Skocz do zawartości

soczewki kontaktowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio pojawiły się tematy dotyczące zwiększenia atrakcyjności i poczucia własnej wartości u samców, lecz oprócz brzydkich zębów, kałduna i bycia suchoklatesem istnieje jeszcze problem okularów, którego nikt jeszcze nie poruszył.

Okulary nosi coraz większa liczba ludzi, i wydaje mi się że kobiety zaczynają w tym przodować ( pewnie przez siedzenie całe dnie na pejsie i gapienie się w smartfony przez cały wolny czas ).

Niektórym może odpowiadać noszenie tych ostatnio modnych dużych okularów, w których wygląda się jak mucha lecz ten post jest skierowany do tych, którzy chcą rzucić to w cholerę. 

A więc tak, mnie osobiście mimo że okulary nosiłem +/- 15 lat i byłem do nich przyzwyczajony, zamiana ich na soczewki bardzo poprawiła komfort życia. Teraz myślę, że podświadomie czułem się przez to gorszy/słabszy od innych samców, gdyż nie nosiłem ich od małego brzdąca lecz od 3/4 klasy podstawówki i jak teraz widzę nigdy się nie pogodziłem z tym że zostało mi to narzucone ( przez własną głupotę, całe dnie przed strongholdem-crusaderem zrobiły swoje z oczami).

Chodzi też o kwestie estetyczne, gdy ktoś ma okulary np -3 to szkła zaczynają robić się grube, a chyba nikt nie chce wyglądać jak Stępień z 13 posterunku.

Soczewki pozwalają na uprawienie każdego sportu, nie wypadną nawet jak dostaniesz po twarzy.

Oczywiście nikt nigdy nie zaproponował mi tego rozwiązania, ani okuliści ani znajomi, sam wpadłem na informacje o tym jakie soczewki są super przez przypadek w internecie.

 

A wybawieniem z tego jarzma bycia pinglarzem są oczywiście soczewki kontaktowe. Wbrew powszechnie panującym stereotypom są one bardzo wygodne i tanie! Służą do korekcji praktycznie każdej wady wzroku ( krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm ). Po krótkim czasie nie czuć że się je nosi, można nawet o nich zapomnieć i położyć się w nich spać ( a te tańsze zdejmować na noc trzeba bo oko potrzebuje od nich odpocząć ).

Używanie soczewek może kosztować np 15 zł miesięcznie, to nie żart http://allegro.pl/soczewki-soflens-59-bausch-lomb-wysylka-gratis-i5403601027.html 6 soczewek czyli 3 miesiące noszenia a do tego jakiś tani płyn do pielęgnacji i jest ok.

Są oczywiście dużo droższe soczewki ale nie wiem po co ich używać skoro te są dobre? Dużo droższe są soczewki do korekcji astygmatyzmu ( toryczne ), potrafią kosztować 2-3 razy tyle co te normalne ( sferyczne ).

Soczewki miesięczne są rozwiązaniem ekonomicznym, ale gdy ktoś ma kase to może używać soczewek jednodniowych, które są jednorazowe.

twardas1353841897.png

 

Zakładanie takich żelowych błonek jest bardzo proste i po pewnym czasie zajmuje 3 min. 

Jest na ten temat wiele poradników i filmów np. tutaj krótki filmik pokazujący jakie to proste 

 

 

Tutaj nieźle wytłumaczone 

 

 

Mi pierwsze zdejmowanie soczewek zajęło 40 min, okulistka źle mi wytłumaczyła jak to się robi... a teraz po nabraniu wprawy dosłownie kilka sekund. 

Niema się czego bać, można grzebać paluchem w oku, nie uszkodzi się.

Polecam każdemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście jeszcze nie potrzebuję takiego ekwipunku, ale pamiętam gościa, który też nie potrzebował, za to nosił takie wizualnie efekciarskie. Zapewne są też i takie imitujące naturalny wygląd, przerażające w inny sposób, bo poznajesz dziewoję "ale ma śliczne oczy", a ta zdejmuje soczewki i kolejny czar pryska obok hokus pokus push up'ów i abra kadabra makijażu. 

 

geo-sf-20-crazy-red-vampire-eyes-hallowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Quizas napisał:

Całe szczęście jeszcze nie potrzebuję takiego ekwipunku, ale pamiętam gościa, który też nie potrzebował, za to nosił takie wizualnie efekciarskie. Zapewne są też i takie imitujące naturalny wygląd, przerażające w inny sposób, bo poznajesz dziewoję "ale ma śliczne oczy", a ta zdejmuje soczewki i kolejny czar pryska obok hokus pokus push up'ów i abra kadabra makijażu. 

 

 

Bywa jeszcze lepiej - " to ty nie wiesz jaki mam kolor oczu? nie zauważyłeś że założyłam kolorowe soczewki?"

Edytowane przez Italian Stallion
nieuwaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.