Jump to content

Piter_1982

Starszy Użytkownik
 • Posts

  3,226
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Donations

  0.00 PLN 

Piter_1982 last won the day on September 15 2023

Piter_1982 had the most liked content!

1 Follower

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

9,500 profile views

Piter_1982's Achievements

Porucznik

Porucznik (14/23)

3.5k

Reputation

 1. Nie pisałbym jej nic. Poszedł jak najszybciej. Po co czekać do poniedziałku?
 2. Nie masz obowiązku, zgłoś dla własnego spokoju. Co zrobią to ich sprawa. Są dwie możliwe sytuacje 1. To manipulacja, lekkomyślność, niedojrzałość ze strony pani. Odechce jej się na przyszłość. 2. To rzeczywiście wołanie o pomoc. Wtedy dobrze, że dostanie profesjonalną pomoc. W obu sytuacjach wygrywasz. To idzie naprawdę szybko. Karetka ze szpitala psychiatrycznego i straż wywala drzwi jak pani nie będzie chciała wpuścić i porozmawiać. Policja też traktuje to priorytetowo, no bo gdyby pani coś zrobiła, a oni by nic nie zrobili to dopiero mieliby poważne problemy.
 3. Jeśli możesz poradzić sobie bez auta przez jakiś czas. Sprawdź czy wynajmiesz swoje. Zależy co to za miejsce. Jak są firmy obok to ludzie wynajmą. Ktoś ma biuro w budynku obok albo na osiedlu, a dojeżdża z drugiego końca miasta. Nie będzie co dzień szukał miejsca, przez godzinę każdy pracownik. Co ważne wynajmujesz wtedy na umowę, płatność bez problemu co miesiąc. Dużo zależy od aktywności straży miejskiej w kwestii "obrączkowania".
 4. Ostatni raz: Daje w najlepszej wierze wg. mojej wiedzy, ale stosujesz na własne ryzyko. Porady dla kogoś, kto szuka rozwiązania. Uwaga: autor wątku prawdopodobnie nie szuka rozwiązania problemów, a jedynie uwagi co jakiś czas. Zasadniczym problemem jest to, że twoje umiejętności na rynku pracy są warte dużo mniej, niż koszty poziomu, na którym żyjesz (do jakiego się przyzwyczaiłeś). Raczej nie ma możliwości, żebyś poszedł do pracy i zarabiał od razu tyle, by żyć jak u rodziców na zapiecku. Trzeba zacząć po woli. agencja, u mnie co chwila zamyka się/otwiera jakiś sklep i trzeba zrobić inwentaryzację, pyszne.pl itp. wszystkie przyjmują praktycznie od ręki, mam znajomych co dorabiają sobie w weekendy. Ludzie bez języka(!) dają radę. masz chociaż konto na linkedin i status openwork. Zapraszasz znajomych z klasy, podwórka itp. Przecież nawet na najniższych stanowiskach jest rotacja. Napisałem wcześniej, że przy obróbce maks na co możesz liczyć to zmiatanie hali i noszenie elementów. Popatrz realnie. zgłoś się do komisji wyborczej. Przez pełnomocnika (wtedy masz pewne miejsce) albo do urzędu i wtedy losują cię z rezerwowej. Ludzie się łapią wszystkiego i ciężko pracują, ty masz ich w pogardzie i czekasz na etat z planem emerytalnym. Sorry, ale ta szansa odjechała. Przesiedziałeś w pokoju gapią się w ekran. Tak to już jest, że nasze życie najbardziej wpływają decyzje podjęte tuż po 20 roku życia, możesz się obrażać, płakać i dalej zabierać czas ludziom na forum albo zaakceptować rzeczywistość. Nie patrz na rówieśników, to najlepsza droga do kopania jeszcze głębszego dołka i siedzenia na samym dnie. ps. nie szkoda ci czasu, idź na terapię z NFZu jak nie masz innego pomysłu na tę chwilę. Trening umiejętności społecznych itp.
 5. Byli tacy co na BTC stracili. Konto demo to nieporozumienie. Inne emocje. Wiem bo grałem w różne gry, a jak przychodziło do prawdziwego inwestowania zachowywałem się zupełnie inaczej. Jeśli nie jesteś gotów na dużo pracy przy spekulacjach, to powoli do przodu jest najlepszą taktyką. Giełdę w Polsce i ogólnie instytucje finansowe też bym omijał z daleka. Wbrew pozorom przy odrobinie zaangażowania (i cierpliwości) można nadal trafić okazje na zasadzie tanio kup drogo sprzedaj. Warto chronić i akumulować środki, żeby wykonać taki strzał, kiedy będziemy przekonani o jego słuszności.
 6. Co dla ciebie znaczy mała sumka? Mała w stosunku do tego jakie masz aspiracje i oczekiwania, czy mała część twoich dochodów (np. rocznych) bo to zupełnie inna perspektywa. Moim zdaniem im jesteś młodszy tym lepiej inwestować w naukę. Jak nie potrafisz się biegle posługiwać angielskim to masz odpowiedź, na co wydać pieniądze. Moim zdaniem 100 razy lepiej w perspektywie kilku lat wyjechać do Anglii na intensywny kurs jeśli masz kilka tys. niż miałbyś je nawet podwoić przy ryzyku straty. Dobrze jest też odłożyć pieniądze na konto "niewolnicze". To zupełnie zmienia perspektywę. Trudno na początku się przemóc by nie wydawać wszystkiego. Konto "niewolnicze" to pieniądze, których nigdy nie zamierzasz wydać (wiadomo choroba twoja, a tym bardziej dziecka zmienia perspektywę). Zawsze mają dla ciebie pracować lepiej/gorzej ale nie szafujesz nimi. Spekulacja, to normalna praca. Tu chodzi długoterminowe lokowanie. Nawet w ziemię można inwestować od małych sum. Za kilka tys. kupisz działkę leśną.
 7. Tak naprawdę, to są tylko dwa prawdziwe prawa zapewniające sukces, reszta to reguły ich stosowania. 1. Nigdy nie mów, wszystkiego co wiesz. 2.
 8. Ktoś się orientuje czy coś jest na rzeczy czy wyssane wszystko z brudnych włosów alternatywki?
 9. W sumie to dobrze, bo pokarze hipokryzję, jak przed następnymi wyborami się okaże, że wszystkie zarzuty zostaną oddalone. Jak sprawa się nie zakończy to też pokarze jak wygląda "praworządność", może to otworzy ludziom oczy, choć zaczynam wątpić. Bredzą, że o Braunie pisały wszystkie portale za granicą, ale prawda jest taka, że więcej publikacji było jak Biedroń nie pozwolił organizacją broniącym kobiet z Hiszpanii na przeczytanie raportu o ubogaceniu kulturowym. Dzielenie przestępstw seksualnych pod względem etniczności sprawców to przecież rasizm i propagowanie uprzedzeń do inżynierów, architektów i lekarzy. ps. najwyższe standardy wg. lewicy europosłowie; 1. Miller - polityk o szerokich koneksjach i zrozumieniu problemów polityki międzynarodowej. Od Moskiewskiej pożyczki po organizację tortur dla Wuja Sama. 2. Biedroń - lanie matki i oszukiwanie wyborców (będę startował w wyborach parlamentarnych i złożę mandat europosła, żeby następna osoba mogła za mnie wejść). 3. Spurek - jak ktoś zje jajko to morduje dzieci kury, ale jak ja mam pasek za 2k ze skóry to zwierzątko umierało z rozkoszy. To że zatrudniam same kobiety to przecież nie seksizm, a to że nikt nie chce ze mną pracować więcej jak 0.5 roku świadczy o słabej jakości kadr na rynku, a nie o moim charakterze.
 10. Do mnie coś po około 10 latach. Na FB zapytanie, co tam słychać, jak żyjesz, bo ona jest bardzo ciekawa i w sumie nie wie czemu między nami się popsuło (ćwiczyła skok w bok). Za dwa dni patrzę, a ona wrzuca zdjęcie z pierścionkiem. Bezpośrednim powodem pytań były oświadczyny obecnego męża.
 11. Ale ja nic takiego nie napisałem. Facet w sytuacjach, które opisywałem, był przekonany, że to tylko szczera przyjaźń i robił wielkie oczy gdy dowiadywał się, że pani liczyła na coś więcej przez te lata.
 12. We wszystkich przypadkach takich relacji (w sumie 3 poznałem na przestrzeni lat) panie były beznadziejnie zakochane w niedostępnym mężczyźnie. Gotowe "uleczyć" jego orientację na jedno skinienie. Jeśli porozmawiasz z homoseksualnymi mężczyznami mieli zwykle pojedyncze epizody właśnie z najlepszymi przyjaciółkami. Co ciekawe po takim incydencie zwykle pozostają w relacjach przyjacielskich. Pani robi maślane oczy, a facet jest przekonany, że są tylko przyjaciółmi, bo przecież tak się umówili.
 13. Mnie bardzo się we Frankfurcie podoba (jestem kilka razy w roku). Ceny od kilku lat podobne jak w Warszawie. Hotele droższe, ale jedzenie wychodzi naprawdę podobnie. Do tego to rzeczywiście finansowe centrum (Frankfurt). Ludzie z Luksemburga(!) się przenoszą, bo mają wyższe pensje i możliwości. Pewnie zależy od stanowiska i perspektyw. No i najważniejsza psychika jak ktoś napisał psychika. Najgorsze to jedną nogą tkwić tu, a drugą tam. W pewnym wieku trudno zakorzenić się w nowym miejscu, nawiązać nowe przyjaźnie/relacje. Wynajmujesz tymczasowo, nie budujesz korzeni w nowym miejscu, a z krajem coraz mniej cię łączy. Właściwie przyjeżdżasz tylko z obowiązku na święta, zero odpoczynku tak naprawdę tylko jesteś tym bardziej zmęczony. W pewnym momencie patrzysz już tylko, że w sumie to życie przeleciało i aby dzieciom było lepiej (jeśli są). Czesław Mozil opowiadał kiedyś właśnie o swoich rodzicach. Wyjechali w na początku lat 80, a od połowy 80 rozważali powrót cały czas. Dlatego w pewnym momencie uznał, że po prostu będzie żył w Polsce co by się nie działo, żeby się tak nie męczyć. Niestety niepewna jest przyszłość Niemiec bo z jednej strony zielono - tęczowy ład w sosie multikulti, a z drugiej Alternatywa dla Niemiec z pomysłami wydalenia wszystkich osób bez obywatelstwa (a nawet z pomysłami odbierania przyznanego ostatnio, jeśli ktoś się kulturowo nie wpasowuje). Nadal to najbogatszy kraj w Europie o wysokim standardzie życia (jeśli masz pieniądze). Do niedawna nawet rodzina królewska z Dubaju korzystała ze świadczeń specjalistycznych w Niemczech (dopiero w czasie pandemii zaczęli tam na poważnie budować specjalistyczne ośrodki, wcześniej polisy obejmowały przelot i leczenie w Niemczech dla bogatszych, a biedniejsi często umierali na choroby, których leczenie nawet u nas finansuje NFZ).
 14. Zimny prysznic karze organizmowi podkręcić grzejnik. Ciepły mówi mu żeby rozpoczął chłodzenie. Poeksperymentuj z ciepłym prysznicem, powinien być na tyle długi by włączyć bieg "chłodzenia" w ciele (system termoregulacji bezwładność i jest wyczulony na bodźce, zależną między innymi od proporcji dwóch rodzajów tkanki tłuszczowej), a z drugiej strony gorąca kąpiel też nie jest wskazana bo podniesie temperaturę ciała w jego głębokich strefach. Jest teoria, która mówi, że jedną z przyczyn długiego życia Japończyków jest właśnie higiena snu (pomimo, że jest krótki). Najpierw dokładny zimny prysznic, a potem na chwilę do gorącej wanny. Poranna toaleta to tylko delikatne opłukanie. Ale napisałeś coś innego i na to odpowiedziałem.
 15. Tak mają, bo świat nie jest dostosowany do ich chronotypu. Oczywiście sowa to nazwa potoczna, żeby określić osobę, której aktywność przypada na późne pory. Można to stwierdzić właśnie badając zawartość hormonów w krwi, aktywność fal mózgowych albo w przybliżeniu temperaturą ciała. Będzie to niezależne pomimo, narzucenia sobie reżimu kładzenia się wcześnie. Taka osoba się nie przestawi. Jak napisałeś będzie miała roz... rytm dobowy. Tylko tych osób jest naprawdę bardzo mało w populacji. Zawsze możesz też wejść na stronę Wikipedii, zalogować się i napisać im co myślisz -> https://en.wikipedia.org/wiki/Chronotype
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.