Skocz do zawartości

Wielka Orkiestra Świątecznej Propagandy


Paweł z N

Rekomendowane odpowiedzi

Propagandy do tego stopnia, że jak byłem w szkole podstawowej, to zostałem wręcz zmuszony przez grupę rówieśników z czerwonymi serduszkami do dania przysłowiowej złotówki na tą inicjatywę. Nie chciałem być uważany za gorszego, więc też sobie kupiłem to czerwone serduszko, z którym wszyscy miłosierni tak paradowali. Kto chce naprawdę komuś pomóc, nie robi tego na pokaz. Poza tym od pomagania ludziom i zbierania pieniędzy na potrzebujących są politycy i księża. Cha cha co ja bredzę? :D

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/incydent-na-konferencji-wosp-owsiak-do-dziennikarza-mam-dla-pana-niespodzianke/nzyjv

 

 

Aż się dziwię, że to jest na onecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to że jestem alfa i omegą ale przeciętny polak to bydło.tak do was to pierdolone polaki cebulaki kieruje, ale i tak z was nikt tego nie przeczyta bo jestescie zajebani dechami :D

Za sprzet odpowiada NFZ który jest utrzymywany ze składek na zus.obecna wysokość składki wynosi 1100pln, No ale na chuj wam to wiedzieć idzcie sie jarać tym kto z partii do partii sie przerzucił.

No i taka druga kwestia czesc tego sprzetu to szrot z orkiestry. Niedośc ze płacicie składki.jesteście jebani w dupe czekajac na wizyte chuj wie ile z łaska przyjęcia.to jeszcze sie dorzucacie z prywatnej kieszeni na nowy sprzęt który i tak powinien istnieć za składki%-)a nie istnieje bo politycy na których tak fanatycznie głosujecie mają to w dupie bo jesteście dojnymi krowami które maja zapierdalać, dawać kase i zdechnąć przed emeryturą.


W powazaniu

Pokemon

nie pozdrawiam%-)




Strażnik zapis moich mysli powielic i przesłac wszelkim mediom,radio,prasie i telavivzji. Niech przecztaja niech sie dowiedza jaki los czeka podludzi :D


a i z tej kasy jest jeszcze brudstok organizowany

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę na starcie podkreślić, że nie uważam siebie ani za oskarżyciela, ani za obrońcę "Pana Siema". Kulisy działania WOŚP nie są mi znane, chociaż jestem w stanie uwierzyć, że w tej branży konkurencja bywa bezlitosna (wszakże jest o co walczyć), więc i pomówienia będą na porządku dziennym. Generalnie nie mam nic do tej działalności, tak samo jak nie krytykuję czołowego biznesmena z mojego miasta, ojca Tadeusza. Nie spotkałem się z żadnym przymusem z ich strony, a w przypadku tak NFZ czy KK jestem odgórnie zobowiązany dla płacenia daniny.

 

Kto chce naprawdę komuś pomóc, nie robi tego na pokaz.

 

Moim zdaniem kwestia indywidualna. Też nie afiszuję się z pomocą innym, ale jeżeli ktoś się chce pochwalić to co w tym jest złego? Zazwyczaj podejrzewamy, że działa to na pokaz w przypadku celebrytów. Ot taka topowa piosenkarka rzuci hojnie milion dolarów na jakiś cel dobroczynny, a potem zgarnie milion euro za jeden występ na jakimś festiwalu w biednym kraju nad Wisłą. Jakakolwiek by nie była jej motywacja, chwała jej jednak za to, że podzieliła się swoimi pieniędzmi z potrzebującymi. Mogła je chomikować, nawet jeżeli dla niej była to "inwestycja", a nie odruch serca czy wewnętrzna potrzeba, to nie widzę w tym nic złego, oceniam sucho sam fakt. Nawet ją pochwalę, jeżeli dysponuje pieniędzmi własnymi, a nie zarobionymi przez męża :D

 

Podejdą do Ciebie z puszką, to podziękujesz i nie skorzystasz. Spróbuj tak zrobić z tymi, którzy wymagają od Ciebie wrzucenia do ich puszki, a jak tego nie zrobisz to jeszcze dorzucą Ci kilka serduszek bonusu w postaci odsetek i wezwań do urzędu skarbowego. Najbardziej bawią mnie komentarze, że żona głównego grajka orkiestry zatrudnia sama siebie w spółce obsługującej wośp za 9k miesięcznie. Centrala nfz, blisko 400 osób zatrudnionych, średnia około 8k miesięcznie. Kojarzy mi się to z narzekaniem więźnia, że musi iśc pod prysznic z mydłem w kostce, jakby mydło w płynie dawało mu większą gwarancję nietykalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zamieścił ciekawy wpis na fb. Skopiuję tutaj:

 

Sprawozdanie finansowe WOŚP za 2013 rok. Przychody z wpłat i darowizn: ponad 57 mln zł.

Koszty działalności administracyjnej fundacji w 2013 roku wyniosły 2,2 mln złotych.
Przypomnę tylko, że w tym kraju koszt budowy 1 km autostrady to koszt ok. 40 mln zł.

Niech ktoś tylko mi napisze, że WOŚP to przekręt, a Owsiak to kanciarz i złodziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zamieścił ciekawy wpis na fb. Skopiuję tutaj:

 

Sprawozdanie finansowe WOŚP za 2013 rok. Przychody z wpłat i darowizn: ponad 57 mln zł.

Koszty działalności administracyjnej fundacji w 2013 roku wyniosły 2,2 mln złotych.

Przypomnę tylko, że w tym kraju koszt budowy 1 km autostrady to koszt ok. 40 mln zł.

Niech ktoś tylko mi napisze, że WOŚP to przekręt, a Owsiak to kanciarz i złodziej...

bojkotuję owsiakową machloję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze nie lubiłem tej akcji.I nie będę lubił.

Spojrzałem raz na nich z innej strony, gdy po urodzeniu córki, przebadano ją urządzeniem z naklejonym serduszkiem WOŚP. Gdyby nie ta orkiestra to kurwa w szpitalu nie było by tego urządzenia. Co nie zmienia faktu że dawać kasy na orkiestrę nie będę. Zakup sprzętów powinien być finansowany ze składek ZUS.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo był by bez naklejki.

Nie ma co ukrywac jest do darmowy szrot dla szpitali.nie zawsze szpitale chca mieć ten darmowy szrot.wtedy robi sie im pod górkę.

Pamietacie akcje darmowego badania cycków?Wiadomości huczały że jest nowy sprzet darmowe badania.reklamy żeby baby badały cycki.nawet w klanie poszła reklama że krystynka bada cycki.WSZYSTKO WSIO PIĘKNIE.

TYLKO ZE TO BYŁ SZROT WYCOFANY Z NIEMIEC CZY TAM AUSTRII I TRZEM BABKOM CYCKI ODPADŁY Z NAPROMIENIOWANIA I WYTOCZYŁY SPRAWY SADOWE z jakim skutkiem nie wiem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspieram patologii jaką jest WOŚP. Na dodatek ta fundacje co najmniej połowę pieniędzy wydaje na sprzęt, drugą połowę cały czas trzyma na koncie, tłumacząc, że aż rok potrzebują by je wydawać. Po drodze marnują miliony na swoje rodzinne spółki, organizują ogłupiający i demoralizujący młodzież, lewacki przystanek Woodstock, kupują nieruchomości i inwestują w aktywa finansowe, często generując straty. Rodzinny biznes Owsiaka obraca kilkudziesięcioma milionami zebranymi od POlaków nieświadomych, że są częściowo manipulowani i wykorzystywani w prywatnym biznesie Pana Owsiaka, który ma, jako potomek wysokiego funkcjonariusza komunistycznej MO wsparcie mentalne tych środowisk, mentalnych właścicieli stacji TVN, zasiadających w KRRiTV itp. W tym samym czasie Caritas Polska przez rok zbiera dziesięć razy tyle bez wrzawy i wydaje uczciwie. Tak więc uważam, że jeśli ktoś chce aby (prawie) każda jego złotówka trafiła do potrzebujących powinien wesprzeć Caritas. Proste. Jeśli z kolei ktoś chce aby z tej złotówki tylko 50 groszy trafiło do potrzebujących, niech się da Owsiakowi okręcić wokół palca.

 

Sam Jerzy Owsiak, mimo wyroku sądu, który nakazuje mu ujawnienie dokumentacji finansowej, nie robi tego ignorując tym samym polskie prawo. Ma widocznie powody, prawdopodobnie wstrząsnęłoby to jego złotym biznesem rodzinnym. A WOŚP utraciłaby poparcie społeczne, gdyby na jaw wyszły fakty dotyczące gospodarowaniem milionami ze zbiórek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.