Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Strusprawa1

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1252
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Strusprawa1 last won the day on August 2 2018

Strusprawa1 had the most liked content!

Community Reputation

1444 Świetna

2 Followers

About Strusprawa1

 • Rank
  Chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Interests
  Geografia, Programowanie, Blender, kosmos, ewolucja, historia i ekonomia.

Recent Profile Visitors

5811 profile views
 1. Przecież to rozumowanie na temat mieszkań jest całkowicie bezsensowne i oczywistym jest, że jeśli byłoby więcej ludzi "tak o" stać na mieszkania, to ceny by podrosły, bo firmy budowlane nie nadążałyby z budową (a właśnie i kwestia ludzi pracujących na budowie i ich liczbie też powstaje - bo jak każdy wie nikt nie chce w tym robić, bo to bardzo uwłaczające). Ostatecznie będzie jak w Polsce - rozłoży się to po kościach przez wyższe ceny i będzie jak wcześniej - no może gorzej, bo niektórym w ogóle nie będzie się chciało pracować.
 2. To nie jest coś takiego jak wierzyć czy nie - tak po prostu jest. Jest to zmierzone, udowodnione i potwierdzone przez wiele pokoleń naukowców (jakkolwiek możesz mieć wstręt do obecnych, tak kiedyś naukowcy naprawdę myśleli pragmatycznie). To niemożliwe, aby ta galaktyka byłaby oddalona aż o tyle lat. Pamiętajmy, że granica widoczności przebiega około 13-14 miliardów lat świetlnych. Być może przez rozszerzenia się wszechświata obiekty oddalone 3 razy bardziej, ale wciąż to mniej niż 100 miliardów. Nie twierdzę, że nic nie ma tak daleko, bo są teorie, że wszechświat jako całość (nie tylko to co widzimy) jest kilka tysięcy lub milionów razy większy niż widzialny. Jest to spowodowane tym, że prędkość rozszerzania się wszechświata jest większa w dużej skali niż prędkość światła. Co do tej galaktyki - nie ma powodów, aby miały być inne prawa natury. W jednej książce czytałem (Seana carrolla), że gdyy prawa fizyki był ciut inne - choćby 0,000001, to materia w znanej nam postaci powstać by nie mogła. Jeśli tam istnieją gwiazdy itd., to prawa fizyki są tam takie same jak u nas. Na pewno istnieją tam większe gwiazdy niż jakiekolwiek znajome nam przez swoją liczbę (prawdopodobieństwo robi swoje), ale to tyle. Szczerze mówiąc to trudno powiedzieć jak takie ogromne gigantyczne galaktyki powstają. Swoją drogą uświadom sobie, że to nie jest coś jednorodnego, ale biliony rozproszonych gwiazd i obiektów ogólnie zależających od siebie wzajemnie poprzez grawitację i promieniowanie.
 3. Krążą, ale nie w takim kształcie. W dodatku to nie jest jakaś "tajemna wiedza", a wiadoma od wielu lat. Swoją drogą Droga Mleczna - nasza galaktyka także się "porusza" (za około 5 miliardów lat galaktyka nasza zderzy się Andromedą). Ogólnie w kosmosie wszystko ma swój chaotyczny ruch i praktycznie określa się ruch względem czegoś. Dużo o tym relatywistyka mówi - ogólnie polecam ci do poczytania o tym.
 4. Sfi-fun nagrał o tym film. Warto podkreślić, że orbity planetarne nawet tak nie wyglądają, Na tym filmie jest nastawione pod złym kątem.
 5. Witam. Chciałbym was spytać o to czy warto golić włosy pod pachami? Jak z tym jest u was? Czy kobiety zwracają mocno na to uwagę?
 6. Aby wyjśćz marazmu trzeba doświadczyć cierpienia i dyskomfortu. Samo to wiąże się z nieszczęściem.
 7. Dobre samopoczucie przychodzi i odchodzi. Cel życia jest ściśle subiektywny dla każdego człowieka (no chyba, że ktoś jest zbyt leniwy by sobie ustalić swoje i idzie z prądem). Gdyby każdy człowiek przez całą historię polegał na dobrym samopoczuciu, to nie wyszlibyśmy z chatek z g'wna.
 8. Szczerze mu współczuję, nie ma co pisać innego. Każdy kto był w kilkuletnim związku wie jaki to ból. Poza tym czy go lubić czy nie lubić - zawsze w takich sytuacjach trzeba zrozumieć, nie śmiać się z tej kwestii.
 9. Ogarnijcie końcówkę i styl tych maili. Takimi komentarzami dowalacie do pieca..... To jaki ma głos, kto go ogląda czy ile ma lat nie ma żadnego znaczenia. Wszystko opiera się na prawdzie, kto co powiedział i komu popuściły nerwy. W wielu miejscach ma rację i możecie mnie obrzucić błotem, ale to trzeba przyznać. Fakt, to trzeba wytłumaczyć kto ma taki styl jak tych maili. Ja domyślam się na 99% wiem kto to jest. Pan zasilacz.
 10. Wiele jest teorii dlaczego tak jest. Żadna nie odpowiada na to wprost. Bogacenie się społeczeństwa wzmaga lenistwo, niechęć do pracy, a wraz z tym zamiłowanie większej ilości ludzi, zazwyczaj młodych do popierania tego typu inicjatyw. Sam tym rzygam już. Gdzie się liczba ludności zmniejszyła w Afryce? XD Cała Afryka przeżywa boom demograficzny i wkrótce choćby Nigeria będzie III najludniejszym krajem na Ziemi. Tam konieczna jest depopulacja ze zwykłych przyczyn ekonomicznych. Schemat tam natomiast wygląda tak, że czarni robią masę dzieci -> błagają o pomoc społeczność międzynarodową -> Ci pomagają -> Ci robią dzieci i znów nie mają zasobów -> Powtórz. Ale to jest bardziej wada systemu edukacji, aniżeli wprowadzania NWO czy coś takiego. Fakt, że edukacja nie przygotowuje świetnie do życia w naszym kraju. Swoją drogą ciekawi mnie czy tak ci przeszkadza również lament w lekturach, że jesteśmy Chrystusem narodów w wierszach Mickiewicza, gdzie wciska się bajkę, że źli zaborcy się zmowili i zabili biedną Rzeczpospolitą. Mamy tyle świetnych pisarzy, a dalej jest sączone to g... przy aprobacie kościoła (tak, teraz też w to uderzę). Gdy tylko wyjrzysz choćby w geopolitykę, nowoczesne technologie oraz to jak działa kultury zauważysz, że używanie określenia "NWO" daje tylko jeszcze więcej bezsensownych pytań, aniżeli jakąkolwiek odpowiedź. Jeśli USA przegra rywalizację z Chinami, to tak - będziemy mieli gułag. Chiny mają słabych obywateli? Pod jakim względem słabych? To, że nie są instagramowymi atencjuszami, lecz bardziej celują w technologie i przemysł to nie znaczy, że są słabi. Są nacjonalistami podobnymi do Niemców przed wojną. Zachód jest słaby, ponieważ nikt teraz nie interesuje się wzmażaniem mocy produkcyjnych oraz rozwojem technologii. Fakt, że na MIT w Ameryce są jeszcze odkrycia, ale to jest kropla w morzu obecnych możliwości. Potrzeba nam jak nigdy dotąd specjalistów odnośnie mechatroniki lub sztucznej inteligencji, a nie ma ich, bo wpaja się ludziom, że bez intensywnej nauki da się osiągnąć sukces na instagramie lub youtube. To mnie boli ostatnio - zamiast sobie budować przyszłość jako społeczeństwo rodem z marzeń futurystów, budujemy sobie masę atencjuszy nagrywających co dzisiaj ugotują na obiadek albo jak kotek fajnie miałczy. Chipowanie na pewno wcześniej czy później wejdzie, ale dopóki ludzi chroniłoby prawo nie byłoby to nic strasznego, tak uważam po dłuższym przemyśleniu.
 11. O NWO i chipowaniu słyszałem już 9 lat temu i dalej nic z tego nie ma (teraz szczerze mówiąc reaguję na to parsknięciem). Swoją drogą dopłaty na policję przed "ciężkimi czasami" to coś powszechnego. Każdy wie, że szykuje się kryzys, w Polsce to pierwszy większy kryzys od 30 lat i będą dymy.
 12. Kto ci takich bzdur naopowiadał? Są przenoszone przez powietrze, a nawet w zamkniętym pomieszczeniu wirus może zostać przez 20 minut. Wirus to nie bakteria - jest dużo mniejszy, a wręcz bliżej wirusowi wielkościom do związków chemicznych.
 13. W tym roku świętujemy rocznicę apogeum zwycięśkiej wojny polsko-bolszewickiej. Po tym czasie pozostało wiele ciekawych książek - między innymi taką jest "Lewa wolna" Józefa Mackiewicza". O jej istnieniu dowiedziałem się dzięki Jackowi Bartosiakowi. Inną, którą zawsze poleca również obok nie jest "Lewa wolna" Stanisława Rembeka. Zainteresował mnie początek "Lewej wolnej".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.