Skocz do zawartości

Czyszczenie lamp


gnukij1

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!
Oklejałem jakiś czas temu lampy folią przyciemniającą. Okazało się że przepuszczalność światła, wynosiła 50%. Po niecałym miesiącu zdjęlem jednak, z racji dużego zagrożenia na drodze.
Po odklejeniu folii, został na plastikowej lampie klej, który ciężko jest czymkolwiek rozpuścić. Czy ktoś miał do czynienia z tym i wie jak doprowadzić to do porządku?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt Chemie Solvent 50 (występuje też pod nazwą "Label OFF") - niby bezpieczny dla plastików, ale widziałem jak potrafi z plastikami się pogryźć, trzeba sprawdzać przed użyciem, no i kosztuje 35zł+ za puszkę 200ml. Nie wiem, jak poradzi sobie z klejem z folii przyciemniającej.

Czasem jak mam małą plamkę kleju, i nie chce mi się szukać nic innego, traktuję ją bezpośrednio WD40 - jak masz pod ręką, może warto spróbować też. Natomiast nie warto kupować WD40 specjalnie do tych lamp - to nie jest jego podstawowe zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wracajac do tematu, najlepszym sposobem na wyszyszczenie lamp był papierek scierny z woda, szorowanie chyba po 20 minut kazda lampę. A potem wzielem objechalem wzdluz i wszerz lampy pastą do polerowania lamp miekką gąbką na wkrętarce. Tym oto sposobem lampy wyszly jak nowe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.