Skocz do zawartości

Shisha, CEIDG, koncesja na alkohol


Rekomendowane odpowiedzi

Cztery kwestie:

 

1. Sporo jest barów serwujących fajkę wodną. Ewidentnie jest to palenie. Jak wygląda to od strony prawnej ? Czy jest to na takich samych zasadach jak palenie tytoniu ? Ktoś się orientuje ?

 

2. Czy każda firma posiadająca NIP jest w bazie CEIDG ? Dostałem paragon na którym jest nip ale nie da się go znaleźć w bazie CEIDG. Co z tym zrobić ?

 

3. Jak mogę sprawdzić czy dany lokal posiada koncesję na sprzedaż wyrobów alkoholowych ?

 

4. Czy na sprzedaż papierosów w lokalu potrzebna jest osobna koncesja ?

 

5. Mam poważne zastrzeżenia co do lokalu. Schody są strasznie strome i krótkie, niedostosowane do chodzenia "ciągłego" (a po alko to zupełnie). Raz byłem świadkiem jak ktoś na nich się poślizgnął, uderzył głową i stracił przytomność na kilka minut. Komu można zgłosić przeprowadzenie kontroli lokalu pod względem wymagań z prawa budowlanego odnośnie lokali przeznaczonych na obiekt typu "bar" ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Shisha to tytoń a więc podlega przepisom prawnym jakie i obowiązują palenie tytoniu.
2. Są dwa rodzaje rejestracji firm - CEIDG oraz KRS. Jeśli firma jest zgłoszona jako spółka to nie znajdziesz jej w CEIDG gdzie rejestrowana jest tylko jednoosobowa działalność. Są to dwa odmienne rejestry.
3. Koncesja na alkohol jest wydawana na firmę (właściciela), nie na lokal. Jeśli bierzesz lokal w którym ktoś handlował np alkoholem to i tak musisz wyrobić koncesję na siebie.
4. Na wyroby tytoniowe nie potrzeba koncesji.
5. Jeśli adaptujesz pomieszczenia pod działalność związaną z gastronomią to możesz zlecić zrobienie planu projektantowi, który robi takie plany od strony SANEPIDu. Jeśli tam już był bar to nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.