Skocz do zawartości

kootas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś lubi kryminały, to polecam.

Cytat

 

 

Pod sandomierską synagogą zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Prokurator Teodor Szacki rozpoczyna śledztwo w sprawie morderstwa. Okazuje się, że ze zwłok kobiety spuszczono krew, a biegły orzeka, że narzędzie zbrodni odnalezione na miejscu jest używane w czasie ubojów rytualnych zwierząt. Powiązanie z mroczą historią rytualnych morderstw na dzieciach, uruchamia antysemickie nastroje. Dążąc do poznania prawdy Szacki przekona się, że w każdej opowieści tkwi ziarno prawdy, które w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze może uruchomić spiralę zbrodni.

 

Wikipedia.

Jeden z ciekawszych filmów tego gatunku, w ostatnim czasie, jak dla mnie.

http://www.filmweb.pl/film/Ziarno+prawdy-2015-705248

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo kilku dobrych motywów (żółć mi się najbardziej podobała) nie poleciłbym tego filmu. Niby trzyma poziom, żeby na sam koniec upaść z hukiem. Nie wiedziałem totalnie co się stało, że główny bohater rozwiązał zagadkę. Jeżeli nie przegapiłem wcześniej jakiegoś motywu, to zwykły śmiertelnik ma nikłe szanse na zrozumienie powodu przeskoku z "archiwum x" na "sprawa zamknięta". Musiałem posiłkować się portalem Filmweb, gdzie w głównej mierze wyjaśnili co się stało ludzie będący po lekturze książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.