Jump to content

Kespert

Starszy Użytkownik
 • Posts

  6,530
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10
 • Donations

  0.00 PLN 

Kespert last won the day on January 26

Kespert had the most liked content!

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

14,629 profile views

Kespert's Achievements

Major

Major (16/23)

14.1k

Reputation

 1. Ostatnio Razem sprzeciwiło się ogólnopolskiemu referendum w sprawie pigułki "dzień po". Widać, swoich "wyborczyń" aż tak pewni nie są... może za mało ich, a może za młode by głosować Dla mnie Razem i Konfederacja - skrajnie różne postulaty, ale pod spodem fanatyzm kucy czy alternatywek - czasem bywa podobny... Jeśli chodzi o mnie, powinna być możliwość zatrudnienia "obywatela" do przeniesienia konkretnej masy, za konkretną stawkę od kilograma. Bez patrzenia na płeć obywatela - jedno prawo dla wszystkich 58 płci! Cóż, też chyba jestem bardziej "równościowy" niż feministki 😜
 2. Bieg dla promowania idei równości płci - mężczyźni 10km, kobiety 5km.
 3. Cóż, okazuje się że do grona "Hołowni tego świata" dołączyła kolejna gadająca głowa - Lloyd Austin. https://www.newsweek.com/nato-will-drawn-war-russia-if-ukraine-loses-lloyd-austin-1874913 https://tass.com/politics/1754223 "... if Ukraine falls, I really believe that NATO will be in a fight with Russia" - " jeśli Ukraina upadnie, wierzę że NATO znajdzie się w stanie wojny z Rosją". Lloyd Austin jest aktualnie ministrem obrony USA.
 4. Nie dał rady przebić niekoronowanych czempionów: https://partiarazem.pl/deklaracja-programowa Natomiast robią co mogą, by "przeciętnego statystycznego wyborcę", przeciągnąć przed wyborami samorządowymi ku "swoim głosom".
 5. Z tego samego artykułu: W Niemczech i Austrii obowiązuje z kolei zasada „NIE znaczy NIE”, która wymaga od ofiary udowodnienia werbalnej odmowy stosunku płciowego. Wprowadzanie innych przepisów dla "podbitych podludzi", a dokładnie odwrotnych dla swoich własnych obywateli, Niemcy już praktykowali - za czasów II WŚ.
 6. A mógł powiedzieć, że w razie ataku nasza granica zostanie utrzymana. Że ma nadzieję że nie dojdzie do żadnego ataku, bo zostałby on powstrzymany... Niestety, albo dokładnie wyznaczono mu tekst aby BW/FSB się nad nim musiała zastanawiać, albo rzeczywiście w ferworze coś mu się "wymskło". I raczej jednak to drugie. Gdyby udało się zrobić taki myk, żeby nagle cały strumień wojskowych zapasów krajów NATO, zamiast iść na Ukrainę, zaczął iść "gdzie indziej" - to byłby dla Rosji ważny fortel strategiczny, obniżający zdolności obronne Ukrainy. Pomachać Naddniestrzem można, ale nikt poważny w to nie uwierzy na tyle, by ich "ratować". Cel musi być "konieczny" do obrony, ważny strategicznie i politycznie, a siła nacisku wystarczająca by zagrożenie było prawdziwe. Tylko czy Putin poświęci Łukaszenkę? Oby nie...
 7. Coś mi się widzi, że decyzje już zapadły - albo już wiedzą, że odpowiednie decyzje zapadły na Kremlu.
 8. https://www.pap.pl/aktualnosci/szczyt-szefow-parlamentow-panstw-v4-szymon-holownia-polska-stoi-murem-przy-ukrainie-i Freud, Freud. "Będziemy musieli go pokonać - i pokonamy - na naszym terytorium". Z tej samej beczki: https://www.pap.pl/aktualnosci/najnowszy-system-dowodzenia-dla-polskiej-armii-szef-mon-podpisal-umowe-z-amerykanami "Dostarczony w latach 2024-2031..." Ale żeby nie było, znaj ludu łaskę pana: https://www.pap.pl/aktualnosci/budowa-schronow-bez-pozwolenia-projekt-skierowany-do-konsultacji W ramach przypomnienia - 17 marca w Rosji będzie wybierany Putin na prezydenta. Z tej okazji wystąpił z jakimś wywiadem - ma ktoś może tłumaczenie, albo chociaż większy fragment?
 9. Przejść na islam, zażądać rozprawy z domniemanego "gwałtu" przed sądem wyznaniowym, według praw szariatu. To jest właśnie lewicowy, postępowy feminizm ostatniej fali - w całej swej logice i okazałości. Niech każdy sam wybierze, co woli... niech żyje wolna konkurencja. Jej przeciwieństwem jest "gwałt przez zaniechanie".
 10. Indywidualne budowy chyba najniżej od 2008, deweloperzy ludzi przerzucają pomiędzy wykończeniówką już postawionych skorup... powoli widać spadki cen na materiałach, a to najlepszy wskaźnik przyszłej korekty rynku. Chyba że jakiś specjalista - kafelkarz, gipsiarz, hydraulik itd. który w dowolnej chwili może iść "na fuchy". IT w tej chwili dostaje "korektę" z najbanalniejszego powodu - skończyli się bogaci i łatwowierni kupujący. Część zmądrzała, inni zbiednieli. Zwolnienia w IT to specyficzna sprawa... ile sekund potrzebuje przy stanowisku świeżo zwolniony specjalista, by narazić firmę na dziesiątki, setki milionów strat? Poniżej minuty... Ilu z takich specjalistów IT, to psychicznie "bardzo specyficzna grupa"? Za dużo...
 11. Oczywiście że tak. Ale chciwość załatwia "przekupienie" góry, a zastraszone doły muszą robić co góra każe. Nawet jeśli kręcą się jak w kołowrotku.
 12. Systemy zhierarchizowane łatwo odmienić poprzez zmianę "góry" - doły pozostaną posłuszne hierarchii. W przeciwieństwie, systemy zdecentralizowane są odporne na niekorzystne zmiany, dopóki nie idą owczym pędem. Stąd armie to hierarchia, a prawdziwa partyzantka to jednostkowe komórki. Politycy usiłują nas przekonać, że tylko w hierarchii i podporządkowaniu jest "jedyna droga" - zapominając, że powinni służyć komórkom społecznym, a nie nimi dowodzić. "Góra" najbardziej boi się zapewnić komórkom społeczeństwa zdolności samoobrony - które pozwoliłyby "ludziom" nie tylko postawić się wrogom zewnętrznym, ale i wewnętrznym. Stąd po części machanie "wysłaniem armii" - ersatz, zastępcza aktywność.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.