Skocz do zawartości

Egorcyzmy - Mateusz Grzesiak


GluX

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj link do lektury - opis + wygląd okładki http://sensus.pl/ksiazki/ego-rcyzmy-poznaj-czym-jest-i-jak-dziala-ego-mateusz-grzesiak,egorcy.htm

 

Co do moich odczuć:

 

Książka jest bardzo ambitna, Grzesiak zaprzecza w niej wszystkie swoje poprzednie dokonania.

Opisuje w obszerny sposób w jaki sposób ego działa oraz co najważniejsze pokazuje światełko w tunelu jakim jest jest ŚWIADOMOŚĆ.

Interesuje nas wyjście z matrixa, czyż nie? Ta książka pokazuje dobrze, dlaczego niektórzy robią to co robią.

O tym, że większość ego zatrzymało się na poziomie dosłownie 5-6 lat. Gdy wejdę w świadomość, nie mam ograniczeń myślowych. Nie interesuje mnie to, czy w pracy ktoś mnie lubi, czy na forum ktoś mnie zbluzga.

Bo każde działanie jest niczym oparte myślowo - jeśli coś robisz, to jest to jak najbardziej adekwatne do sytuacji.

Obala też mit charakteru - czyli zbioru zasad, którymi prawie każdy z nas się kieruje. Pokazuje, że ego zawsze nas ogranicza.

 

Przytoczę pewną historyjkę z książki w skrócie.

 

Gość chodzi na drogie kurwy i stołuje się w najlepszych restauracjach, ma świetne auto. Po rozmowie z MG, okazuje się, że delikwent w pewnym wieku wyszedł z założenia, że rodzice muszą być z niego dumni, a on sam musi pokazywać klasę. Musi czuć się dumny z tego kim jest. Cały matrix jaki wytworzył był odpowiedzią na jego brak - brak samoakceptacji - najlepsze gatunkowo rzeczy potwierdzały go w tym, że nie jest zerem i po to je miał.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.