Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"Mudry wywodzą się z starohinduskiej Ayurwedy (wiedza o życiu). Polegają na układach palców ręki lub obu rąk, które mają działanie uzdrawiające. Tradycyjna medycyna hinduska uważa, że nadmiar lub niedostatek któregoś z elementów (słońca, powietrza, nieba, ziemi lub wody) jest przyczyną choroby i róznych dolegliwości, gdyż polega na zachwianiu równowagi mikrokosmosu naszego ciała. Reguła wyrównania energii występuje wtedy, gdy czubkiem któregoś z palców dotknie się opuszka kciuka. Aby zredukować któryś z elementów należy lekko nacisnąć kciuk, natomiest by wzmocnić jakiś element należy kciukiem lekko nacisnąć odpowiedni opuszek palca. Nie wpływają na siebie wzajemnie tylko serdeczny i mały palec. "

 

Na temat mudr słyszałem już jakiś czas temu,ale nigdy nie stosowałem,są głosy że są bardzo efektywne np.mudra ratująca życie,która zastosowana podczas zawału serca pomaga podobnież natychmiastowo,oto ona:

 

apanvayumudra.gif

 

Czy ktoś z was stosował tego typu układy palców?Ciekaw jestem czy rzeczywiście to pomaga na różne schorzenia,wie ktoś coś więcej na ten temat?Ja sam na temat religii i kultury wschodu,jak i innych rzeczy związanych z tym bardzo mało wiem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.