Jump to content

Piter_1982

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2,281
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Community Reputation

1,965 Świetna

2 Followers

About Piter_1982

 • Rank
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

4,321 profile views
 1. Ale to wcale nie musi chodzić o parę homo, chociaż oczywiście może. Równie dobrze może chodzić o to, że dziecko ma tatę biologicznego i nowego gacha mamy.
 2. A ty przeczytałeś chociaż cały akapit, już nie mówię o poście? Dalej piszę, nawet przyznając ci rację, że tak ta jego praca jest często bezużyteczna, bo otoczenie jego pracy kreują urzędnicy zamiast rynek.
 3. Nawet szkodliwego. Ci co robili informatyzację Zusu, czy brali pieniądze za tworzenie portali z horoskopami dla kotów. Oczywiście to nie ich wina, że system jest chory. Ale robota szkodliwa. @zychu dzięki pracy informatyka, automatyzowane jest tysiące albo i więcej operacji. To taki konstruktor autobusu, a potem samolotu itd. On stwarza coraz bardziej optymalne programy. Problemem jest to że urzędnicy i politycy, zamiast powiedzieć ludziom, że czasy dyliżansów się skończyły wymyślają, ok mamy pociągi, ale nie zlikwidujemy przecież narodowego przewoźnika dyliżansami. Teraz każda ul
 4. Oczywiście, że powienien się podzielić. W szczególności z kobietami, które dziś mają bąbelki, a kiedyś wzgardziły nim jako potencjalnym partnerem.
 5. Adams napisał większość, jak to technicznie wygląda. Według mnie warto jeśli możesz sobie na to pozwolić. Lekko ponad 2 lata, ok 11 tys. Nie będę opisał perypetii, każdy coś tam ma prócz aparatu z tego co rozmawiam z ludźmi. Czasami poboli 1,2 dni, po zmianie łuku. Dlatego założenie lepiej zaplanować na piątek jeśli możesz. Robiłem o wiele później niż ty i gdybym miał jeszcze raz to bez zastanowienia. Nie ma się co bać i lepiej pójść do dwóch, trzech jeśli masz taką potrzebę i się upewnić, że to to. Mi jeden ortodonta chciał rozcinać podniebienie i robić jeszcze kilka
 6. A jak jest z kuchnią? Wiesz w lato nie źródło ciepła, a po prostu kuchnia opalana. Stawiasz fasolkę po bretońsku w rondelku i pyka sobie, ewentualnie czajnik. U mnie w mieście do listy pieców ma dostęp patrol Straży Miejskiej, który obsługuje drona do sprawdzania co wydobywa się z komina. Do tego zespół (komisja czy jak tam się nazywają) od dofinansowania wymiana. Z tego co się orientuje nie opuściła ta lista ratusza. ps. zaprzyjaźniłeś się już z Sołtysem? Na wiosce to zwykle bardzo życzliwy człowiek dla wszystkich członków społeczności. Głównie dla tego, że nie ma mo
 7. Nie. Jest bardzo duże zapotrzebowanie i coraz większa świadomość na żywność od rolnika.
 8. Jeśli masz miejsce to moim zdaniem właśnie suszarnia drewna. Automatyczna uprawa kiełków albo jakiś ziół. Poczytaj o wykorzystaniu ciepła odpadowego, może coś ci wpadnie z twojej okolicy.
 9. Jak rozumiem prąd oddajesz do sieci, a potem taka sama ilość odbierasz nie musisz magazynować. Pytanie gdzie mieszkasz. Jest masa energochłonnych procesów przemysłowych, normalnych biznesów, opartych na technologii. 1. Wypalanie ceramiki. Koszt takiej cegły to w 70 procentach koszt wypału. Możesz wypalać specjalistyczne izolatory itp. Wymaga trochę poszperania, ale wysoka marża, a jak poznasz klienta to bardzo wysoki koszt wejścia. Po drugie możesz potem ugrać dotację. Możesz też wynajmować piec, włączać jak przyjdzie klient. Masę osób lepi po domu garnki, tylko nie ma
 10. To nawet nie giełda z tego co rozumiem. Giełda podlega Komisji Papierów Wartościowych.
 11. Jak przysposobi to tak, ale nie ma takiego obowiązku biorąc ślub. Oczywiście jeśli będzie z jego winy potem rozwód, to już zupełnie inaczej wygląda.
 12. Ukończyłeś, czy za chwilę się bronisz? To zasadnicza różnica! Pierwsze co skończ studia, bo to już prawie meta. Znam masę osób, co już witało się z gąską i ... Gdybyś był po pierwszym roku to można myśleć, ale teraz to koniecznie skończ, jeśli nie wiesz co robić dalej. Ekonomia to nie jest najgorszy kierunek jaki można sobie wyobrazić, daje spore pole do popisu i nie ma się czego wstydzić. Na maszyny produkcyjne czy obróbkę? Na produkcję to zwykle jest tylko przyuczenie.
 13. Są farby do kamienia. Chemia budowlana naprawdę daje radę w ostatnich latach. Tak na marginesie lepiej kupować na składach budowlanych niż w supermarketach. Niestety ale farby mają często inne właściwości, zależnie od miejsca sprzedaży, nawet tego samego producenta.
 14. Moim zdaniem i tak maluj. Mniej pracy wg. mojej oceny. Jeśli masz za kilka lat robić remont pod siebie to przynajmniej zobaczysz jak to wygląda. Możesz wybrać jakiś głęboki ciemny kolor fiolet albo zieleń, na ścianę i sufit.
 15. Najtaniej to gips szpachlowy. Gruntowanie tak. Moim zdaniem położenie tapety samodzielnie wcale nie jest takie łatwe. Szybciej pomalujesz (tylko wałkiem, a nie pędzlem!). Jest teraz sporo farb, a zmywalna to super wygoda.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.