Skocz do zawartości

Eckhart Tolle


atomic75

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie nauki Eckharta Tolle?

Długo wahałem się czy napisać ten temat ale w końcu stwierdziłem ze muszę bo nie wytrzymam.

Mam świra na punkcie tego pana, nie pamiętam dokładnie kiedy to się zaczęło. Jakieś 3-4 lata temu usłyszałem o nim przypadkowo, zobaczyłem wywiad na youtube i pomyślałem że ten śmieszny człowieczek zna wszystkie odpowiedzi na fundamentalne pytania jakie krążą po mojej głowie od zawsze, tylko już po prostu przyzwyczaiłem się do tego i przestałem wierzyć że znajdę na nie odpowiedzi. Potem oczywiście lektura Potęgi teraźniejszości, audiobook który przesłuchałem setki razy i znam go prawie na pamięć. Następnie nagrania z jego "retreats" ściąganych z chomika (potężna kolekcja z różnych lat) aż wreszcie nagrania z jego udziałem na youtube. Do dzisiaj jak mam jakiś problem, stres, zagwozdkę, zmartwienie to wystarczy że puszczę przypadkowe nagranie to błyskawicznie przypominam sobie to co zapomniałem i problem znika. Zgodnie z jego naukami nie ma problemów są tylko wyzwania, a wyzwania istnieją tylko tu i teraz. Kiedy się martwię to po prostu tracę "przytomność".

Chciałbym zapytać czy również podzielacie mój entuzjazm, czy Eckhart może Wam też jakoś pomógł czy też może powinienem sobie znaleźć lepszego guru :D

 

Marek kilka audycji temu o nim wspominał dlatego poczułem się trochę ośmielony :D

 

Z braterskim pozdrowieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.