxtv pokazywał ale nie mogę tego jakoś teraz znaleźć/) - wiedzieli, że nikt rozsądny tego nie przepchnie to więc zrobili zeń bohatera, obrońcę demokracji itd. Takie moje przemyślenie. Nie mogę tego jednak obiektywnie ocenić póki nie zobaczę źródeł.

Wiem natomiast, że:

Pan Balcerowicz uczył się s Szkole Głównej Planowania i Statystyki więc był specem od gospodarki planowej a nie rynkowej. W partii (PZPR oczywiście) od kiedy miał 22 lata i wcale nie jest mi dziwne, że został wybrany przez Mazowieckiego na polskiego Erharda - był totalnym konformistą i za to go tak ukochał ("Początkowo przez blisko dziesięć lat Balcerowicz pracował w SGPiS pod kierownictwem Pawła Bożyka, szefa doradców ówczesnego pierwszego sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka. Sam Bożyk, później złośliwie komentując wyjątkowo doktrynerskie poczynania Balcerowicza, mówił o nim, że był to jego jeden z najbardziej odległych od praktyki gospodarczej uczniów. W latach 1978-1980 pracował w szczególnie antyreformatorskiej instytucji, za to prawdziwej szkole konformizmu - w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR.")

Jego tzw. Plan Balcerowicz to był plan Sorosa (tutaj, m.in. na str. 59) , o którym wszyscy wiemy co za jeden. Jak się plan skończył też wiemy i widzimy na własne oczy.

 

Od czasu Francisa Bacona metoda naukowa jest prosta jasna i czytelna - sprowadza poznanie zjawiska do efektów jego działania a były one niewąskie - rozparcelowanie i sprzedaż majątku narodowego za czapkę śliwek, zniszczenie przemysłu, rolnictwa - zamiana kraju uprzemysłowionego w wyrbniczy. Można nawet sięgnąć dalej - do biblii (nowego a nie starego testamentu) i zrozumieć ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami: Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami (czyż nie jest on fałszywym prorokiem ekonomii, ekonomii o której nie miał pojęcia). Poznacie ich po ich owocach (a owoce jego pracy są straszne). Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? (jak łatwo zauważyć owocami z drzewa balcerowiczowego były ciernie) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.

To teraz sam sobie odpowiedz czy Balcerowicz takim dobrym ekonomistą był...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.