Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Strusprawa1

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1225
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Strusprawa1 last won the day on August 2 2018

Strusprawa1 had the most liked content!

Community Reputation

1406 Świetna

2 Followers

About Strusprawa1

 • Rank
  Chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Interests
  Geografia, Programowanie, Blender, kosmos, ewolucja, historia i ekonomia.

Recent Profile Visitors

5411 profile views
 1. Miałem dodać, ale widocznie zapomniałem. Tutaj interesujący wywiad z nim, w którym mówi o polityce i Putinie w 45:50. https://youtu.be/8RVa0THWUWw Do słabych państw można szczekać - do silnych militarnie nie.
 2. Świetny film dokumentalny pokazujący na czym polega rynek. Pokazane jest także wprost jak najlepiej się wzbogacić. Tutaj inny, bardzo podobny film: A tutaj audycja Rafała Mazura odnośnie cytatów tego ów miliardera. Jak dla mnie bomba.
 3. Kasparow to bardzo rozsądny i mądry człowiek. Swoją drogą Rosja i Rosjanie to całkowicie inny kraj i naród - oni przez swoje położenie muszą się tak zachowywać - agresywnie, zakłamując historię. Chcą jak najbardziej podbijać, ponieważ gdy tego nie robią, to się zwijają. Dobrze to opisywał dr J. Bartosiak w swojej książce o Rzeczpospolitej - aby urzędnicy we Władywostoku słuchali się Moskali oddalonych o wiele tysiący kilometrów potrzebna jest władza silnej ręki. Dlatego też wszelkie zmiany w kraju odbywały się z pełnym impetem (1917, 1991, wielka smuta). Putin próbuje się w takiej sytuacji podlizać się Rosjanom, którzy naprawdę są zaślepieni swoją "potęgą militarną" i którzy chcą widzieć siebie jako wybawicieli Europy II wojny światowej rozpoczętej według ich narracji w 1941. Rosja obecnie jedynie na zasobach leży. Demografia u nich nie sprzyja wojnie (tym bardziej, że sąsiadują z Chinami). Także migracja u nich jest przepotężna. Gdyby nie mieli broni nuklearnej, to by srali w portki przed Chinami. Robi się ciekawie...
 4. W księgarni niedawno dorwałem interesującą książkę, o której już słyszałem od dawna. Autor wspomina swoją młodość w PRL - pracował na wielu wysokich szczeblach, ale mimo to zachował godność sprzeciwiając się władzy i przez to nieraz był wsadzany do więzienia. Książka jest pełna w bardzo ciekawe sytuacje. Tutaj dla przykładu fragment: Polecam.
 5. Wkrótce ma wyjść głośna produkcja filmowa wprost dla polskich kobiet - "365 dni". Ogarniałem temat, wiem, że tematyka filmu tylko wprost nakieruje Polki na egzotycznych panów i miałbym ten film w dupie, gdyby nie fakt, że moja dziewczyna chce na to iść, ponieważ jej koleżanki namówiły ją na pójście wspólne. Oczywiście one są fankami książki. Ja ze swoją raczej mieliśmy z tego bekę gdy choć trochę ogarnęliśmy część tej książki otworzoną na losowej stronie. Rozwaliło mnie to tym bardziej, gdyż książka wydawana jest w ogromnym nakładzie oraz wiele kobiet na grupach książkowych szczyci się nią wywyższając siebie, że "ale jestem mądra, bo czytam książki". No nic. Ogarniałem recenzję dwóch youtuberek, które w sumie słusznie oceniły książkę, więc polecam obejrzeć. Jestem rozdarty. Wiem, że moja dziewczyna chce iść, bo chce integrować się z koleżankami z roku studiów, ale z drugiej strony nie wiem czy się nie porzygam i nie chcę wspierać coś takiego samemu na to iść. Można tą rozkminę uznać za białorycerską, za "zbytnie przejmowanie się za swoją dziewczynę", ale dotąd zawsze sobie towarzyszyliśmy oraz sama wolała, abym na to poszedł. Jakie jest wasze zdanie i co sądzicie o tym całym "czymś"?
 6. Steve Reeves jest Amerykaninem, który apogeum swojej kariery kulturystycznej miał w latach '50, ale wciąż (osobiście) nie widziałem, aby ktokolwiek miał tak idealne proporcje ciała, twarz - dosłownie wszystko. Mężczyzna, który wszystkie staty u siebie wymaksował 10/10. To wszystko naturalnie. Jakie jest wasze zdanie na jego temat? Dla mnie zawsze stanowił wzór i ideał męskości - szczyt tego, co każdy mężczyzna chce osiągnąć...
 7. Tak swoją drogą, to przypomniało mi się, że o podobnym temacie wypowiedział się Trader21. Polecam wysłuchać, bo także mówi bardzo słusznie. Gość jest milionerem i wygrywa nagrody na najlepszy blog.
 8. Mój brat działał trochę w ruchu wolnościowych przy różnych projektach - roznoszenie ulotek, podpisy, lekcje ekonomii dla młodzieży itd. Było to około 3 lata temu. Koledzy, głównie jednak należący do partii, widząc zaangażowanie jego zaczęli go obgadywać, śmiać się za plecami z byle powodu i powątpiewać w to co on robi. Także przeniosło się to do internetu, głównie na grupę Niskie Składki na fb. Tam też inna była ciekawa sytuacja, w której mój brat był zaangażowany - członkowie, którzy mają trochę oleju w głowie stworzyli pdf z własnymi koncepcjami, gdzie wytłumaczone są różne strategie dla partii, które mogłyby zapewnić większy sukces. Gdzieś na dysku jeszcze to mam, więc jak ktoś chce, to chętnie prześlę. Co zrobił Korwin i jego góra partii? Praktycznie wyrzucili to do kosza, a po oburzeniu na grupie zaprosili ich na wycieczkę do Brukseli. Rok temu na spotkaniu z najbardziej merytorycznym działaczem partii dr Sławomirem Mentzenem starszy pan (na oko 50-60 lat) w części zadawania pytań zaczął mówić o tym, że przez przytyki Korwina o lekkim gwałceniu, petardach do zwierząt itd. ma bardzo niskie poparcie oraz bardzo duży elektorat negatywny, a ten w odpowiedzi powiedział, że gdyby nie to, to nikt by o nas nie słyszał. O mało gość nie chciał się bić gdy chciano mu wziąć mikrofon. Mówił także, że przez swoje działania obrzydza ludziom ideę niskich podatków, generalnie wolności gospodarczej, przez co tracą wszyscy - po prostu jest to kojarzone z tym. Nie wiem, dziwna jest to bardzo spółka. Trafnie kiedyś w audycjach "Co mi daje raka" punktował partię, więc co najwyżej tam mogę odnieść. Z drugiej strony zauważyłem na grupie NS po tym jak zbuntowali się przeciwko partii (zablokowali mnie na tej grupie, więc teraz nie wiem), że stali się dużo bardziej pro-wolnościowi odnośnie dosłownie wszystkich dziedzin życia - tych skrajnie hedonistycznych, jak również i demoralizujących. Szczególnie rzucało się to w oczy gdy admini tolerowali posty "pewnego typa" z partii libertariańskiej, który równo 3 lata temu uprawiał sex z psem. Wszystko prawda, aczkolwiek np. prof. Kieżun też wyjeżdżał i nikt mu tego nie ma za złe. (PS. nie żebym miał jakieś głębsze przytyki do tego co piszesz, ale mała uwaga) Odnośnie właśnie młodego pokolenia (do którego bądź co bądź należę xD), to ostatnio widzę w dużych miastach ogromne poparcie dla partii Lewicy i jej odnóg skrajnie anty-kapitalistycznych. Przecież to jest dosłownie podgryzanie gałęzi, na której się siedzi. W dodatku brak całkowicie elementarnej wiedzy z dziedziny ekonomii, historii (zarówno gospodarczej jak i tej powszechnej) oraz innych kluczowych dziedzin koniecznych do prowadzenia jakiejkolwiek mądrej polityki. Swoją drogą zaczęli go postrzegać (Korwina) na zachodnich mediach alt-rightowych, czyli w sumie to samo co nasza rodzima kuceria. Tutaj wywiada z Sargonem, a jeszcze niżej filmik PewDiePie (najpopularniejszy prawie yoututer na świecie)
 9. Tydzień temu miałem o tym tworzyć wątek, ale rozmyśliłem się. Otóż - moja dziewczyna studiuje na wydziale pedagogicznym i mówiła mi wiele razy, że jest tam od groma wolnych dziewczyn (miasto wojewódzkie 300k mieszkańców). Raczej nie są tak zepsuje jak alternatywki z humanistycznych (filozoficznych także), a nastawione na rodzinę. Może próbuj zagadać koło tego typu wydziałów, jeśli masz "coś" im do zaoferowania (bo inaczej wiadomo jak z tym idzie).
 10. Zaśpiewaj jej pieśń pochwalną. Mój pradziadek podczas wojny wyrwał Niemkę. To bzdura, że się nie da - zwyczajnie trzeba spróbować. Powodzenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.