Skocz do zawartości

"Martin Eden" Jacka Londona


Gość Anapaula

Rekomendowane odpowiedzi

Tę książke polecono mi z komentarzem, ze nie dojrzeję nigdy jeśli jej nie przeczytam. Po przeczytaniu myśle, ze to bardziej męska niż damska lektura, jednak i na mnie wywarła taki wpływ,że umieściłabym ją na liście "10 książek, które wpłyneły na moje życie" (była taka zabawa na facebooku niedawno - to tak dla fanów fb ;).

Narracja może być ciężka momentami do przebrnięcia, ale warto dotrzeć do końca. Proces przemiany głównego bohatera przypomina wasze przemyślenia na tematy damsko - męskie, ale porusza też wiele innych kwestii, nie jest to romans na pewno :)

A tytułowy bohater bardzo przypomina mi Pikaczu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tobie "Serce kobiety" tego autora. To była prawdziwa, całkowicie bezinteresowna miłość. Leciały mi łzy, gdy pierwszy raz czytałem... Niestety to tylko fikcja literacka. Poza tym bohaterka była Indianką i nie znała pojęcia feminizmu.

http://pl.wikisource.org/wiki/Strona:PL_Jack_London-Serce_kobiety.djvu/031

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę książke polecono mi z komentarzem, ze nie dojrzeję nigdy jeśli jej nie przeczytam. Po przeczytaniu myśle, ze to bardziej męska niż damska lektura, jednak i na mnie wywarła taki wpływ,że umieściłabym ją na liście "10 książek, które wpłyneły na moje życie" (była taka zabawa na facebooku niedawno - to tak dla fanów fb ;).

Narracja może być ciężka momentami do przebrnięcia, ale warto dotrzeć do końca. Proces przemiany głównego bohatera przypomina wasze przemyślenia na tematy damsko - męskie, ale porusza też wiele innych kwestii, nie jest to romans na pewno :)

A tytułowy bohater bardzo przypomina mi Pikaczu :)

oj tam oj tam dziekuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.