Skocz do zawartości

Borderline


mobby1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się czy pojęcie Borderline nie dotknęło mnie... Chodzi konkretnie o moje zachowanie. Jestem w związku, które właśnie się kończy i nadmiernie emocjonalnie podchodziłem do niej. Kontrola, totalny lęk przed odrzucaniem, śledzenie czy mnie przypadkiem nie zdradza jakbym szukał potwierdzenie na to. Dodam, że jest to kolejny mój związek w którym pojawiają się takie zachowania ale dopiero gdy zaczyna mi zależeć na kobiecie. Nie chcę wchodzić w szczegóły bo wole zatrzymać je dla siebie ale czy ktoś z Was spotkał się z tym i czy można temu jakoś zaradzić?

 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od diagnozy czy ktoś jest Borderline, DDA, Chad itp. jest psycholog. Nie da się takich rzeczy stwierdzić przez wpis na forum. Masz obawy? To pójdź na konsultację :)

Załagodzić przypadłości można poprzez terapię + ewentualnie farmakologię. Tylko trzeba sobie zdawać sprawę, że nie jest to raczej łatwa droga i sama terapia może być wieloletnia. Chociażby dlatego, że osoba dorosła ma w sobie wykształcone mechanizmy których geneza sięga dzieciństwa/domu rodzinnego/rodziców. Co do samej terapii myślę, że warto bo może wpłynąć znacząco na jakość przyszłego życia.

 

Poczytaj bloga:

http://koniectoksycznych.blogspot.com

Jeśli widzisz u siebie dużo podobieństw to czas na konsultację u specjalisty dla świętego spokoju. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo!

Kiedyś już chodziłem w tej sprawie do psycholog co tydzień ale zrezygnowałem bo uważałem, że mnie to nie dotyczy, wtedy jeszcze nie wiedziałem, że jest coś takiego jak Borderline... Moje związki sypią się za każdym razem przed nadmierną kontrolę i brak ufności, podejrzliwość i wybuchy agresji. Z agresją już sobie radzę bo od 3 lat chodzę na siłownie więc tam się mogę wyżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z borderline często nie są tak jak Ty świadomi że zachowują się źle - niektórzy mają jakąś cząstkową, niepełną tego świadomość, ale ogólnie uważają że zrobili dobrze. Na 99% nie masz borderline jak dla mnie, a co masz oceni psychiatra, i to jakiś dobry, bo byle kto wkręci Ci chorobę by zapisywać leki i sobie na wycieczkę pojechać "gratisową".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mobby1977 to raczej nie jest zachowanie odstające od normy. Według mnie jesteś po prostu trochę zazdrosny i to jest normalne i zdrowe.

Jeśli zaczniesz się ciąć, rzucać pod pociąg lub szantażować emocjonalnie swoją ex po zakończeniu związku to wtedy bym się zaczął martwić.

Byłem przez prawie 3 lata z laską z borderline i wiem doskonale jakie to są chore jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.