Skocz do zawartości

Kawa a zdrowie i testosteron


Solvay

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym poruszyć kwestie wpływu kawy i herbaty na nasze zdrowie. Macie jakieś sprawdzone informacje, albo doświadczenia na sobie mówiące o tym czy kofeina jest zdrowa?

Myslicie, że ma jakiś wpływ na testosteron?

Ja mam zwyczaj zawsze wypijac kawę w godzinach popoludniowych i jak tego nie zrobię to boli mnie głowa, nie mam siły na nic i jestem śpiący. Czasem jest to nawet 3 kawy ale zazwyczaj ograniczam się do jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa zawiera kofeinę - poprawia ona refleks i wyostrza umysł podczas wykonywania zadań ale nie warto zwiększać dawek kofeiny w ciągu dnia, bo organizm łatwo się przyzwyczaja i efekt działania kofeiny będzie coraz słabszy. Jest też środkiem moczopędnym, i może prowadzić do odwodnienia organizmu. To z kolei powoduje senność i pogarsza efektywność myślenia. Badania wykazały że tzw. kop kofeinowy jest tylko złudzeniem. Po upływie 30 minut po wypiciu kawy tempo przepływu krwi (a więc i tempo transportowania tlenu) do mózgu spada o 10-20%. Jedna filiżanka kawy dziennie wystarcza żeby podnieść prędkość i precyzję myślenia. Przekroczenie tej ilości może przyczynić się też do efektu zmęczenia, przyczynia się do zwiększenia poziomu insuliny, które pogarszają koncentrację. Niemniej jednak kawa zawiera antyoksydanty ale lepszą ochronę pod tym względem pozbawioną kofeiny zapewnia gorzka czekolada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa. Czyli dobrej jakości ziarna kawy + masło w blenderze i gotowe? Bo chyba nie za bardzo wiem jakie dodawać do tego te kwasy tłuszczowe dobre na mózg?

A ty ją pijesz? Masz jakiś patent?

 

 

Po prostu dodajesz swoje skladniki i robisz tak samo. Ja nie pijam kawy ale z tego co slyszalem to naprawde jest to "zdrowa" kawa z kopem, ja zamiast kawy uzywalbym jakis zamiennikow o podobnych efekcie jakbym potrzebowal nadwyzke energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.