Skocz do zawartości

Kwestia ataku Polaków na ukraińską wieś w 1944 roku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio internety okrążyła wieść, że prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko, odwiedził wieś na hrubieszowszczyźnie - Sahryń. Tak się składa, że to moje okolice i akurat w tych okolicach żyła moja babcia, która zmarła 3 lata temu. Opowiadała mi przez całe moje życie niemal swoją historię (była strasznie gadatliwa) i bardzo powaliło mnie, że prezydent Ukrainy przyjechał tam, jakoby ci Ukraińcy byli poszkodowani. Znajdowała się tam baza broni i po tym ataku mordy w okolicy ucichły. Jest to niezwykły tupet. 

Szczegóły na wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Sahryniu

 

Zrobiłem skrajnie amatorski film (na szybko), w którym staram się opowiedzieć historię mojej babci i jak to się miało do tamtych wydarzeń. Moja babcia akurat poprzedniego dnia/parę dni wcześniej miała spalony dom we wsi, która była oddalona około 7 km od Sahrynia. (współcześnie na google maps Abisynia koło Masłomęcza)

 

Przepraszam za jakość i jąkanie się. Nie mam w ogóle talentu do mówienia.

 

 

PS. Stworzyłem post na samiecweb.pl. Jeśli administracja uzna, że zaśmiecam, to proszę usunąć tutaj najlepiej (lub tam).

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.