Skocz do zawartości

Pytanie do Pikacza


lupele

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się orientuję wojska spadochronowe ex Jugosławii jeszcze długo po II wś używały Stg44.

 

Po zakończeniu II wojny światowej StG.44 znajdował się na wyposażeniu niektórych antykomunistycznych organizacji zbrojnych w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (PRL), był również używany przez milicję Niemieckiej Republiki Demokratycznej (NRD) oraz jugosłowiańskich spadochroniarzy. Broń trafiła także w ręce członków rozmaitych organizacji zbrojnych w krajach trzeciego świata. Zakończenie w 1961 roku produkcji amunicji 7,92 mm x 33 Kurz w NRD (milicja enerdowska zastąpiła StG.44 karabinem AK) spowodowało spadek użyteczności tego pierwszego jako konstrukcji wojskowej. Nadal był używany m.in. w Afryce i jest cenioną bronią kolekcjonerską w USA. Przez lata amunicję produkowano w Jugosławii w zakładach Prvi Partizan, zaś liczba w pełni sprawnych egzemplarzy StG.44 okazała się tak duża, że w 2004 roku niemiecka firma SM Chemnitzer Sportwaffen und Munitionfabrik GmbH ponownie uruchomiła produkcję amunicji 7,92 mm x 33

 

http://pl.uzbrojenie.wikia.com/wiki/StG_44

 

 

 

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powiem tak...fabryki produkujące stg pod koniec wojny juz w hooyu miały Rzesze i hitlera.biznes to biznes i opierdalały broń na lewo i prawo.dlatego na fotkach z Iraku Afganistanu Syrii itd gdzie usa szerzyło/szerzy demokracje mozna zobaczyc owy karabin z arabami, i to wcale nie była broń wyjebana z muzem%-)Ceny stg siegają kilkunastu tysiecy dolarów(miałem w łapkach i strzelałem%-) )cały myk cenowy z stg polega na tym że specyfikacje specyfikacjami a kazda fabryka waliła wszystko na własne kopyto i ogólnie to sie tyczy całego osprzetu niemieckiego.rózne wariacje.rozmiary i smaczki smaczkowe.

Napomne tutaj o wspaniałej historii listy Szindlera.Oskar był biznesmenem.lubił łazic na dziwki i balować,a to ze przez przypadek wywieźli mu pracowników darmowych to musiał ich odzyskac(wkońcu kazdy by sie oto wkurwił) bo o nowych juz było trudno po za tym nowi by opóżniali realizacje zamówień oraz była by to strata czasu bo przeszkolenie tez trwa.i koniec tej pieknej i romantycznej historii o ratowaniu zydów%-)

Taka kolejną piekna i romantychna historia jest to jak Hitler stworzył izrael a Skorcenny mossad%-)żydowskie wyposażenie wojskowe dużo od niemieckiego sie nie rózniło%-)

Ostatnio zaczeto produkować spowrotem mausera oraz stg.z stg nie wiem czy juz jest w pełni sprawna linia ale pewnie tak(bo macałem nieudane egzemplaże ponad rok temu które poszły jako repliki%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.