Skocz do zawartości

Pora na zmiany


WOLAND

Rekomendowane odpowiedzi

Długo składałem się z napisaniem i sprecyzowaniem przysięgi swojej ale wreszcie zebrałem się.

 

Przysięgam przed braćmi i samym sobą;

 

1.Mocno popracować nad gramatyką ,składnią zdań i sposobem wysławiania się

 

Od zawsze miałem z tym problemy,a poprawki które wprowadzał @ZdzisławBeton uświadomiły mnie o problemie bardziej.Mimo,że czytam sporo książek nie potrafię mówić na wysokim poziomie,może też to wynika z lęku przed pokazaniem tego.

 

2.Odciąć się od internetu,ograniczając czas spędzony w nim do maksymalnie godziny dziennie

 

Mam dni,że spędzam w nim po 3 czy 4 godziny,a co gorsze w 90% jest to przeglądanie debilnych stron.Wpłynęło to na gorszą koncentrację przy okazji.

 

3.Przytyć przynajmniej 10 kg w ciągu roku

 

Może nigdy nie byłem super umięśniony ale zawsze moja waga była w miarę stabilna i przy wzroście 167 cm ważyłem 70 kg.Z czasem ćwiczenia przestały mnie kręcić,zacząłem mniej jeść.Efektem jest spadek wagi do 61 kg plus doszły kompleksy związane z tym.

 

4.Zmienić pracę w ciągu kilkunastu miesięcy

 

Obecnie pracuję na produkcji z zarobkami ok 2,5 tyś,mimo że starcza mi na życie i drobne przyjemności ,wkurwiam się ,że jestem zwykłym robolem.Czeka mnie ciężka praca nad swoją samooceną przy okazji(książki Hawkinsa są pomocne)

 

5.Przestać narzekać

 

Wkręciłem się w wir narzekania, marudzę jak kobieta mająca okres. Są to rzeczy na które nie mam wpływu jak pogoda czy przeszłość,jak i rzeczy które mógłbym zmienić w sobie-nieśmiałość,relacje z innymi ludźmi,pewność co do swoich decyzji.

 

May the force be with meB)

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurwia, że jestem po dwóch dobrych kierunkach w najlepszych polskich uczelniach, a też zarabiałem jakieś 2,5 do ręki. Jak teraz znajdę pracę, to pewnie też w tych okolicach będzie. Wiem, że jeszcze jestem młody, niedoświadczony, bla bla bla, ale kurwa taki grosz w warszawce zarabiać to przypał.

 

Jak spędzasz 3-4 godziny na kompie, to wierz mi, wcale nie jest źle. Ja chciałbym do takiego czasu ograniczyć.

 

Nie chcę być złośliwy, ale nawiązując do Twojego problemu:

- przecinki stawiasz tuż po wyrazie, a dopiero później spację,

- kropkę stawiasz po wyrazie i dajesz po niej spację.

 

A tak to widzę, że post napisałeś całkiem składnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Nieopanowanie składnego pisania to albo wynik lenistwa, albo braku klarownego widzenia emocji w sobie.

 

Prędzej u mnie wynika to z emocji,czasami mówię szybko przez co gubię słowa,wątek.Swego czasu wiele spraw analizowałem,a potem w tej analizie się gubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.