Skocz do zawartości

Prognoza dla świata


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym z wami się podzielić czymś co kiedyś znalazłem. Jest to tak jak w tytule prognoza na przyszłość, a dokładniej na rok 2025. Wykonana na stronce deagle.com. Piszą tam o lotnictwie wojskowym, cywilnym i takich tam.
Dość ciekawe są źródła: US Department of Defense, Department of State, CIA, World Bank and European Union.

Najdziwniejsze w niej są dość spore, sięgające nawet 50% w przypadku niektórych krajów, np. Japoni, USA, Szwecji, Australii czy Norwegii.
Pocieszajęce jest to że patrząc na tą lisę to z państw uni Polska będzie jednym z tych mniej rozwalonych.

Lekko przerażające są też spadki PKB, bo nawet większe nić ludności :P.

Pełna lista: http://www.deagel.com/country/forecast.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukas,

 

Jako stary spekulant giełdowy z wieloletnim doświadczeniem napiszę Ci tak - przewidzieć przyszłość jest bardzo trudno. Szczególnie to, co ma się wydarzyć ;)

Swoją drogą w necie znajdziesz przewidywania Klubu Rzymskiego z lat 60tch XXw jak będzie wyglądał świat w 2000r. - prawie nic się nie zgadza. Lektura

wcześniejszych 'przewidywań' sprzed 20-30-40 lat nieodmiennie prowadzi do konkluzji, którą zawarłem w pierwszym zdaniu :)

Ale poczytać zawsze warto, czytanie poszerza horyzonty.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukas,

 

Jako stary spekulant giełdowy z wieloletnim doświadczeniem napiszę Ci tak - przewidzieć przyszłość jest bardzo trudno. Szczególnie to, co ma się wydarzyć ;)

Swoją drogą w necie znajdziesz przewidywania Klubu Rzymskiego z lat 60tch XXw jak będzie wyglądał świat w 2000r. - prawie nic się nie zgadza. Lektura

wcześniejszych 'przewidywań' sprzed 20-30-40 lat nieodmiennie prowadzi do konkluzji, którą zawarłem w pierwszym zdaniu :)

Ale poczytać zawsze warto, czytanie poszerza horyzonty.

 

S.

Słuszna uwaga. Domyślam się że takie przewidywania za bardzo się nie sprawdzają (zbyt dużo zmienych, albo po prostu nie wiemy wszystkiego), ale uznałem że to dość ciekawę jest :), chociaż pytanie czy te przewidywania są błędne a może tylko w czasie odsunięte. To że na pewno coś dużego się szykuje jest pewne. Pytanie tylko kiedy ?

Wiem że Klub Rzymski przewidywali wielki głód i wyczerpanie się surowców.

Jak narazie pierwsze się nie sprawdziło ale głównie dlatego że bardzo dużysz klęsk żywiołowych nie było. https://exignorant.wordpress.com/2011/04/27/swiatowy-kryzys-zywnosciow/

W kwestii surowców niby większość osiągneła lub jest bliska osiagnięcia swojego peak wydobywczego. Z drugiej strony patrząc na artykuł który Brzytwa wrzucił to chyba ich skończenie dalekie jest od prawdy.

Niby za 10-20 lat mamy mieć rząd światowy, oczywiście trzeba to brać z dużą rezerwą jak wyszystko.

Poprostu dowiemy się w swoim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.