Skocz do zawartości

NIE dla życia


Rekomendowane odpowiedzi

"Ja jestem bogiem uświadom to sobie, Ty też jesteś bogiem" :D wszyscy jesteśmy bogami, to MY kreujemy rzeczywistość... To że jest mało popularna nie jest żadnym argumentem. Żadnym, wręcz zachetą by ją szerzyć, gdyż na zdrowy, logiczny rozum jest jak najbardziej słuszna :] Nie ma życia, nie ma cierpienia. Ja chce wyeliminować cierpienie, a nie doszukiwać się w nim sensu. A to jest nie zgodne z Twoją religią? Uważam że nasza dalsza dysksja nie ma sensu, Ty, na tu i teraz, nie zrezygnujesz ze swojej wiary, ja nie zmienie swoich przekonań, a przynajmniej nie tak szybko i nie bez rzeczowych i logicznych argumentów. 

 

@MoszeKortuxy Nie dużo większym, niż panuje obecnie. Zresztą to tylko nazwa, niepotrzebne szufladkowanie. Ja chce żeby było dobrze, wszystkim, a nie jest. Z wieloma problemami ludzie są zostawieni sami sobie, i w swojej nieudolności nie potrafią z nich wyjść i ciągną to przez pokolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło, kurwa, trafiła się filozof.

5 minut temu, deomi napisał:

Ja chce wyeliminować cierpienie, a nie doszukiwać się w nim sensu.

 

5 minut temu, deomi napisał:

Ja chce wyeliminować cierpienie, a nie doszukiwać się w nim sensu.

 

   Wyeliminuj swoje cierpienie, poddaj się eutanazji.:D Buźka pa, moja Ty martwa, przeszła koleżanko z Forum.:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia, ona nie chce was przekonać do swojego pierdololo. Ona chce wam je narzucić, bo ona tak chce i chuj. Wasze zdanie się nie liczy. A skoro i tak ma was i wasze zdanie w dupie... no to co Panowie, może piwko i przestańmy dawać jej atencję oraz emocje, których tak bardzo pragnie? :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie propaguje totalitaryzmu moje przekonania nie spełniają wszystkich jego cech (?) To Ty moje poglądy przypisałeś do tego systemu. Nastawiliście się na nie, zamiast miedzy wierszami doczytać jaką idylle chciałabym tu nam wszystkim stworzyć. Chce eliminacji cierpienia i "uszczęśliwiania" na siłę.

Czy zakaz podwiązania jajników nie jest większym totalitaryzmem niż możliwość skorzystania z tego zabiegu ? ( pomijając wyszczególniony w pierwszym wątku przymus, gdzie obecnie Państwo również takie nakazy w wyjątkowych sytuacjach stosuje)

@Samiec Alfa

- Relacje z rodzicami bardzo dobre.

- Obecnie jest to jakies 5-6 , ale bywało 10,  nie mam obecnie raczej większych problemów ze zdrowiem.

- Dzieciństwo było ok, okres dojrzewania juz mniej.

Nie chce się tu za bardzo uzewnętrzniać, ja jestem juz na przegranej pozycji, chce zadbać o przyszłe pokolenia, zależy mi na tym bo wiem, że na tej pie**onej planecie czeka mnie kolejne życie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tematy to powinno być wprowadzone: jeden post dla jednego zainteresowanego tematem użytkownika, 2 posty to ban na tydzień. Jak ktoś chce dyskutować i przekonywać to na priv. Jako ateista nie wchodzę w dział religia i nie psuję tematów wierzącym i ich nie przekonuje do swoich przekonań. @deomi, z Twoimi tezami niektórymi mógłbym i się zgodzić, ale wyraźnie szukasz atencji i robisz dym. Nie jestem może antynatalistą czy jak tam, bo to kolejna modna ideologia wśród zbuntowanej młodzieży alternatywnej- prezerwatywnej. Większość wierzy w moralność czy etykę katolicką (chrześcijańską), ok. Nie znoszę w dyskusjach prowokacyjnego tonu czy cwaniakowania, brzydzę się nim. A tak właśnie zrobiłaś.

 

Do prolajfowców: rozumiem Wasze stanowisko, jednak ze swoich obserwacji widzę, że dzieci z wpadek są w większości nieszczęśliwe i wpadają w narkomanię, alkoholizm, złe towarzystwo, itd. Jak w jednej audycji Marek mówił: dzieci się powinno wtedy "stwarzać" na świat jak się tego chce i ma się środki do wychowania (nie mówię o zbytkach jak ajfony czy inny konsumpcjonistyczny szajs). Dzieciom trzeba dać miłość i zrozumienie, aby wyrosły na dobrych i mądrych ludzi. Argument o oddawaniu dzieci w adopcję też jest ciekawy. Polecam zapoznać się z oddawaniem z powrotem takich dzieciaków. Jeden taki chodzi po parkingach przed marketami i żebrze na piwo czy papierosy, bo przybrana matka urodziła swoje dzieci, a adoptowanego po 18 roku życia wyjebała z domu (koleś jest opóźniony). Świat jest okrutny i taki będzie. Też nikt nie chce dziecka z Downem czy upośledzeniem.

 

Widzę ten problem z innej perspektywy, już urodzonego dziecka, które musi się zmierzyć ze światem, który niespecjalnie mu chce pomóc. Dla mnie życie się zaczyna, wtedy kiedy zaczyna pracować ośrodkowy układ nerwowy czyli mózg z resztą. Wcześniej z punktu widzenia nauki nie ma mowy o jakimkolwiek życiu, a nawet świadomości. ZAZNACZAM: szanuję użytkowników nie zgadzających się ze mną. Sam byłem pro-life, ale doszedłem do pewnych ponurych wniosków wynikających z obserwacji "porządnych obywateli".

Edytowane przez volcaniusch
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwa, a może ludzie opóźnieni też dążą do szczęścia? Nie pomyślałaś @deomi, że to, co dla ciebie jest podłogą, dla innych jest sufitem? Kim ty jesteś do chuja, że definiujesz innym spełnienie i radość z życia? Pominę już twój niezdrowy egoizm, bo skoro chcesz zmieniać świat, to zacznij od siebie, if you know when I mean. ;) 

Edytowane przez koksownik
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, volcaniusch napisał:

Dla mnie życie się zaczyna, wtedy kiedy zaczyna pracować ośrodkowy układ nerwowy czyli mózg z resztą. Wcześniej z punktu widzenia nauki nie ma mowy o jakimkolwiek życiu

Jak coś zaczyna żyć i rosnąc to już jest życie, to właśnie nauka określa życie od poczęcia do naturalnej śmierci, spór się toczy o to kiedy zaczyna się człowiek, i tu padają różne odpowiedzi, ale bez uwzględnienia pierwszych faz bytu są bez umocowania logicznego. Mówi o tym wyraźnie i szczerze choćby prof. Jacek Hołówka, zwolennik aborcji eugenicznej w niektórych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koksownik Dlatego jestem za kompleksową opieką i edukacją przyuczającą do zawodu na prawdę, a nie dajemy plastelinę upośledzonym i tym bez nóg na wózkach i lepcie, bo to chuja daje. Ja żadnej nigdy do aborcji nie namawiałem. Tak, umywam rączki dla własnego świętego spokoju. :) Świata nie zmienię i nie zamierzam. Jeżeli podejdzie się jak trzeba do edukacji "kopniętych przez genetykę" to takie osoby będą szczęśliwe i będą się spełniać czy jako kucharze czy nawet księgowi jak mają głowę i ręce sprawne.

 

@Anna Aborcja to nic fajnego. Dziękuję za uwagę. Można o takie rzeczy bioetyczne się ciąć do rana, a w tym czasie 5 polityków chrześcijańskich opcji wyśle swoje kochanki na wycieczkę na Słowację. ;) 

 

Życzę miłego wieczoru wszystkim i pozdrawiam (bez względu na poglądy i opinie). Wyłączam się z tej dyskusji. :) 

Edytowane przez volcaniusch
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volcaniusch W tym właśnie problem, większość społeczeństwa ma w dupce perspektywę i przyszłe życie tych dzieci. Skupiają się na zupełnie innych aspektach, na rodzicach, na ich winie i każe, ponoszeniu konsekwencji i swojej egoistycznej moralności którą mogą dzięki temu podbudować. Bo fajnie i łatwo mówi się o prawie do życia chorych czy niechcianych dopóty dopóki nie dotyczy to ich samych.

Sam świata nie zmienisz, ale możesz to zrobić poprzez próbę zmiany światopoglądu u innych, poprzez prezentacje swoich argumentów, może znajdziesz lepszy sposób niż ja... Nie takie rewolucje świat przechodził... 

 

Zastanówcie się czy mając możliwość narodzenia się na tym świecie w ciele zdrowym, atrakcyjnym i w kochającej nas rodzinie wybralibyście ciało schorowane i wsród niesprzyjających nam osób dla których jesteście utrapieniem ? No raczej że nie, więc dlaczego niektóre jednostki są na to skazywane? Wrzucane w ciało którego nie akceptują i nie chcą, bo je ogranicza? w środowisko które go nie akceptuje/nie chce?  Przecież to istna loteria, z dość długimi konsekwencjami ( 70-80 lat no chyba że krócej) więc dlaczego by temu po prostu nie dopomóc? Zamiast 5 szcześliwych losów na 10 nie zrobić z nich 7 lub 8?  I tak robimy to podświadomie, każdy chce na partnera/ partnerkę osobę zdrową, atrakcyjną, chocby nie wiem jak pięknie o ciężko chorych/genetycznie obciążonych mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Wam dał prawo do skazywania ich na takie życie? Zapraszam do ośrodków dla ludzi niepełnosprawnych i to nie na świetlice jako wolontariusze amatorzy którzy z podopiecznymi śpiewają i wycinają wycinanki otłumanieni lekami, tylko do całodobowej opieki, gdzie rosłe chłopy po 180 i 100 kg wagi, rzucają sie o ściany, rozsmarowują swój kał po ścianch i chcą kopulować ze wszystkim co się rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, deomi napisał:

A kto Wam dał prawo do skazywania ich na takie życie?

 

A może zamiast się spierać kto ma lepszy pomysł na rozwiązanie cierpień obcych ludzi, zostawić tych ludzi samopas? Zamiast wsadzać do domów opieki albo zabijać, poprostu dać im żyć po swojemu? Jeśli nie będą sobie radzić, to ktoś się nimi zaopiekuje albo ich zlikwiduje jeśli będą robić problemy, kraść czy mordować.

Byłaś kiedyś w domu dziecka dla dzieci urodzonych jako kalekie i upośledzone, takie "warzywa"? Ja byłem przez dwa tygodnie, ze mną jeszcze jeden facet i dziewczyna. Patrząc jak reagowała dziewczyna, podejrzewam że ty podobnie jak ona po prostu miałabyś obojętny na zewnątrz stosunek do nich. Nie chciałabyś im pomóc, zajmując się nimi, ani nie miałabyś żadnych morderczych instynktów, po prostu byłabyś apatyczna.

Zamiast nawoływać ludzi żeby zmienili prawo, żyj swoją ideą. Wyszukaj w swojej okolicy podobny dom i wtargnij tam z siekierą, pozabijaj wszystkie.

Tyle tysiącleci ludzkość przeżyła bez odgórnie wprowadzanych pomysłów na zakończenie cierpienia. Im bardziej się majstruje w naturalnych procesach, tym bardziej ogół ludzi jest nieszczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.