Skocz do zawartości

Za wszelką cenę (1995)


Endeg

Rekomendowane odpowiedzi

Doskonałe studium wręcz wiwisekcja dążenia do kariery w sposób określony tytułem filmu.

W roli głównej Nicole Kidman jako Susanne, zimna suka, wyrachowana młoda mężatka, zapatrzona wyłącznie w siebie i swoją karierę. Sztukę manipulacji, wpływania na innych (głównie samców) i maskowania się podnosi do rangi wirtuozerii.  Film daje możliwość obserwacji jak bezwzględna, świadoma celu samica wciąga w swoją orbitę a później używa jak bezwolne narzędzie nieświadomego do samego końca, nastoletniego samca. Również wątek jej małżeństwa z typowym Amerykaninem z dobrego, prowincjonalnego domu daje obraz związku hieny z poczciwcem.

Duże wrażenie wywołał ten film, gdy zobaczyłem go w kinie i wtedy już kiełkowały u mnie myśli, że kobiety mają tę drugą, mroczniejszą naturę. Tylko wtedy myślałem, że to się nie tyczy ich wszystkich.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.