Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Rnext

Starszy Moderator
 • Content Count

  4907
 • Donations

  30.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  63

Rnext last won the day on September 19

Rnext had the most liked content!

Community Reputation

11165 Świetna

8 Followers

About Rnext

 • Rank
  Kapitan

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Las Sosnas

Recent Profile Visitors

10915 profile views
 1. Czyli łatwiej o grzybicę - zawsze to jakiś grzyb (lepszy rydz niż nic? ;)) Wkurzyło mnie, że się wkurzyłem na starszego pana przy kasie, który kupował sobie dwa cukierki i jak się zorientował że wystarczy mu drobnych przy płaceniu, podreptał na sklep po więcej. I tak dwa razy dobierał.
 2. Ponoć też przybywa w polskich miastach aut na czeskich blachach. Zawsze jakoś dziwnie w Polsce wypacza się pojęcie patriotyzmu i zwykle wiąże się to z falami emigracji. Wkrótce patriotyczne będzie nie dać się złupić haraczami przez lokalnego, swojskiego okupanta. Były już fale emigracji narodowościowej, politycznej, pracowniczej a teraz kolej na ostatnią, kiedy biznes weźmie nogi za pas. Zostaną tu sami emeryci i beneficjenci 500+ (wkrótce "milion plus") zadrukowani papierem toaletowym w kolorowe wzorki z michą ryżu za cztery rolki.
 3. Poniekąd to sugeruje gość z pierwszego filmiku, wprawdzie w kontekście wytransferowania kasy ze spółki z pominięciem dywidendy i dodatkowego opodatkowania, ale to chyba nie problem użyczać spółce odpłatnie prawa do marki? Chyba nie ma przeciwwskazań? BTW - swego czasu francuski telekom wynajmował swój logotyp polskiemu telekomowi i wytransferowywał w ten sposób ładny grosz z tyt. licencji. O ile nie przekręcam faktów, to również swój budynek "naszym" wynajmował.
 4. Przy okazji poszukiwania czego innego po kancelariach, natknąłem się na taki art, może trochę się przyda: https://dmslegal.pl/jak-uzyskac-obnizenie-alimentow/ Ciekawa opcja o której nie wiedziałem - możliwość wniesienia o obniżenie alimentów z datą wsteczną nawet o całe lata.
 5. Tak na szybko - obniżenie ryzyka DG, brak odpowiedzialności całym majątkiem osobistym (jeszcze parę lat takiego stylu rządzenia i ucieleśni się "dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf" zwłaszcza że jak się przedsiębiorcy nie będą pozwalali doić, staną się wrogiem klasowym), odrębna osobowość prawna podmiotu, większe pole zarządzania własnością tak intelektualną jak rzeczową - tego typu sprawy. Tylko mała uwaga - jak masz jednoosobową sp. z o.o. i w niej 100% udziałów to musisz normalnie płacić ZUS.
 6. Coraz lepiej i lepiej. Okazuje się, że od wielu miesięcy była ukrywana inna awaria Czajki - niedziałająca spalarnia ultra-toksycznych osadów, które od zeszłego roku "tymczasowo" wywożą do podwarszawskich wyrobisk po kruszywie. "Polnische Wirtschaft" w pełnej krasie.
 7. Ale wówczas możesz wybrać wariant ryczałtu jako os. fizyczna i płacić 8.5% podatku zamiast rozliczać się na zasadach ogólnych. Inna sprawa, że sp. z o.o. zakłada się po co innego niż w celu samej tylko "optymalizacji podatkowej".
 8. Masz na myśli siebie w kontekście partnera, czy partnera w kontekście siebie? Nieeee, dobra, odpuszczam. Nie było tematu. Aż tyle o pingwinach nie chciałem się dowiedzieć.
 9. @Quo Vadis? qrwa, Blondi nie tylko mi dosypuje?
 10. Info ogólne - wybaczcie mi jak by co, ale Blondi mi chyba dosypuje mieszanki amfy z LSD do posiłków Tak w ogólności rzeknę, bez wdawania się w detale, coś mi się uruchomiło od dawna martwego. Nie, to nie to co pomyśleliście w pierwszym rzędzie. Nie chodzi o porost włosów.
 11. @wrotycz mam dziwne wrażenie, że jesteś o krok o przedefiniowania pojęcia "czarnej dziury"
 12. Czy to nie Ty pisałaś niedawno, że rozwiąże go dobrze nawet małpa? Kurwa, gubię się. Rozmowa z Tobą to jak bieg na dezorientację.
 13. Problem droga Oliv'ko jest taki, że wśród rodaków chamstwo jest bardzo często również teatralne, wyuczone (zakłamane) jako strategia lękowa, obronna czy egzekucji roszczeń (bo np. zawsze coś tam krzykiem i arogancją osobnik wytupał w przeszłości nóżkami). Nie wiem tylko co gorsze, bycie środowiskowym, naturalnym pato-chamo-prostakiem czy wystruganym. Trzeba jeszcze rozróżnić fakt możliwości potencjalnego użycia przemocy czy chamstwa, od ich rzeczywistego stosowania. Bardzo przystępnie na temat wewnętrznego potencjału stanowienia zagrożenia, konieczności posiadania wewnętrznej "bestii" i jej kontroli, opowiada czasem J. Peterson.
 14. @Daenerys nasunęłaś mi swą determinacją myśl astro-filozoficzną, która wybrzmiała tak: pozwólmy czasem gwiazdom spłonąć we własnym blasku. Efekt kosmiczny bywa zjawiskowy, byle oglądać z daleka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.