Skocz do zawartości

Przebranżowienie- porady, podpowiedzi


EmpireState

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Szukam porad, może trzeźwego spojrzenia na sytuację w sprawie zmiany "dziedziny" pracy. Będę wdzięczny za wszelkie porady Braci.

 

O mnie: Jestem bliżej 30 niż 20, pracuje od kilku lat jako menedżer terenowy gdzie zarządzam grupami ludzi i bardzo dużo jeżdżę po kraju. Praca non stop w delegacjach. 

Znam język angielski spokojnie na poziomie B2/C1, chciałbym zaatakować egzamin Advanced w niedalekiej przyszłości,Niemiecki na A2 mam,  znam trochę program Excel na poziomie średnio zaawansowanym czyli tabele przestawne, formuły,szukanie pionowo chociaż nie używam go za bardzo w pracy. Obecnie robię studia magisterskie na niezłej uczelni ale zaocznie- kierunek Logistyka. Umiejętności miękkie jak zarządzanie ludźmi, praca z nimi, analityczne podejście oczywiście również posiadam.

Obecnie mam trochę wolnego czasu, staram się przeskoczyć na wyższy poziom z excelem i zaraz zajmę się Sapem bo widzę, że jest on mega potrzebny. Zdałem też certyfikat z metodyki zarządzania projektów. 

 

Cel: chcę się przenieść do pracy biurowej, lub bardziej stacjonarnej. Celuję w kierunki takie jak Łańcuch dostaw, Logistyka zakupów, zarządzanie procesami magazynowymi. To są pracę w dużej mierze biurowe ale też łączące się z działaniami w terenie (nie jest to klasyczny Hr z kawką). Jeżeli nie od razu to chociaż w perspektywie paru lat więc jestem gotowy do prac biurowych mniej specjalistycznych. 

 

Problem: Zdaje sobie sprawę, że mam małe doświadczenie w pracy biurowej (około rok podstawowych prac) i moje CV jest mocno "terenowe" ale w jaki sposób dobrze się zaprezentować, lub w jakich dziedzinach szukać żeby się tam przenieść? 

W chwili obecnej trochę odbijam się od ściany. Zrobiłem sobie CV w "nowym" stylu na 1 stronę i praktycznie (1 rozmowa) nie mam odzewu (około 50 aplikacji). Celuje w dziedziny logistyczne ale wszystkie warunki teoretycznie spełniam. Nie oczekuję od razu milionów, zdaje sobie sprawę, że to się zwróci w perspektywie 5 lat ale odzew mam mizerny.

Co może być powodem, gdzie szukać lepszych ofert czy pomocy. Czy Pracuj PL to nie jest ściek?

 

Drugie pytanie: Jakie inne dziedziny na rynku prac biurowych byście polecali w moim przypadku?

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.