Skocz do zawartości

Mentalnosc


Gość Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak; nigdy nie przepadałem za Ruskami(non-stop skurwysyństwo po wojnie ale i wcześniej też). Lecz wydaje mi się że są bardziej gruboskórni(bieda w Rosji i umejętność przetrwania w tym) i odważni, potrafią walczyć o swoje i są wierni swoim tradycjom. Są również konserwatywni, nie tolerują dziwnych dewiacji z Zachodu  Jestem ciekawy jak wyjdą z obecnego kryzysu gospodarczego(o ile w ogóle) i czego ich to nauczy..  Na pewno dzieli historia i polityka, w zasadzie nie wiadomo jak z nimi postępować, postawisz się-źle, ulegniesz - jeszcze gorzej.  Czego oni od nas mogą się nauczyć? Hmm myślę że waleczności(Kreml był kiedyś nasz, klękali przed nami i oni to doskonale pamiętają, mają nawet święto na cześć wypędzenia naszych wojsk)  Co po za tym? Są chyba bardziej szalonym i dzikim społeczeństwem(patrz filmiki na sadolu), chleją więcej albo na równi z nami.  No i jak to zawsze bywało, wszyscy czują do nich nie wiadomo czy strach, czy respekt.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dadzą się złamać. Rosja to kraj samowystarczalny pod każdym względem ; Surowce,paliwo,żywność,nie tylko samowystarczalny ale i bardzo bogaty w te dobra. Sankcje w dłuższej perspektywie wzmocnią ich rodzimą gospodarkę. A europa może jeszcze błagać rosję o zniesienie....Zobaczymy jak będzie zima i zaczną się wojenki o gaz. Chociaż Europa krzyczy sankcje swoje,a niemcy po cichu załatwiają sobie skup na żywnośc i dostawy gazu...inni krzyczą a po dupie dostaje polska jak zawsze.  Z resztą co rusek...jeszcze bardziej zahartowani od nas,a byle wódka byłą to im nic do szczęscia nie potrzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.