Jump to content

Rnext

Starszy Moderator
 • Content Count

  9,140
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  94
 • Donations

  30.00 PLN 

Rnext last won the day on July 10

Rnext had the most liked content!

Community Reputation

23,826 Świetna

About Rnext

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Las Sosnas

Recent Profile Visitors

27,809 profile views
 1. To nie jest tylko polski pomysł. Inne rządy też kombinują nad tym samym posunięciem. Synchronizacja podobna do covidowych "autonomicznych decyzji". No i w zasadzie jest to koncepcja przejęcia kontroli finansowej (czyli zysków) przez aparat nad spółkami, które nie są własnością "skarbu państwa". I to bez wydawania 0.01 PLN na udziały. Zwykły mechanizm mafijny. ps. Łatwo o akceptację jedwabnika dla takich koncepcji. Chyba każdy to widzi. A tylko przypomnę, że "projekt" globalniaków zakłada etap eksplozji populizmu.
 2. Miałem to samo wrażenie. Czuję się oszukany przez szkolne wersje podręcznikowe. Aż się zmartwiłem w ilu jeszcze miejscach, system zrobił ze mnie durnia. A K.W. hołubią, bo niby zjednoczył polskie ziemie po rozbiciu dzielnicowym, choć zrobił to w celu zwiększenia efektywności łupienia localsów. Tylko rozbicie było błogosławieństwem dla ich mieszkańców a niekoniecznie dla władców - bo nie mogli tak psuć pieniądza i opodatkowywać bez opamiętania. Ludzie łatwo mogli przerzucić się na używanie pieniądza sąsiedniego landu a lokalny kacyk mógł swoje fałszywki sobie w dupę wsadzić. Ale że
 3. Miejskie getta... Nie sądzę, żebym się bardzo pomylił w swojej predykcji sprzed jakichś dwóch lat. Ale przynajmniej będzie w nich można latte wypić Też się zastanawiałem, jednak mi tam styknie jakaś max. 1ha permakultura.
 4. @Mosze Red jak dla mnie, izolacja od systemu to podstawa. Przynajmniej dopóki mamy "najlepszy rząd po '89" Pamiętajmy, że rząd zawsze chce naszego dobra. Bo nie ma siły, żeby istniał sposób by pozyskał jakiekolwiek inne. Mogą tylko albo "legalnie odebrać" albo kraść "na wale". I wiesz, teraz by się okazało, że może i mamy wspólne bardzo wydajne ogrzewanie, tylko co z tego, skoro za żadne pieniądze nie ma czym go zasilić. A miejski "cieplik" też nie ma wYngla albo błoto z Kolumbii. I wszyscy są w dupie, bo sobie "niskimi opłatami" gdzie indziej odbiją tzw. sezon grzewczy.
 5. Też. Tyle, że zwykle jak ktoś ma kociołek gazowy prywatnie, w jakimś domku czy coś, to albo dwufunkcyjny, gdzie CWU przepływowe potrzebuje i tak sporej mocy, więc mniej jak 20kW to rzadkość, albo jednofunkcyjny z zasobnikiem, gdzie raczej nie stosuje się mocy typu 13kW. Nawet nasz Termet nie produkuje niczego poniżej 20kW. Owszem, jest taki kondensacyjny 19kW, tyle że dla wysokiej temperatury czynnika typu 80C na wyjściu. Mało kto ma takie wysokotemperaturowe instalacje, a dla wyj. 50C/wej. 30C to już jest 21kW mocy cieplnej. Ale wytworzone ciepło użytkowe to 19kW. No nie wiem jak oni to chcą
 6. Jestem ciekaw czy oni są tak oczadzeni, że w to całe "ocipienie klimatu wskutek ludzkiego działania" wierzą, czy w sposób typowy dla pasożytów, próbują się obłudnie podpiąć pod strumień przędzy z jedwabnika. W każdym razie w obu przypadkach, należałoby ich wystrzelić na orbitę, każdego z wiaderkiem wody i niech polewają Słońce. Może przestygnie Pół biedy, gdyby to było lepiej celowane i pochodziło z produkcji/usług a nie z dodruku. Oczywiście, rząd cwaniaków będzie ściemniał, że to z "mafii VATowskich", tyle, że to co przesunie się z "mafii vatowskich" na 500+ (przy tak absolutn
 7. Piński krótko zarysował dziedziczną chorobę każdego rozpasanego władcy i rządu w postaci zamiłowania do łupienia własnych obywateli do gołej skórki. Oczywiście za pomocą fałszowania pieniędzy.
 8. Podobnie jak pozamykanie kopalń sprawi, że aktywność Słońca będzie stała Oczywiście że skok na kasę i produkcja żerowiska wraz z synekurami dla swojaków. Ale i kolejne świadectwo gnicia i upadku, bizantyjskich systemów państwowych. Pasożytniczy aparat, dopiero wówczas ogranicza podatki (pozostawiając je zwykle na dotychczasowym poziomie, gdy nie ma już szans na ściągnięcie nowych kolejnych), kiedy żywiciel ledwie zipie, czyli jest zbyt biedny, żeby cokolwiek wysupłać z sakiewki. Proceder zwiększania przeróżnych "niskich opłat" trwa, póki nie okradną obywateli ze wszystkiego.
 9. Ideologia się jakaś zawsze znajdzie "na podkładkę", bo jak nie, to się ją na szybko skleci. A bo mało to tego? I praktycznie same absurdy. Do tego dochodzi fundament działania systemów państwowych, sprowadzający się do cierpliwego, ciągłego przesuwania granic (nie)wolności i (od)człowieczeństwa obywateli. Więc każde ich posunięcie, należy widzieć jako kolejny etap parcia do jakiegoś celu a nie cel sam w sobie, inny niż pośredni. I u mnie osobiście ten krok wywołuje ciarki na plecach. @Pietryło wyrazy współczucia. Miałem w rodzinie i wśród znajomych takie sytuacje (włącznie z
 10. Hm, a to my jakieś buraki albo kartofle, że z natury do natury? Przecież to tylko opowiastka/legenda że dzieci się znajduje w kapuście. Taka sama, jak to, że kamienie polne same się rodzą z ziemi. No i jakoś nie sądzę, że ten pośmiertny los jest planowany wszystkim. Co rzutuje na podejście do samych siebie za życia. Więc powtórzę - jak ktoś chce się czuć kompostem, jego sprawa.
 11. Prędzej będzie zasilało "metanowe jety" elit, niż się ktokolwiek z "nizin" przy tym ogrzeje.
 12. Niby Twój wybór i nikomu nic do tego. Chociaż nie sądzę, żeby Bezos czy Billy Bramka (logiczna? ;)) chcieli trafić na kupę obok obornika. Jakoś udawało się uprawiać rośliny bez żadnego, nawet ludzkiego nawozu (dziś to się nazywa "bio"), nawet całe dżungle rosną bez niego. Generalnie sporo jest biomasy na naszej planecie. Bardziej mi to śmierdzi niemieckim podejściem do podludzi - na mydło i rękawiczki dla damulek. Ale powtórzę, skoro Ci to nie przeszkadza, że jakaś paniusia będzie szpanować rękawiczkami z Twojej skórki z pleców albo się podmywała mydełkiem z Twoich piszczeli i tłuszczyku, co m
 13. O rany. Pewnie jestem skrzywiony naszą prymitywną kulturą, ale wrzucił byś własną matkę na kompost? Serio?
 14. Krótko - elity na widły i do piachu. Chociaż same podsunęły lepszy pomysł - na kompost. Przecież to nie mogą być ludzie tylko jakieś podludzkie byty machające kończynami przy chodzeniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.