Skocz do zawartości

Asertywność


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze jak dochodzi do sytuacji gdzie chcesz/musisz się wykazać asertywnością to utrzymujesz wzmożoną uwagę. Jak zwracasz na coś uwagę - to dla podświadomości jest to sygnał, że jest to dla Ciebie ważne i szybciej/lepiej to wszystko działa.

Dlatego tak istotne jest wykonywanie działań asertywnych świadomie - przynajmniej z początku.

Druga rzecz to oczywiście trening. Im dłużej będziesz postawę asertywną utrwalał, tym mocniejsza będzie.

A z czasem zaczniesz postępować asertywnie z automatu bez myślenia i skupiania uwagi = wzorzec zmieniony, postawa utrwalona, cel osiągnięty.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zacząłeś. Po prostu teraz musisz w każdej  sytuacji w której  czujesz,  że ktoś Cie chce wykorzystać uruchomic świadoma  reakcję. Albo wmawiać podświadomości,  że jak ktoś bedzie chciał cos takiego zrobić żeby zareagowala. Ja np. Robiłem taki eksperyment,  że musiałem obserwować ,  czy ktoś  nie idzie i powiedziałem  podświadomości:,, jak zobaczysz tam człowieka daj mi znać". Oczywiscie jak ktoś sie tam pojawił mimo,  że nie patrzyłem tam świadomie,  tylko kątem oka(wiadomo,  ze podświadomie widzimy jakos szerzej) podświadomość dała  mi znać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej razy będziesz asertywny ,,celowo'', tym bardziej wejdzie Ci to w nawyk. To jak ze sportami walki. Na początku trzeba pomyśleć, co i jak zrobić, w jaki sposób wyprowadzić cios/rzut/cokolwiek. Potrzeba dłuższej chwili, a ruchy są nieco ograniczone. Później wszystko dzieje się samo, automatycznie. Marek o tym mówi w audycjach - również jazdę samochodem można do tego porównać. Ucząc się na kursie zastanawialiśmy się bez przerwy, co teraz zrobić, do jakiego biegu zredukować, przy jakich obrotach przerzucić na wyższy bieg itp. - później jedzie się automatycznie, myśląc o czymś innym, np. jak najlepiej popełnić samobójstwo z żalu, że jedzie się normalnym samochodem, a nie prototypową fabią z podwoziem opla, zarezerwowaną dla światłych i znanych na całym świecie osobistości. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.