Skocz do zawartości

Giełda [Wydzielone z: Co fajnego przeczytaliście?]


TPakal1

Rekomendowane odpowiedzi

O tę książkę "Życie po śmierci" posiadam na własność, czytałem kiedy jeszcze wierzyłem w takie rzeczy. Napisana w fajnym stylu, no ale to już nie moja bajka....

Fajnie się ją czyta. Bardzo przystępna. A co już nie wierzysz w takie rzeczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się ją czyta. Bardzo przystępna. A co już nie wierzysz w takie rzeczy? 

 

Jestem ateistą, a metody działań różnych jasnowidzów, medium, uzdrowicieli, cudotwórców poznałem interesując się tematyką mentalizmu. Nieźle kombinują, żeby ludzie im wierzyli  -_-

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie zawsze ci ludzie kombinują. Nieraz nie kombinują, bo nie mają w tym żadnego interesu. A faktycznie w takich środowiskach jest mnóstwo oszustów, hochsztaplerów albo oszołomów. Ale sama idea, jak już się oddzieli "ziarno od plew" jest warta zgłębienia. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Demokracja, Bóg, który zawiódł" Hans Hermann Hoppe - świetna "akapowska" lekturka opisująca dlaczego demokracja to jeszcze większy szajs niż monarchia 

 

"Międzyrynkowa analiza techniczna" John J. Murphy - opisuje wzajemne powiązania pomiędzy rynkami akcji, obligacji, towarów i walut, w końcu jakaś wartościowa książka o giełdzie  :)

Czytasz o giełdzie, grasz, czy tylko się interesujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz o giełdzie, grasz, czy tylko się interesujesz? 

 

Jestem na etapie edukacji ;) , oczywiście zamierzam przekuć to w praktykę za jakiś czas. Ale z tego co już się dowiedziałem mogę śmiało stwierdzić że tu trzeba podążać krok po kroku. Szukanie drogi na skróty to marny pomysł  :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Biedrzycki w jednym z odcinków Kontestacji zawarł inspirującą myśl: bez względu na to co robimy i tak jesteśmy częścią rynku i nieustannie podejmujemy decyzje inwestycyjne w życiu. Nie ważne czy jesteśmy obecni na giełdzie czy nie i tak pływamy w tym akwarium. A tylko od tego jaką mamy wiedzę zależy czy będziemy grubą rybą czy leszczem, którego inne rybki mogą łatwo pożreć, coś w tę deseń  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będziemy grubymi rybami w inwestycjach, jak będziemy operować małą kasą. Drobni inwestorzy = potencjalne leszcze, na pewno nie rekiny :) Ja już dawno pozbyłem się złudzeń, że będę drugim Warrenem Buffetem.  :D  

Ale wracając do naszych lektur, to mocno zachęciłem się książką Davida M. Bussa, "Psychologia Ewolucyjna", którą opisałeś jakiś czas temu. Muszę ją przeczytać. To chyba kawał dobrej lektury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że to tylko kwestia wielkości kapitału, bo bez wiedzy można mieć i miliony i można popłynąć że hej. Bardziej tu się kłania kwestia układów i układzików, żyjemy w czasach gdzie mamy dużo spekulacji, Insider trading i takie tam różne kombinowania. Natomiast dlaczego warto tak czy inaczej rozwijać wiedzę abstrahując od giełdowych spraw przykład poniżej:

http://niezalezna.pl/67871-petru-dlugo-zapewnial-ze-kredyty-we-frankach-sa-bezpieczne-swoj-przewalutowal-juz-w-2008-r

 

Ryszard Petru namawiał na kredyty we franku szwajcarskim, ale swój szybko przewalutował  na złotówki  :D . Albo sprawa Amber Gold, biorąc pod uwagę ówczesny kurs złota, byłoby niemożliwe żeby firma była wypłacalna, na kilometr pachniało ściemą i piramidą finansową. Ale przecież nie każdy musiał to wiedzieć....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły cwaniak, namawiał ludzi na kredyty we franku i brał pewnie z tego dodatkowo "prowizję" od banków. A frankowcy płacą i płaczą. Kupili mieszkania po zawyżonych cenach, ceny mieszkań w dół, wycena franka w górę. Uważam, że w najbliższych latach będzie bryndza i ryzykowne inwestycje (akcje, surowce itp.) będą nieopłacalne. Chyba trzeba przeczekać i ten czas faktycznie poświęcić na naukę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.