Jump to content

Piter_1982

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1,844
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Community Reputation

1,374 Świetna

1 Follower

About Piter_1982

 • Rank
  Starszy chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,190 profile views
 1. Popracuj z książką Kiełbasy. Tylko na poważnie, świetnie wytłumaczone. Korepetytor nie włoży ci łopatą do głowy. Zwykle problem jest w brakach w sprawnych działaniach na ułamkach zwykłych i dziesiętnych oraz przekształcaniu wzorów. Jak nie masz tych dwóch rzeczy ropanowanych to nawet nie siadaj do trudniejszych problemów.
 2. Nie zrozumiałem, że to tylko testy były. Interesowało mnie w jakim wieku (w sensie ile miałeś lat) i kiedy mniej więcej byłeś w Stanach. Ciekawe jaki jest odsetek takich testerów. Może laski mają tak wywalone wymagania bo 4/5 facetów ostatecznie nie dąży do spotkania, tylko sobie jedynie klika.
 3. Paradoksalnie możesz mieć zbyt dobre CV, pracodawca się boi, że czmychniesz jak tylko pojawi się okazja. Niezłym pomysłem może być napisanie listu motywacyjnego. Tylko nie zerżnięty z neta, że umiesz sobie czas zorganizować itp. bzdety. Że szukasz pracy na minimum 6/12 miesięcy. Zależy ci, itd. Można też zadzwonić.
 4. Jeśli to jego wzięła, to nie sztucznie. Sztucznie gdyby opowiadał, że ma w Polsce fabryki itp. Mnie się podobały wycieczki na wschód. Jak jesteś blondynem to naprawdę zdarzą się dni, że nie spotkasz innego jasnowłosego. Mam kumpla prawie albinosa. Jednak postura taka sobie, raczej wymoczek, wstydliwy i nieogarnięty. Nad Morzem Czarnym, laski nas zaczepiały. Kiedyś kelnerka z maślanymi oczami pogłaskała go po głowie i odeszła. Raczej to był odruch. @Patton - w jakim wieku i kiedy byłeś w US?
 5. @Egregor Zeta - zabija oznacza, że planował. Równie dobrze, może to być uznane raczej za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Nic nowego pod Słońcem. Była taka pani Hela z Troi bodajże, awantura przez jedną dzi-e-wkę, taka, że do dziś o tym filmy robią.
 6. Ma. Nie widzimy twarzy innych ludzi (przez maski) i zaczynamy ich traktować jak "nie ludzi". Wzrasta poziom niepewności (i tu rola miłościwie nam panujących jest niezaprzeczalna) , co też wpływa na kompulsywność. ps. nic nie piszę o potrzebie/braku noszenia masek.
 7. Wykaż inicjatywę. I nie chodzi o organizowanie wyprawy na Everest. Piwko w majówkę, brzmi atrakcyjnie dla większości osób. Jak masz 33 to się nie martw. Za chwilę zaczną się rozwody w twoim otoczeniu i nastąpąi przetasowania. Do mnie zaczęły koleżanki z liceum pisać tuż przed 40 nagle zacząłem być pożądany na imprezach. Dodam, że byłem prawdopodobnie jedyną osobą w szkole, która nie zaliczyła żadnej osiemnastki. Po 40 zaczęły odzywać się koleżanki z podstawówki ;).
 8. Przed trzydziestką farbowałem (a więc ponad 10 lat temu). Uważałem, że to za wcześnie na siwienie. Moje najważniejsze spostrzeżenie: Mniej znaczy więcej. Chyba, że nam to nie przeszkadza nienaturalny wygląd, potrafię sobie wyobrazić gota, któremu to wręcz odpowiada. Ja jestem szatynem. Głownie używałem "odsiwiacza" Wella . Tak naprawdę to wystarczało mi pół paczki na przy krótkich włosach i nawet gęstych więc miałem na dwa razy. Używałem co 2-3 tygodnie. Powyżej było już wyraźnie widać. Trzeba też pamiętać o szoku jaki wywołamy za pierwszym razem. Jeśli zależy nam na naturalny
 9. Zadzwoń na taxi. Najlepiej mieć swojego zaufanego, ale z firmy też powinno dać radę.
 10. @eknm2005 co to znaczy uznaje inne obywatelstwa? Nie zakazuje ich (jak np. Ukraina). Natomiast prawie każdy kraj, na własnym terenie traktuje swoich obywateli jak swoich ;). Jeśli masz Polskie obywatelstwo to nie możesz domagać się np. tłumacza podczas przesłuchania na policji. Albo powiadomienia ambasady. Bez jaj. Jak złapią polaka na szpiegostwie na rzecz obcego państwa, to trudno żeby domagał się odsiedzenia wyroku w drugiej ojczyźnie ;). Każdy kraj tak robi. Ba więcej np. w armii w USA musisz zrzec się obywatelstwa innego kraju jeśli chcesz awansować. Już nie pamiętam, ale w okolicy majora
 11. Realne. Kumpel pracował przed pandemią na lotnisku we Frankfurcie. Sprzątanie, napełnianie automatów jakimś badziewiem, itp. Do domu wysyłał 6k plus prezenty dla dzieci, brał też jakaś chemia w samochód. Do Niemiec brał słoiki. Trzy tygodnie pracy, dzień w dzień nie wiem po ile godzin. Potem 2 tygodnie w Polsce. Rozmawiałem z nim na jesieni 2019, więc dane z tamtego okresu.
 12. Obywatelstwo warto mieć, bo podlegamy jurysdykcji innego kraju w razie kłopotów. Nie obowiązuje to na terenie Polski, bo tu zawsze jesteś traktowany jak obywatel, nawet jak masz inne. Jeśli jednak z naszym obcym paszportem wjedziemy do Niemiec to możemy wyciągnąć drugi paszport i mówić, że my są Panamczyk. Jeśli najedzie nas, któryś sąsiad i powie, że nerki polaków należą do jego emerytów i będą wycinać w razie potrzeby, to analogicznie, Panamczyka nie ruszą, bo oznaczałoby to konflikt z kolejnym krajem. Zabezpieczą się na pewno na taką ewentualność. Dochód będzie przyznawany
 13. @manygguh, @Analconda napisałem, że trzeba odczekać. To nie jest tak, że w chwili zawarcia małżeństwa dostaje się obywatelstwo. Bardzo łatwo dostać prawo pobytu, choć też nie z automatu. Droga do obywatelstwa jest łatwiejsza, ale nie automatyczna. W Polsce jest to po 3 latach, od małżeństwa, przy czym przynajmniej dwa należy legalnie spędzić w Polsce. Jak Polak/Polka wyjedzie za granicę i weźmie ślub, to współmałżonek nie mieszkając w Polsce raczej nie dostanie obywatelstwa. To tak w uproszczeniu, bo jak to np. zięć Ewy Kopacz to wystarczy poprosić prezydenta o specjalny akt nadan
 14. A w jakim to kraju tak działa? W serialach o USA? W małżeństwie też często trzeba odczekać, a czasami jest to niemożliwe. Np. nie można otrzymać obywatelstwa chińskiego. Trzeba się urodzić chińczykiem. Niektóre można wręcz kupić i nie tylko republik bananowych, jednak jest to zawoalowane i wymaga trochę zachodu: np. USA czy Szwajcarii, ale tu wchodzą miliony $ w grę. Malta moim zdaniem bez sensu, bo póki trwa UE to właściwie to samo jakbyś miał PL.
 15. Fajna laska - Przemoc i Seks, wszyscy to lubimy, nie ma co obrażać się na policjantów, że wreszcie mogą sobie ulżyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.