Skocz do zawartości

Luźna spekulacja, czy szykuje się kolejny wał na wale kredytów frankowych? :)


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio się zastanawiałem nad pewnym problemem, może nie problemem tylko zagadnieniem kredytów frankowych i może ocenicie zasadność sposobu na kolejny, dość moim zdaniem prawdopodobny wał. Aktualna sytuacja frankowiczów przedstawia się tak, że mają jakieś tam pozytywne perspektywy, szansę na ugodę z bankiem. Wiele kancelarii tylko w tej materii się specjalizuje. Z kilkoma współpracowałem nawet w ostatnim roku. 

 

Banki wydzielają fundusze na ugody z frankowiczami, a jednocześnie prognozują skup akcji własnych. I tak się zastanawiam, zastanawiam nad potencjałem wału. Powiedzmy, że wydzielasz taki fundusz na ugody z frankowiczami, wyprowadzasz go całkowicie z bilansu, notujesz straty, cena akcji utrzymuje się powiedzmy na stabilnym poziomie do skupu przez dłuższy czas, ale fundusz to realne pieniądze. 

 

Bank, jakieś inne chujki skupują akcje, pomimo funduszu kredytobiorcy dostają chuja, banki walczą ostro, korporacyjnie o możliwie najniższe zadośćuczynienie, podważają motywację klientów i tak dalej. Później, jak już skupią wystarczająco to fundusz magicznie powróci, np. na dywidendę, czy na premie. Czyli wał polegający na tym, że wydzielimy wam środki, których na oczy nie zobaczycie, a później sobie je sami wypłacimy przez skup akcji zawczasu. Wszystko do nas, nie do was. 

 

Oczywiście w myśleniu mogłem się pomylić 😆 Nie jestem specjalistą rachunkowości, ani norm zabezpieczenia tych funduszy, ale wały to klasyka, a tutaj mi się widzi taki piękny wał, aż do bólu. Jak coś to mnie naprostujcie, albo wyprowadźcie z błędu lub coś dodajcie. 

 

Tutaj info https://www.wnp.pl/finanse/pko-bp-stworzy-fundusz-na-ugody-z-frankowiczami-chodzi-o-6-7-mld-zl,457749.html, które mnie "zainspirowało" pośrednio, ale już wcześniej też o tym myślałem. A jak artykuł się pojawił to lampka się zaświeciła "oho", normalnie widzę przyszłość 😆 

 

Ogólnie nie wierzę, że kredytobiorcy - spekulanci cokolwiek dostaną sensownego. Tutaj wręcz się prosi o kolejny wał na wale 😆 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.