Skocz do zawartości

Las cmentarny


Optimus Prime

Rekomendowane odpowiedzi

https://natemat.pl/96287,drzewo-zamiast-trumny-bio-urny-z-nasionami-coraz-popularniejsze

 

Powyżej link do artykułu dosyć starego ale sądzę że warto promować tą idee. Dla mnie lepiej by to wyglądało żeby zamiast zimnego ponurego kamienia odwiedzić żywe drzewo które jest symbolem życia dla umarłego. 

Wydaje mi się że opcja jest naprawdę godna propagowania i że wprowadzą to wszędzie bo w Polsce przepisy jak i pewnie kler nie byłby za tym. 

Oprócz odczuć pozytywnych o klimatycznych plusach chyba nie muszę wspominać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tych całych "bio-urnach" (co za nazwa...) chodzi tylko i wyłącznie o dobitne już ośmieszenie upadającego społeczeństwa zachodniego.

Postępowe lewactwo z pół milionowymi kredytami robiące za korpo szczurów na pewno będzie zadowolone z takich trumien ;)

 

Nie dość, że za życia człowiek cały czas z własnej głupoty i nieświadomości dawał na sobie żerować to jeszcze po śmierci będą z niego darli zasoby tylko pod pozorem ekologii (by załagodzić ideę).

Oczywiście w dalszej przyszłości może będzie energia elektryczna z palenia zwłok pozyskiwana.

 

Taki problem jest normalnie zalesiać teren, a zmarłemu oddać szacunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bym tak wszystkiego nie podbijał pod lewactwo. 

Kto dawał na sobie żerować ten dawał. 

Ja tam osobiście wolę kremacje i rozsypanie do morza na przykład niż żeby ktoś przychodził i opłakiwał mnie. Drzewo jest symbolem życia - obojętne czy ktoś wierzy że jest później czy nie....To jednak coś posadzone w tym samym miejscu zamiast pustego  grobu daje chociaż pożytek produkując tlen i oczyszczając atmosferę z syfów. 

Zalesianie swoją drogą i powinno ruszać pełną parą wszędzie jak chociażby na Islandii. 

Właśnie drzewo też jest wyrazem szacunku że ktoś wybrał zamiast bez produktywnego kamienia właśnie to!! 

Oczywiście wedle jego woli ;)

 

No cóż edukacja społeczeństwa to też ciężka praca bo radykałów i "sznurów" jest jak i po lewicy jak i po prawicy. Która zaburza to co powinno się wspólnie tworzyć czyste i zdrowe środowisko z zasobami planety dla ludzi nie dla elit. Oczywiście nie mówię tu o zabraniu wszystkiego bogatym. 

 

W filmie the one podobała mi się koncepcja na końcu filmu gdzie główny bohater trafił "los Angeles najczystsze miasto świata" 

Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.