Skocz do zawartości

Polacy


Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj namiętnie czytam Historie Polskich bitew i wojen i musze powiedziec że ogólnie znałem waleczność i odwage Polaków ale nie sądziłem że są az tak walczeni... W niektórych bitwach mielismy mniejsze wojska w stosunku nawet 100:1 jak z Tatarami pod  Hodowem a mimo to rozbilismy ich. Podobnie z Kłuszynem gdzie mieliśmy kilkakrotnie mniejsza armie. Do tego wielka odwaga na wielu frontach I i II wojny, w wojnach Napoleońskich również . Niestety komuna nam wmówiła że jestsmy gorsi. A prawda jest taka że dobrze zorganizowani polacy pod dobrym dowództwem rozbiła by każdego w Europie; Niemców, Francuzów czy Anglików :) Naprawde jestem pod ogromnym wrażeniem waleczności i odwagi moich przodków :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Niemcy mimo wszystko, mimo że w wielu bitwach rzucali na pierwszy front swoich sojuszników a sami szli za plecami. Co do Niemców to podziwiałem zawsze ich wyszkolenie, dyscyplinę i mimo wszystko oddanie armii :) Nie zapominajmy o Japończykach, tam odwaga to juz czysty fanatyzm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za polski naród na pewno bym walczył, ale czy jesteśmy narodem? Przecież jest państwo, gdyby ktoś najechał nasz kraj, to o czyje interesy tak naprawdę bym walczył? Mnie zmasakrują, a ktoś na całym zamieszaniu zarobi. Jak miałbym sobie wyobrazić, że zaczyna się konflikt, walczę o kraj rządzony przez tych ludzi co obecnie.

 

I co obecnie Polacy mają ze sobą wspólnego? Zostawmy państwo na boku. Jakie treści Polacy posiadają? "Tablica dóbr wisi ponad każdym narodem. Patrz, oto jest tablica jego przezwyciężeń; patrz, oto głos jego woli mocy"(Tako rzecze Zaratustra) Co jest zapisane w naszej "tablicy dóbr"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest tak jak przedstawili to w jednym z kabaretów:

 

1/4 ludzi na emeryturach i rentach;

1/4 ludzi bezrobotnych

1/4 ludzi w budżetówce

1/4 ludzi, która pracuje na pozostałe 3/4, z czego połowa zastanawia się nad wyjazdem za granicę.

 

Szczerze słabo to widzę, i niestety podpisuję się pod opinią, że 25 lat "wolnej" RP zniszczyło morale narodu bardziej niż 123 lata zaborów... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest tak jak przedstawili to w jednym z kabaretów:

 

1/4 ludzi na emeryturach i rentach;

1/4 ludzi bezrobotnych

1/4 ludzi w budżetówce

1/4 ludzi, która pracuje na pozostałe 3/4, z czego połowa zastanawia się nad wyjazdem za granicę.

 

Szczerze słabo to widzę, i niestety podpisuję się pod opinią, że 25 lat "wolnej" RP zniszczyło morale narodu bardziej niż 123 lata zaborów... 

 

Szczerze mowiac - uwazam ze Polski juz nie ma - to co zrobiono przez komune i to jak obecnie sie zyje sprawia ze praktycznie nikt nie poczuwa sie do bronienia tego kraju bo on nie jest zbudowany po to by bronic naszych interesow (tak jak to bylo w przypadku II RP) tylko po to by nas doic i wykorzystywac.... Smutne to, ale taki jest stan faktyczny...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety masz racje The_Man , chyba tym razem udało sie nas rozpierdolić do cna, nie udało się wojnami, przewrotami, i  tak dalej, to wpadli na pomysł aby rozjebać kraj od środka wykorzystując siłe mediów i swoich ustawionych polityków...Niestety ogromna propaganda i manipulacja społeczeństwem szczególnie po II Wojnie Światowej zbiera żniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Assasyn zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.