Skocz do zawartości

O wojnie


dzimi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wróciłem z kina. Obejrzałem "Miasto44". Film jest wyjątkiem wśród nowego polskiego kina - bo to dobry film. Podczas oglądania go rozsadzały mnie emocje. Film na światowym poziomie, do tego pokazał to co czytałem o Powstaniu. Młodzi ludzie, którzy walczyli ale też w głowach siedziały im amory -jak to u nastolatków. Efekty specjalne na bardzo wysokim poziomie. Scenografia, ubiory, uzbrojenie bardzo realistyczne. Dźwięk - jak na polskie kino rewelacyjny. Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie tutaj klasyka

https://www.youtube.com/watch?v=yq3u71Kr5cM

a tak Finowie walczyli z ruskimi

film na równi ze stalingradem jest dziełem ponad czasowym.oraz




my na szczęście możemy sie pochwalić klosem który pracował dla nkwd oraz 4pancernymi i psem z lwp którzy zanim wrócili do domu rozjechali partyzantke na kresach.dzielnie walczyli u boku czerwonej armi wyzwoleńczej itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi dzielni tankiści już w drugim odcinku powinni wszyscy się spalić w tym swoim T-34, bo przeżywalność załóg czołgów była mizerna - przykładem niech będą tutaj starcia II Korpusu Pancernego SS z 5 Armią Pancerną Gwardii w 12 lipca 1943 roku na Łuku Kurskim. Ten pierwszy stracił bezpowotnie 5 czołgów, a straty bezpowrotne sowieckiej 5 Armii zamknęły się liczbą 334 (!) czołgów i dział samobieżnych  Jeszcze gorzej wyglądały szanse przeżycia w przypadku piechoty RKKA, coś około kilku procent. Ale wiadomo - Czterej Pancerni to czysta propaganda komunistyczna oderwana kompletnie od realiów pola walki ostfrontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi dzielni tankiści już w drugim odcinku powinni wszyscy się spalić w tym swoim T-34, bo przeżywalność załóg czołgów była mizerna - przykładem niech będą tutaj starcia II Korpusu Pancernego SS z 5 Armią Pancerną Gwardii w 12 lipca 1943 roku na Łuku Kurskim. Ten pierwszy stracił bezpowotnie 5 czołgów, a straty bezpowrotne sowieckiej 5 Armii zamknęły się liczbą 334 (!) czołgów i dział samobieżnych  Jeszcze gorzej wyglądały szanse przeżycia w przypadku piechoty RKKA, coś około kilku procent. Ale wiadomo - Czterej Pancerni to czysta propaganda komunistyczna oderwana kompletnie od realiów pola walki ostfrontu.

 

O dżizu. Z całym szacunkiem ale śmiać mi się chce jak ktoś przeżywa Czterech Pancernych czy Hans Klosa. Komunistyczna propaganda ! Nierealistyczna. Dzizas, czego wy wymagacie, przecież to tylko przygodowe kino wojenne, jakiego również na zachodzie kręcono na pęczki. A że zawierało troszkę "słusznego" przekazu? No cóż - dla mnie najważniejsze, jest to, że ta propaganda nie zepsuła dobrej rozrywki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.