Skocz do zawartości

Lekarz medycyny chińskiej


xander99

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, bzgqdn napisał:

 

Nie wiem czemu bym się bał, taki odruch przed nieznanym zielskiem, nie każdy jest uczciwy, a jak nie ma producenta to nawet nie ma na kogo pomstować.

Ale kurcze, co racja to racja, leki niby takie przebadane, a i tak w cholerę skutków ubocznych.

 

Pozostaje zdrowa dieta, która przy wszechobecnej chemii też nie jest łatwa.

Mi to sie powoli odechciewa zyc nic mi nie pomaga. To jakaś meka jest. Moze pan Bóg wie ze sobie nie poradzę w nowym świecie resecie i mnie zabierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 21:19, xander99 napisał:

owiedział że choruje bo mam dużo w sobie wilgoci.zastanaqiam sie nad wyrzuceniem chleba z diety.

Ma to sens - teraz jest ogólnie "zimny" okres (strach, panika w społeczeństwie, niskie energie -> mało yang (ciepła/ognia) w ciele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, t0rek napisał:

Ma to sens - teraz jest ogólnie "zimny" okres (strach, panika w społeczeństwie, niskie energie -> mało yang (ciepła/ognia) w ciele. 

Ty to rozumiesz. A arytmia bo mam gęsta krew po keczupie i pluca slabo utleniona krew. Ale powi3dzial ze mam zapalenie zoladka bo mam tam ciepło w zoladku. Nie za bardzo rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xander99 Ekspertem nie jestem, ale zawodowe bycie inżynierem systemów (i hobbystycznym mechanikiem) pozwala mi to rozumieć nieco intuicyjnie.

Spójrz na organizm trochę jak na samochód. Ma on różne układy, które spełniają różne funkcje - w tym np. równoważenie energii przeżywanych emocji.

Energia w ciele w zależności od przeżywanych emocji:
How mood affects your body temperature | Holy Kaw! | Different emotions,  Human emotions, How are you feeling

Jeśli ktoś nie jest szczęśliwy, to narządy "grzewcze" będą musiały nadrobić energetycznie te dysproporcje, aby ciało było zdrowe. Jeśli ten stan będzie się przeciągał, to nastąpi ich przeciążenie i choroby. W DUŻYM SKRÓCIE.
10hk0HD.png 
https://tcmblog.pl/filozofia-tcm/czym-jest-potrojny-ogrzewacz-zagadkowy-narzad-medycyny-chinskiej/ 

Oczywiście, to nie jest tak zero-jedynkowo, bo np. bycie w dużych grupach szczęśliwych ludzi podnosi nas na duchu, czujemy więcej ciepła w sobie (ale nie takiego z gniewu, tylko takiego zdrowego). No ale mamy p(l)andemiczny cyrk i to utrudniono. Mam wrażenie, że dlatego ludziom nawalają serce i płuca - bo to jak katowanie silnika.

Nie twierdzę, że mam 100% racji - przedstawiłem jak to rozumiem intuicyjnie, jednocześnie mając dość dobre (i coraz lepsze) czucie swojego ciała na bieżąco. Sam wyczuwam jak boli mnie nerka, kiedy np. oprę się głową o zimną ścianę siedząc z laptopem.

Edytowane przez t0rek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.