Skocz do zawartości

Porozmawiajmy tV proszę o opinię.


PexGdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat wczoraj oglądałem wykład w tejże telewizji pt. "złam paradygmat postrzegania tego świata".

Początek fajny, sensowny, ale potem nie dało się tego słuchać. Naziści na marsie,

spotkania przedstawicieli rządów z ufo na innej planecie, reptylianie, insektoidy itp. itd :) 

Człowiek ten wypowiadał się tak jakby była to oczywistość. Nie dosłuchałem do końca.

Jak dla mnie, wciskanie dziwnych teorii i podejście typu "mam monopol na prawdę" znane chociażby z religii.

Poza tym strata czasu. Chyba, że kogoś interesują dziwaczne teorie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "nadmiaru informacji" i różnic w podejściu (interesie) do niej przez jej "producentów" i "konsumentów" zawsze mi się kojarzy z Cyberiadą Lema, a uściślając - z wyprawą szóstą Trurla i Klapaucjusza gdy dla Zbója Gębona "Demona Drugiego Rodzaju stworzyli". 

 

Gębon oprócz kosztowności łupił wszechświat z informacji, jednak trudno było mu oddzielić te prawdziwe od fałszywych . Trurl i Klapaucjusz w ramach okupu za siebie zbudowali mu maszynę, która z "drgań atomów" pozyskiwała tylko cenne i prawdziwe informacje, bo "jest magiczny, termodynamiczny, nieklasyczny i statystyczny, i będzie ci ze starej beczułki lub z kichnięcia choćby ekstrahował i znosił informację o wszystkim, co było, co jest, co może być i co będzie. I nie ma demona nad tego Demona, bo on jest Drugiego Rodzaju"

 

Odtąd "{...Gębon} siedział o beczkę oparty i w popiskiwaniu pisaka brylantowego, którym Demon spisywał na wstędze papierowej wszystko, czego się od atomów drgających dowiadywał, czytał o tym, jak się wije arlebardzkie wiją i że córka króla Petrycego z Labaudii zwała się Garbunda, i co jadł na drugie śniadanie Fryderyk II, król bladawców, nim wojnę wypowiedział Gwendolinom, i ile powłok elektronowych liczyłby sobie atom termionolium, gdyby taki pierwiastek był możliwy, i jakie są wymiary dziurki tylnej małego ptaszka, zwanego kurkucielem, którego na swych rozamforach malują Marłajowie Wabędzcy, jak również o trzech smakach poliwonnych szlamu oceanicznego na Wodocji Przyzrocznej, i o kwiatku Łubuduku, który myśliwych staromalfandzkich wali siarczyście na odlew, świtem wzruszony, i jak wyprowadzić wzór na dostawę kąta podstawy wieloboku, ikoseadrem zwanego, i kto był jubilerem Fafucjusza, rzeźnika mańkuta Buwantów, i ile pism filatelistycznych będzie wychodziło w roku siedemdziesięciotysięcznym na Morkonaucji, i gdzie znajduje się trupek Cybrycji Kraśnopiętej, którą gwoździem przebił po pijanemu niejaki Malkonder, i czym się różni Maciąg od Naciągu...

 

{...} Aż mu w oczach zamrowiło i wrzasnął wielkim głosem, bo miał dość, lecz już go Informacja trzystu tysiącami mil papierowych spowiła i spętała, że nie mógł się ruszyć i musiał czytać dalej, o tym, jaki początek drugiej "Księgi dżungli" napisałby Rudyard Kipling, gdyby go wtedy brzuch bolał, i o czym myśli zmartwiony niezamęściem wieloryb, i jakie są zaloty miłosne muchatek trupnych, i jak można załatać stary worek 

 

{...} Po dzisiaj siedzi tak ów zbójca na samym dnie swoich śmieciar i śmietnic, górami papieru nakryty, a w półmroku piwnicznym najczystszą iskierką drży i trzęsie się pisaczek brylantowy, notując wszystko, co Demon Drugiego Rodzaju wyłuskuje z pląsów atomowych powietrza, które płynie przez dziurkę starej beczki; i dowiaduje się, gwałcony informacji potopem, Gębon nieszczęsny różności nieskończonych o pomponach, karakonach i o własnej przygodzie tu przedstawionej, bo i ona znajduje się na którymś kilometrze wstęg papierowych - jak również innych historii oraz przepowiedni losów wszelkiego stworzenia aż po zagaśnięcie Słońc"

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić, ale nie łykać wszystkiego, jak leci. Aleksander Berdowicz robi dobrą robotę. Żeby coś o czymś wiedzieć, trzeba się zagłębić w temat. Podobną telewizją jest NTV na YouTube Janusza Zagórskiego. Zresztą, obaj panowie się znają.

 

Swego czasu, w NTV miał swoje występy Stewart Swerdlow, ale nie wiem, na ile ten pan jest wiarygodny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

"Seks, miłość i wspólne przepracowywanie wzorców - Agnieszka Pietruszewska". Nie wiedziałem, w którym dziale to umieścić. Wywiad pochodzi z tego właśnie kanału. Może @Silny mógłby to obejrzeć i się wypowiedzieć (a może nagrać audycję na temat tego, co ta pani mówi w wywiadzie?).

 

http://porozmawiajmy.tv/seks-milosc-i-wspolne-przepracowywanie-wzorcow-agnieszka-pietruszewska/

 

 

Edytowane przez Oświecony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.