Skocz do zawartości

Tough solar w zegarku G-shock. Ile działa na jednym ładowaniu?


ViperV10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci

 

Planuję zakup pierwszego G z solarem do mojej kolekcji. Konkretnie model GWG 100 Mudmaster. 

Jest to fajna wersja mudmastera, okrojona ze zbędnych sensorów, jednak z funkcją multi band 6 i tough solar. Powoli znika z rynku i niebawem stanie się rarytasem, ze względu na odchodzenie Casio od TS i MB6, na rzecz Bluetooth i aplikacji w telefonie.

 

I tu moje pytanie - ile zegarek wytrzymuje na jednym ładowaniu i jak często będę musiał w nim wychodzić na słońce, żeby w ogóle działał?

Jestem raczej typem domatora, a aktywność fizyczną głównie wykonuję pod dachem stad moje obawy.

Rozważam tez nowszą wersję GG-B100, bez solaria i MB ale za to na smyczy bluetooth co mi się średnio podoba.

 

Druga sprawa, że mam chudy nadgarstek i rozmiar sikora gra pierwszorzędną rolę(ma być jak najmniejszy).

 

Proszę o poradę użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej w kilku miejscach czytałem, że Casio bezlitośnie leje marketing, ale coraz mniej ich zegarki mają wspólnego z legendarną niezniszczalnością. Sam miałem ochotę kupić sobie jakiś czas temu coś nowego i dałem spokój. 

 

Gość z kanału "Nowy wspaniały świat" wziął właśnie GPR-B1000 na wyprawę do Laponii. Chciał używać GPS. Zegarek ma zabezpieczenie, żeby nie rozładował się do końca. Ta funkcja jest bardzo energochłonna. Pech chciał, że miał włączony GPS kiedy liczba kresek (wskazujących poziom naładowania baterii) spadła z 3 na 2 (na 3 można włączać GPS na 2 to się nie uda). Zegarek się zawiesił, nic się z nim nie dało zrobić na wyprawie. Zegarek ma termometr, barometr i masę funkcji, a nie potrafił pokazać godziny. Jak sam mówi, on rozumie, że coś mógł nie doczytać, źle obsłużyć. Ale załóżmy się gubisz, masz właśnie ekstremalną sytuację, a zegarek traci swoją podstawową funkcję. Czy to jest niezawodne narzędzie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się nieudane modele i casio je wycofuje dość szybko. Mimo wszystko są to jedyne wytrzymałe mechanicznie zegarki na rynku w tej cenie. Ja się bardziej skłaniam do GWG100, który poza solarem i waveceprotem niema żadnych bajerów, tylko pokazuje czas. Jedynie rozmiar i potrzeba wychodzenia na słońce mnie powstrzymuje od zakupu, dlatego pytam. Ale dzięki za info.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.