Skocz do zawartości

Sposoby na dbanie o urodę - historia


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzę na stronkę i voulla :> Prawie każdy na tym forum miał jakąś madame, a jak nie miał to i tak ten temat na 99% będzie mu znany. Co mam na myśli? Otóż nic innego jak słynne "5 minut" w łazience, podczas szykowania się na jakieś wyjście. Ilość damskich kosmetyków mnie przeraża. Tu puder, tu podkład, tu szpachla, tu grunt..tzn..eh, już się zgubiłem :D A jak to wyglądało kiedyś? Pozwolę sobie zacytować smaczki:

Cytuj

Odkrycia wskazują, że pierwszych kosmetyków (jeśli można je nazwać w ten sposób) używano już 164 tys. lat p.n.e. w Południowej Afryce.

Jak widać, smykałka była od zarań ludzkości :>

Cytuj

kobiety przodowały w eksploatowaniu tej dziedziny. Musiały wziąć sobie do serca słowa Plauta, który na przełomie III i II w. p.n.e. pisał (nie przebierając zresztą w słowach), że kobieta bez makijażu jest jak jedzenie bez soli.

No chyba, że ktoś soli nie lubi :D 

Cytuj

Pierwsze pomadki, którymi usta barwiła chociażby Kleopatra, składały się z soku z żuka, mrówki i pszczelego miodu, mogły zawierać także brom.

buziak-na-dobranoc-kochanie.jpg

 

Cytuj

W Grecji oznaką mądrości i czystości oraz atrybutem piękna były zrośnięte brwi. Kobiety, które nie zostały obdarzone przez naturę tą cechą, próbowały zatuszować rzeczywistość proszkiem antymonowym lub sadzą. Najbardziej zdesperowane Greczynki sięgały po sierść kozy, którą przyklejały do twarzy za pomocą żywicy.

Jestem za powrotem do antycznych kanonów piękna ! :lol: 

comment_55hRTObz9NDc2eaJTmF4fHKv9kMHzhWv

 

Link do całości: https://wolnemedia.net/czego-sie-nie-robilo-dla-urody/

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.