Skocz do zawartości

Wprowadzenie do Metodologii Naukowej

Obecnie mamy modę na bycie Głupkiem, wręcz im głupszy i patologiczny jesteś, tym więcej kasy możesz wyciągnąć jako celebryta od innych matołów.

Moje dzieciństwo przypadło na lata 90s, no i inaczej wyobrażałem sobie przyszłość.

 

Oczywiście, to nie jest tak ze będąc po OHP, po tygodniu będziesz Naukowcem. No nie... 

Nauka to nie tylko Laboratoria, nie tylko skomplikowane Publikacje Naukowe w jęz. Angielskim. Nauka "Metodologia Naukowa" to sposób Myślenia. I tym się zajmiemy. Od paru lat widzę ludzi którzy mieli całe życie problemy z tabliczką mnożenia. Nawet takich co skoczyli OHP, ale potrafią się ogarnąć, zacząć się kształcić i wykorzystać te zdobycze. Dziś byle trener Fitness, musi ogarniać Metodologię Naukową, czytać badania ze zrozumieniem. Rzecz jasna jeśli chcesz być trenerem który sprzedaje Koks, musisz czytać podręczniki akademickie z Biochemii Komórkowej, Szlaki Metaboliczne, Endokrynologię, robić Kursy i chodzić na Sympozja, i tak widziałem kilka takich fenomenów.

 

Ale tzw. Coachowie dziś zaczynają korzystać z Metody Naukowej, czytać badania dokształcać się w dziedzinach ścisłych. I według mnie to jest Piękne, że z USA do Polski przechodzą takie zjawiska, i np. niedawny NLPowiec zaczyna używać...

 


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.