Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Piter_1982

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1184
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

802 Świetna

1 Follower

About Piter_1982

 • Rank
  Chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1881 profile views
 1. Niemcy: Alkohol tańszy. Nie wiem czy wynika to z akcyzy czy cen. Lidl: 10 letni John Walker, Jagermeister, Gentleman Jack ceny niższe. Jakieś inne alkohole, ale ciężko porównać bo u nas nie widziałem, ale się skusiłem, wydawały się tańsze. Nie mówiąc o ich rodzimej produkcji -np. mają bardzo dużo likierów podobnych do Jegera... Poza tym strefa bezcłowa na lotnisku, ponownie, niskie ceny tu jeszcze cygara Romeo & Julia tańsze jak w Polsce i zdecydowanie o wyższej jakości. Niskie ceny na wysokiej jakości wyroby czekoladowe. U nas strefa bezcłowa w Krakowie to tragedia. Elektronika ceny bardzo podobne. Buty Geox ceny trochę wyższe, ale uwaga zaczynają się od mniejszych rozmiarów. Więcej nie pamiętam. Byłem na przełomie listopada/grudnia. Jedzenie na mieście zdecydowanie droższe, chociaż ja w Polsce mieszkam w małym mieście a byłem w jednym z większych w Niemczech więc może być tu być zaburzona ocena. No i wiadomo u siebie jem tam gdzie mi pasuje, a tam pewnie zapłaciłem podatek "dla turystów".
 2. Nie bo jest bardzo osobista, a jak ogólnie to banał.
 3. 1. Zrób listę 10 rzeczy, 5 czy 50 (z mojego doświadczenia za pierwszym razem 10 jest dobrą liczbą) które ci się udały. Co jakiś czas możesz na nie patrzeć. 2. Praktykowanie wdzięczności. Zapisuj w kalendarzu co dzień rzecz za którą jesteś wdzięczny. Miałeś co jeść, kładziesz się we własnym łóżku, masz dach nad głową. W sumie czasami nie doceniamy, co mamy, ale jeśli popatrzeć na ogól ludzkości ... . Zawsze możesz zapisać, że dziś nie umarłeś, a patrząc na to jaka była alternatywa to naprawdę ważne.
 4. Zależy na ile będą chcieli cię znaleźć. Słyszałeś o korelacjach. Wystarczy sprawdzić gdzie w nocy najczęściej znajduje się komórka, której używasz. Nawet jak nie jest na ciebie to jakaś zapewne podałeś w urzędzie albo banku. Nie no to jest jeszcze kilka łatwych sposobów, które można zautomatyzować w razie potrzeby.
 5. Tylko co chcesz osiągnąć. Ja kiedyś uważałem, że muszę walczyć z niesprawiedliwością jaka mnie spotyka, ale coraz częściej dochodzę do wniosku, że czasami szkoda życia. Co innego pójście po wyrok i ewentualne odszkodowanie. Brutalnie to większość ludzi ma w d.. co cię spotkało. Z ciekawością wysłuchają twojej historii, kiedy będą wcinać popcorn przed telewizorem.
 6. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz możliwości uprawiać seksu z kobietami (przez silne przekonania również) to pojawia się tzw. zastępczy homoseksualizm jak w więzieniu. Chyba opisywał (w 5 lat kacetu) Grzesiuk jak zaczynali mu się chłopcy podobać, kiedy siedział w obozie.
 7. Jak już musisz jechać to "nakarm zmysły". Panorama Racławicka - niewiele rzeczy zrobiło na mnie takie wrażenie w życiu SkyTower - nie byłem, ale zamierzam przy najbliższej okazji.
 8. Do niezbędnej listy dorzuciłbym środki higieniczne. Niby mało ważne, ale kilka kostek mydła może nam skórę uratować (dosłownie i w przenośni).
 9. 1. Jak wiesz po co to idź. Studia, które pozwolą się zaczepić w wielu miejscach. Można skończyć małym wysiłkiem, a prócz tego coś budować. Mam kolegę co poszedł na politologię, tylko dlatego żeby mieć czas na rozwijanie firmy świadczącej usługi reklamowe. Dodatkowo na studiach złapał bardzo dużo kontaktów bo pchał się do wszystkich możliwych organizacji studenckich, więc wszystko zależy od tego co chcesz dalej robić w życiu. 2. Zdrowie wbrew pozorom można podreperować, szczególnie jak ma się te 20 lat i zbudować kondycję.
 10. Na zazdrość może pomóc wdzięczność. Jeśli urodziłeś się biały w tej części świata, to wbrew pozorom dostałeś dużo na starcie.
 11. Guru robi maturę po 40. Moim zdaniem warto, nawet bardzo, ale pod warunkiem, że wiesz po co. Żeby wytrwać. Nie chodzi o to żeby jakoś wartościować różne postawy, ale żeby utrzymać motywację, wszystko jedno czy chodzi o rozwój czy o to żeby przy stole pochwalić się rodzinie, albo żeby na spotkaniu klasowym na 20 lecie matury nie odstawać od reszty.
 12. W moim otoczeniu zdarzyło się "tylko" ośmioletnia okupacja. Wtedy o tym nie wiedziałem, ale jednym ze sposobów jest wynajęcie jednego z pokoi bardzo nieprzyjemnej osobie. Tylko, że musimy mieć do niej pełne zaufanie jakiś wujek po wyroku itp. Meldujemy go tymczasowo, wynajmujemy pokój, zmieniamy zamki. Oczywiście klucz dajemy osobie, która okupuje nasz lokal. Taki wujek może np. sprowadzać element, "zapomnieć" spuścić wodę, tygodniami nie pamiętać o zmyciu po sobie naczyń. Nie w każdym przypadku to pomoże, ale czasami tak.
 13. Jeśli masz słabą wolę to polecam Jeden dzień w tygodniu bez diety. Wtedy możesz przyjąć gości lub zrobić coś innego. Ciężko jest wytrzymać cały czas, a potem to już idzie lawina. Tu zabezpieczasz się przed tym, zakładając że i tak "zgrzeszysz". W ostatecznym rozrachunku to i tak wychodzi nieźle. Masz na coś ochotę chodzi za tobą cały dzień cola, nie ma spiny napiję się w sobotę (czy kiedy tam będziesz miał dzień wolności).
 14. I fajnie. Trzeba spełniać marzenia.
 15. Idź na kurs, który prowadzi para. Jeśli nie ma pary dla uczestnika, rozdzielają się instruktorzy i "obsługują" nie sparowanego uczestnika niezależnie od płci. Dobre szkoły dbają o to żeby kurs tańca towarzyskiego prowadziły pary m.in. właśnie z tego powodu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.