Skocz do zawartości

Socjalizm wiecznie żywy - Austria


Rekomendowane odpowiedzi

 

Cytat

 

Sprawę opisuje "Gazeta Wyborcza". Czytamy w niej o planie austriackiego rządu na walkę z bezrobociem. Chce on bowiem przeprowadzić ciekawy eksperyment społeczno-ekonomiczny. Partnerem badania jest Uniwersytet Oksfordzki.

Wszystko ma się dziać w Marienthal - niegdyś robotniczej miejscowości, dziś dotkniętej sporym bezrobociem. Aż 20 proc. mieszkańców nie ma pracy przynajmniej od roku. Na czym ma polegać eksperyment? Około 150 osób otrzyma bezwarunkową gwarancję zatrudnienia.

Wystarczy zgłosić się do eksperymentu, by dostać gwarancję zatrudnienia w sektorze prywatnym. Jeśli etatów zabraknie, to władza ma pomóc je stworzyć.

 

Źródło: https://praca.money.pl/wiadomosci/austria-da-gwarantowana-prace-bezrobotnym-ciekawy-eksperyment-6571903521577760a.html

 

My już to przerabialiśmy ale jak widać niektórzy nie nauczą się nigdy. Ciekawi mnie jakie to stanowiska "stworzą" i za kogo pieniądze i jeszcze ten sektor prywatny. Już to sobie wyobrażam jak jakiś przedsiębiorca tworzy takie stanowisko pracy każe na nim po prostu siedzieć jakiemuś bezrobotnemu i bierze na niego refundacje od rządu, czyli z kieszenie podatnika. Zaprawdę doskonały pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto się do mnie zgłosi dostanie piniundz!. Mam jeszcze 400 milionów polskich złotych* do zapłaty za pracę. 

 

*złote sprzed denominacji. 

 

Zastanawiam się ciągle, jak mało ludzi powie "sprawdzam" na te pomysły polityków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.