Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Piter_1982

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1586
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1115 Świetna

1 Follower

About Piter_1982

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

2625 profile views
 1. 1. Staram się nie odpisywać na maile, po 30 sek., chyba że dotyczą rzeczy ściśle technicznych. Wychodzę z założenia, że lepiej odczekać 24 przy decyzjach. Pewnie zależy jakiego kalibru mogą być ich konsekwencje, ale kilka razy się sparzyłem i teraz wiem, że co nagle to ... 2. Godziny, to ja mam przeciwnie. Uważam, że odpisywanie o różnych dziwnych porach sprawia, że jesteśmy źle odbierani. Staram się zapisywać maile w roboczych nawet jeśli nocą je redaguje i wysyłać hurtowo w "normalnych godzinach".
 2. Zdrowy - chroni cię przed zrobieniem czegoś co obniży twój status w grupie, albo spowoduje wykluczenie z niej. Toksyczny - hamuje przed spełnianiem pragnień (oczywiście mówi, o tych które są akceptowane w danej społeczności).
 3. Nic. Jeśli świadomie rezygnujesz z tego, że nie będziesz miał wielu rzeczy. Sam pracowałem kilka miesięcy w hurtowni owoców, przy segregowaniu. Dochody pozwalały mi opłacić pokój, a jedynym dylematem było to czy do bułki zjem serek topiony czy parówki. Co do ubrań nie miałem takiego luksusu brałem to co pasowało w jednym z punktów pomocy społecznej. Nie chciałbym spędzać całego życia w takich warunkach. Jak komuś to pasuje, jego sprawa. Ja nie rozumiem ludzi, którzy gloryfikują pracę w jednym miejscu. 40 lat na stanowisku ciecia. I nikt mnie nie docenił nigdy. Nikt nie pamięta ile wyżeczeń wigilie, święta, sylwestry. Nikt nie pamięta bo nikt tak długo tam nie pracował. Dyrektor zmienił się 6 razy w tym czasie, a właściciel 2 i nawet nie miał pojęcia o twoim istnieniu.
 4. Dlatego napisałem o borderkach w cywilu. To nie jest normalny człowiek i zawsze trzeba o tym pamiętać.
 5. Liczy się i to co naprawdę sobą reprezentujesz i to jakie wrażenie sprawiasz. Im lepsze wrażenie sprawiasz tym mniej musisz rzeczywiście mieć, ale oczywiście przegrasz z kimś kto naprawdę ma wartość. Przede wszystkim ile masz lat, i co zamierzasz dalej robić z życiem. Całe życie chcesz na magazynie pracować? Tu nie chodzi o kokosy, ale 5-7 tyś. ciężko pracując jesteś w stanie zacząć ogarniać po 3,4 latach, w mieście wojewódzkim. Pod warunkiem, że uczynisz priorytet z tego by zacząć zarabiać. Oczywiście w tej chwili koronawirus wywrócił wszystko do góry nogami i nie wiadomo co będzie. O siebie zawalcz, a nie karynkę. ps. jak jesteś młody to tak naprawdę najłatwiej podnieść swoją atrakcyjność, dbając o wygląd. Higiena, dopasowane rozmiarem, uprasowane i czyste ciuchy. To kosztuje trochę wysiłku. Jak dodasz dietę i jakiś ruch to już naprawdę możesz powalczyć.
 6. Borderline typ osobowości. Często wygląda jak dziwak czy dziwadło, angielskie słowo freak. Kolczyki, tatuaże, balangowy styl życia. Chociaż bywają borderki w cywilu. Osobowość niestabilna, żadna cię tak nie sponiewiera, jak borderka, ale seks prawdopodobnie będzie nieziemski. ps. nad libido można pracować,
 7. Nie tylko naszym paniom. Tajki dostają zapalenia macicy na widok wysokiego blondyna z niebieskimi oczami.
 8. Pisałem o przeszukaniu kancelarii, a nie zatrzymaniu. Krauze jest prawdopodobnie umoczony jak mało kto, tylko że oni prawa nie zmienią bo sami są umoczeni. Jedynie robią pokazówkę, zresztą dziś już wiemy więcej o całej sprawie. Naprawdę uważasz, że można zamykać adwokata dzień przed rozprawą, nawet jeśli masz przekonanie, że ktoś jest winny?
 9. Ćwiczenie komunikacji żeby wygrać wybory do Samorządu Studenckiego i późniejsze działania w czasie studiów. Przebywanie z kadrą i załatwianie różnych rzeczy na styku uczelnia/świat zaprocentowało olbrzymim doświadczeniem ogarniania różnych spraw na bieżąco. Władza jest też niezłym afrodyzjakiem z moim wyglądem raczej bym nic nie ugrał, a tak to zdecydowanie nie narzekałem na brak zainteresowania. Dawało to przepustkę do łatwej kariery i zostania na uczelni. Z perspektywy czasu cieszę się, że zupełnie inaczej potoczyło się moje życie.
 10. Kopacz - zbieżność nieprzypadkowa bo mąż naszej kochanej pani premier, był prokuratorem. Bardzo dyspozycyjnym dla pewnych kręgów. Teren bliski działania "Człowieka z lasu".
 11. Dla mnie bulwersujące jest to, że nie było przedstawiciela Izby przy przeszukaniu kancelarii. Nie wolno ot tak służbom przeglądać dokumentów adwokata. Podobnie jak przychodzą po wojskowego, to prócz policji jest żandarmeria (jeśli jest to planowe zatrzymanie). Dwa ten zbieg okoliczności z terminem procesu jest rzeczywiście jakby nie patrzeć zaskakujący.
 12. Napisałem, żeby załączył na zasadzie, że może to gościa wystraszyć. Powiem ci tak, sądy są tak nieprzewidywalne, że każdy przedsiębiorca się boi, żeby mu nie zaczęli grzebać, szczególnie jeśli sprawa jest ewidentna jak tu. Napisałem wyraźnie, że nikt mu zwrotu kosztów nie zasądzi, ja tak zrobiłem z kilkoma dłużnikami i zwykle szybko oddzwaniali i chcieli się układać.
 13. Kodeks pracy obowiązuje przy stosunku pracy - w skrócie jak pracujesz na etacie. To jest umowa cywilnoprawna więc zastosowanie mają tu przepisy Kodeksu cywilnego. Zadzwoń do kadr, czasami panie mają duuużo czasu i nie przejmują się jeśli pod tyłkiem się nie pali, wcale nie musi to wynikać z nieuczciwości prezesa. Jeśli to nie problem kadr będą chcieli zbyć, albo nie dotrzymają terminu (nalegaj w czasie rozmowy, aby podali konkretny termin i nagrywaj, żadne tam niezwłocznie jak będzie to możliwe) nie pozostaje nic innego jak nie patyczkować się. Przedsądowe wezwanie do zapłaty. Drugie przedsądowe wezwanie i pójście do sądu. Nie ma się co bać sądy też dla ludzi. W internecie masz wzory, albo wejdź na forum prawne i dopytaj. Do wezwania dołącz pozew, który zamierzasz złożyć. Poinformuj byłego pracodawcę, że ponieważ zamierzasz się wyprowadzić, lojalnie uprzedzasz że będziesz się domagał kosztów zastępstwa procesowego. Nikt ci oczywiście 7 czy 9 tysięcy nie zasądzi, ale możesz taką kwotę wpisać, taki papier zwykle robi wrażenie na niedouczonych chamach, sprawdzone. Ale oczywiście, najpierw daj szansę, może to tylko niedopatrzenie, wynikające z zaganiania. Nie powinno się zdarzyć, ale skoro już taka jest sytuacja nie ma co się denerwować, tylko lepiej poszukać wyjścia.
 14. Kup ziemię albo złoto. Jeśli za 3/4 lata będziesz budował dom to najmniej stracisz. Możesz poszukać małej działki. Jeśli chcesz zabezpieczyć pieniądze, co innego inwestowanie. Z kursami to bym uważał. Jak nie pracujesz i nie wiesz co może ci być potrzebne to możesz się wpakować w jakieś bezsensowne wydatki, chyba że to konkretny kurs dający uprawnienia do zawodu, który chciałbyś wykonywać. Jedyne co, to możesz angielski na blachę wyszlifować.
 15. Ostatnie przemeldowanie załatwiałem przez profil zaufany. Możesz założyć jak masz konto w Polskim banku (w większości), nie wymaga wizyty w urzędzie. Podejrzewam, że wymeldowanie też można tak załatwić. Potem zamknięcie konta i już jesteś odcięty. Jak nie masz konta to możesz założyć tylko po to i je zamknąć. Można chyba jakoś inaczej założyć profil, ale nie wnikałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.