Skocz do zawartości

Całkowicie niezależny.


vox

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd wyprowadziłem się z domu jestem osobą całkowicie niezależną. Nie potrzebuję pomocy z zewnątrz, o którą tak ochoczo zabiegają niemal wszyscy znani mi ludzie z otoczenia. 

Wykonuję swoje obowiązki w miarę możliwości (na ile przerwy w pracy pozwalają) i nigdy nie angażuję w to nikogo ze znajomych. Nawet dziewczyna nie wie, co jest obecnie do "roboty" w mieszkaniu.

Mimo opuszczenia rodzinnego domu nadal przestrzegam wielu założeń, dzięki którym żyje nam się fajnie, a które obecnie są passe. 

 

Żadnego "zastaw się, a postaw się". Jak na coś mnie nie stać, to nie użalam się, tylko zostawiam ten temat. Nie żebram o pożyczkę ani nie podejmuję dodatkowych prac. Po jasną cholewę. Kiedyś się w końcu spełni, bez spiny. 
Idąc dalej - nie trafia do mnie gadanie, że "trzeba jeździć na wczasy, kupować najnowsze fury, żeby nie odbiegać od reszty". Kupować po to, żeby nie pójść w odstawkę. Taki lęk obecnych japiszonów, że będą niemodni. 
Mam na to na szczęście wyebane. Partnerka również. Obecne trendy sprawiają, że lepiej usiąść nad rzeczką na ławce i patrzeć na tą całą gonitwę za gopro, sneakersami, iphonem itp. Nie kupuję aplauzu przedmiotami. 

Pozdrawiam.

Zapomniałem dodać, że dziewczyna pracuje i również dba o chatę w miarę swoich możliwości. Z uwagi na to, że często mamy różne zmiany w przerwach między ćwiczeniami robię rejony. Taki "Miyagi-program". Jedyne, co się nie podoba jej, to to, że zawsze na środku kuchni stoją dwa krzesła i dwa sześciopaki wody oraz szczotka. Taka moja "siłownia". Jednakże jeśli wspomnę ile to kosztuje w profi studiu, to od razu mięknie :) 

Fajnie, gdy ktoś docenia to, co zrobiłeś w międzyczasie, a nie jebie z paszczy, za to, co nie jest zrobione. Taka mała parafraza tego, co kiedyś Tatko powiedział: "słuchaj synu, jeśli nie chcesz być śmieciem, to pamiętaj o tym: Nikt nigdy nie zauważy tego, co zrobiłeś. Tego ludzie nie widzą. Za to jak hieny czekają i szukają pretekstu do wojny w postaci tych rzeczy, których nie zrobiłeś." 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.