Skocz do zawartości

Czy ktoś z was to czytał?


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.html?co=print&id=K6482

 

???

 

Chciałem się zabrać, ale mając w pamięci zaiste marną książkę "Pakt Ribbentrop-Beck" tego pseudohistoryka, wolę się wstrzymać, bo czytać akurat mam co. :)

 

Ciekaw jestem, czy dalej mamy do czynienia z publicystyką w oparach filogermańskich absurdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cała twórczość tego Pana to jeden bełkot nie trzymający się kupy. Byłem nawet na spotkaniu z nim ze dwa lata temu, bo tak mnie zniesmaczyła jego książka i ten facet nie potrafi zbić podstawowych argumentów.

 

Gross to z kolei czołowy przedstawiciel antypolskiego "przemysłu holocaust".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Zychowicza przeczytałem. Książkę o bezsensie powstania również.

Można się z pewnymi tezami zgodzić, można nie. Ale gość eksploruje mimo wszystko

zagadnienia mocno zmitologizowane w naszej historii nieco je odbrązowiając.

W szkole tego nie uczą. A oficjalna historiografia woli powielać bohaterskie niedomówienia i oczywiste mity.

Oficjalna wersja o PW'44 - heroizm i poświęcenie. Całe kwestie o bajzlu w dowodzeniu, tarciach na linii

Londyn - Warszawa, działaniu bez wiedzy i aprobaty aliantów, mierności materiałowej i słynnym polskim

'jakoś to będzie' - przemilcza się. Dopiero ostatnimi laty coś się przebija do mainstreamu.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna wersja o PW'44 - heroizm i poświęcenie. Całe kwestie o bajzlu w dowodzeniu, tarciach na linii

Londyn - Warszawa, działaniu bez wiedzy i aprobaty aliantów, mierności materiałowej i słynnym polskim

'jakoś to będzie' - przemilcza się. Dopiero ostatnimi laty coś się przebija do mainstreamu.

 

Problematyka Powstania Warszawskiego ani mnie nie interesuje ani nie zajmuje w najmniejszym nawet stopniu. Dla mnie to była gigantyczna pomyłka na szczeblu politycznym i strategicznym. Nie wypowiem się więc na temat książki "Obłęd '44" bo jej zwyczajnie nie czytałem i raczej nie przeczytam. 

Dla mnie Zychowicz to propagandzista, podobnie jak Suworow.

 

Zastanawia mnie tylko dlaczego tak mało istnieje monografii jak i opracowań zarówno w Polsce jak i na zachodzie (poza Glantzem) np. Operacji Bagration?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.