Skocz do zawartości

Złamanie ręki u dziecka


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Mam pytanie odnośnie złamania u dziecka mojego kolegi, dziecko mojego kolegi jechało na łyżworolkach, niefortunnie przewróciło się na betonie i złamało sobie rękę w bardzo brzydki sposób z przemieszczeniem, w rozpoznaniu zostało napisane złamanie nasadki dalszych kości łokciowej i promieniowej, kiedy dziecku ściągnięto gips okazało się, że kości źle się zrosły, jednak lekarz stwierdził, że nie trzeba łamać kości z powrotem po to, żeby lepiej się zrosły. Znajomy usłyszał taki tekst od lekarza, dodatkowo lekarz prowadzący powiedział, ze z racji wieku pacjenta, kości i tak lepiej się zrosną u dziecka niż u dorosłego, jednak znajomy obawia się, że źle zrośnięte kości mogą mieć wpływ na późniejsze, dorosłe życie. Czy na forum jest ktoś, kto jest po medycynie, jest lekarzem i mógłby coś doradzić w tej materii, ja jestem i znajomi kompletnie zieloni, nie mamy nawet znajomego lekarza, który mógłby coś podpowiedzieć, nakierować. Oraz zadać jakieś specjalistyczne pytanie lekarzowi, dlaczego podjęto taką decyzje, a nie inną ?

 

Proszę o wasze rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.