Skocz do zawartości

Czas na podsumowanie.


Assasyn

Rekomendowane odpowiedzi

Z dniem dzisiejszym oficjalnie odchodzę z tego forum, w związku z tym chciałem podziękować Markowi za możliwość wyrażania siebie, naukę i czytanie postów które dały do myślenia.

Spędziłem tu ponad trzy długie lata, nauczyłem się sporo, poznałem inny punkt widzenia za co jestem wdzięczny, szczególnie kilku chłopakom, których miałem również przyjemność poznać na żywo i z niektórymi nadal mam kontakt :)

 

@Brzytwa

@Pikaczu

@Arox

@Adolf

@Subiektywny

@SledgeHammer

@Quizas Jeremi

@lupele który kiedyś był Leviatanem i który również mi pomagał...

i kilku innych chłopaków.

 

 

Odchodzę jako jeden z ostatnich ''starych'', ale żeby nie przesłodzić mam wiele uwag...

 

Moim zdaniem forum najlepszy okres miało przez pierwszy rok, półtora; wiele cennej wiedzy, tematów, dygresji i ciekawych doświadczeń, wchodziłem na forum z wielką ochotę nauczyć się czegoś nowego, sam także wyrażałem swoje zdanie, podpowiadałem, starałem się pokazać inny punkt widzenia, ogólnie było bardzo ciekawie :)

 

Jakiś rok temu forum jakby skisło, zamieniło się w taką inna ''Wirtualną Polskę'' dużo negatywnej energii, mało budowania, wzajemnego wsparcia, ale za to dużo nowych użytkowników którzy chyba nie zrozumieli jaka jest, bądź była idea forum, w związku z tym poziom forum, ten merytoryczny spadł o wiele stopni na dół...

W dodatku coraz więcej krzykliwych newsów, zakładania tematów podobnych do tych których można spotkać na wp.pl czy onet.pl, co mnie osobiście brzydzi...

 

Wielu użytkowników przychodzi tutaj, ale nie ma zamiaru się rozwijać, tylko obrzucić błotem coś czego nie rozumieją, w dodatku dość sceptycznie podchodzę do tematu walki z trolami, którego swego czasu był niesamowicie pompowany, ktoś zdaje sobie sprawę że poziom spada, dlatego trzeba szukać winnych, nie kwestionuje tego iż tacy się zdarzają i zdarzali  tutaj, ale nie przesadzajmy...

 

Co należało by zmienić?

 

Wrócić do korzeni, zobaczyć jak forum pięknie rozwijało się na samym początku, czerpać z tego jak najwięcej, zobaczyć dlaczego się rozwijało?

W głównej mierze dlatego że mieliśmy wielu wspaniałych użytkowników, ich zastąpili użytkownicy którzy niestety ale poziomem odbiegają o lata świetlne, którzy koncentrują się na wzajemnym dopierdalaniu sobie, kobietom, Bogu itp itd...

 

Na początku przychodziliśmy z urazem, ale chcieliśmy się uczyć, zmienialiśmy punkt widzenia, teraz niestety tego nie uświadczymy, bo większość osób tutaj poszło mam wrażenie w inną skrajność, rzucając hasłami których albo sobie nie przyswoili, ale kompletnie ich nie rozumieją, co bardzo często wyglądało komicznie, dlatego przez ostatnie miesiące wchodziłem na forum raczej z przyzwyczajenia niż z chęci wiedzy...

 

Ten kto ma dość otwarty umysł widzi i doskonale zdaje sobie z tego sprawę z tego że forum zmieniło się z wielkiej skarbnicy wiedzy, wzajemnego szacunku, chęci pomocy z  którego wyrastały prawdziwi twardziele życiowy(w tym dodam nie skromnie, ja)  w pojedynek między dwoma stronami, szukaniu sojuszników po jednej jak i po drugiej stronie, co moim zdaniem nie wpływa dobrze na forum, ale jest jakby odejściem od idei która przyświecała nam ''starym'' na samym początku...

Wszystko zlało się w jedno, a tak być nie powinno, kto jest bystry to weźmie sobie te słowa do serca, kto ma w dupie, będzie miał to w dupie...

 

To tyle

Dzięki za spędzony czas!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 8
  • Dzięki 6
  • Smutny 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem tu od początków forum i nie mieliśmy za dużo interakcji ze sobą ale żałuję, że tak doświadczony i zaprawiony w bojach użytkownik/moderator musi nas opuścić :) Mogę Ci życzyć tylko powodzenia, może kiedyś zmienisz zdanie i byłoby fajnie, gdyby forum takich użytkowników miało jak najdłużej. Podsumowując, powodzenia jeszcze raz w życiu :) 

20 minut temu, Assasyn napisał:

za to dużo nowych użytkowników którzy chyba nie zrozumieli jaka jest, bądź była idea forum, w związku z tym poziom forum, ten merytoryczny spadł o wiele stopni na dół...

Boli mnie tylko, że obwiniasz nowych użytkowników a przecież wielu jest takich, którzy też coś dobrego na to forum od siebie wnoszą :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Assasyn powodzenia, ale nie zgadzam się z tym co piszesz. Każde forum i każdy twór zrzeszający większą liczbę ludzi, z czasem się zmienia, ewoluuje, nic nie stoi w miejscu, bo wtedy może zaśmiardnąć. Jednym z powodów dla których poziom niekiedy upadał, było zakładanie kont przez trolli, no ale nie wierzysz w walkę z trollami, więc trudno tu coś więcej dodać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Assasyn niezależnie od tego jakie są Twoje rzeczywiste motywy, życzę Ci powodzenia!

 

To, czy poziom forum się obniża, czy nie znajdują tu bracia (i nawet siostry) wsparcia, wartości, pomocy - oczywiście zostawiamy ocenie użytkowników i każdy ma do tej własnej oceny prawo. W końcu jednak patrzymy na fakty - przyrost userów (oraz trolli + hejterów) i wzrost popularności świadczy raczej o odnajdywaniu tutaj wartości w ich/naszym życiu. 

 

Raz jeszcze - pomyślności!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że to jest problem ogólny, tak wygląda rzeczywistość. Kiedy idea, grupa, wielkość ludzi rośnie, gna do przodu, większa ilość ludzi to często traci na tym jakość i to jest wyzwanie. Tak jest z muzyką, sztuką, literaturą, biznesem dosłownie wszystkim. 

 

To jest jak ze znajomymi. Kiedy było nas 5-6 to byliśmy najlepszą ekipą, a kiedy zrobiło się 30-stu, cześć staryh się poobrażała i zmieniła miejsce. To samo jest, myśle, tu.

 

Osobiście forum obserwuje od ponad roku i rzeczywiście mam wrażenie, że czasami wchodzę na WP. W dodatku ten chybiony, moim zdaniem, pomysł z dramami z YT.

 

Prawda jest też taka, że jeżeli mamy wrażenie, że stoimy w miejscu, nie rozwijamy się, wręcz cofam się, to należy zmienić trajektorię.

 

Podzenia i mądrych życiowych wyborów ;)

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego i pomyślności w życiu @Assasyn

 

Mim zdaniem poziom Forum nadal trzyma. Owszem pojawiają się różne wątki czasami dla obytych w temacie i bardziej doświadczonych wręcz śmieszne ale taka jest idea tego miejsca: pomagać, edukować, dzielić się doświadczeniami, wskazać wyjścia z sytuacji, błędy. Więcej użytkowników więc jest ewolucja w różnorodności ale sama idea jest bez zmian.

 

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Assasyn napisał:

Moim zdaniem forum najlepszy okres miało przez pierwszy rok, półtora; wiele cennej wiedzy, tematów, dygresji i ciekawych doświadczeń, wchodziłem na forum z wielką ochotę nauczyć się czegoś nowego, sam także wyrażałem swoje zdanie, podpowiadałem, starałem się pokazać inny punkt widzenia, ogólnie było bardzo ciekawie :)

 

Jakiś rok temu forum jakby skisło, zamieniło się

Taka jest kolej rzeczy każdego forum, początki to zawsze nowe ciekawe tematy, które są następnie dogłębnie analizowane i po pewnym czasie nie sposób już coś nowego dopisać.

Robi się stagnacja.

Liczy się to, że rejestrują się nowi, potrzebujący pomocy i na tym warto się skupić.

 

Powodzenia!

 

 

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Chłopie, nosz kur.. mylisz nasze forum z wp? Jaja sobie robisz?

 Nie, nie, nie. To było odnośnie słów Assasyna o innej wirtualnej polsce ;) Jakbym miał forum rzeczywiście za wp, to bym tu nie wchodził i nie marnował czasu, bo na wp też nie wchodzę. Chociaż tematy czasami czasami zbliżone - wywołanie sensacji itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum każdy znajdzie coś dla siebie. Nie mam nic przeciwko dramom chociaż ten temat kompletnie mnie nie interesuje.

Traktuję forum jako narzędzie, które pozwalilo mi zrozumieć wiele procesów, poznałem ludzi o podobnych doświadczeniach, rozterkach jest to moim zdaniem miejsce wymiany prawdziwych, zyciowych doświadczeń. Gdyby nie było walki z trollingiem to te miejsce nie miałoby racji bytu :)

Byłoby zaśmiecone bezwartościowymiana treściami stanowiącymi pożywke dla organizacji feministycznych czy innych białych rycerzy

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niesamowite jak nagle pojawiło się mnóstwo postów które skutecznie zrzuciły mój temat z głównej :)

Nie do wiary...Był Assasyn, nie ma Assasyna...

 

 

@Stulejman Wspaniały

Proszę moderacje o przybicie szpilki tutaj jako ważny temat, niech będzie do jutra, jako stary użytkownik który nabił ponad 5500 postów mam prawo do życzenia.

Z góry dziękuje :)

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest inne niż było, ale to nie znaczy że gorsze. Ważne żeby przeć do przodu i rozbijać skały i lodowe góry, nie dając się samemu przez nie rozbić. I to się chyba forum udaje. :)

Czego również życzę Tobie Assassinatorze.

Pozwalam sobie tak Cię nazwać, gdyż byłeś tu kimś więcej niż zwyczajnym Assasynem.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny... Bardzo żałuję, że nie będzie mi dane wymieniać poglądów z kilkoma, którzy już odeszli a czytałem ich wpisy z przeszłości. Teraz Ty. Cóż - masz swoje powody (jak widać z ostatniego wpisu).

Powodzenia i wszystkiego dobrego Bracie @Assasyn

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.