Skocz do zawartości

Leczenie kanałowe


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Link do art. na temat leczenia kanałowego. Dla mnie ta informacja nie jest szokująca (znana od dawna).

 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szokujacy-zwiazek-kanaly-korzeni-zebowych-rak-2014-12

 

"Kanały korzeniowe są najbardziej zyskowną procedurą w stomatologii" - zapewne, ale w implantologii co innego jest zyskowne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Iwono, że nie boisz się poruszać kontrowersyjnych tematów i być posądzoną o oszołomstwo. Wystarczy przecież tyko czytać. Dostęp do wiedzy jest bardzo łatwy. Niestety większość ludzi odrzuca wszystko niezgodne z ich światopoglądem i stanem "wiedzy" i atakuje osoby nie płynące z nurtem.

 

Najgorsze jest to, że taki stomatolog, czy lekarz medycyny, przyjmuje, całkowicie bez zastanowienia, procedury, których się nauczył na studiach. Za to po studiach, podstawowym źródłem jego wiedzy są "szkolenia" prowadzone przez łasych na pieniadze koncernów "naukowców". Najgorsze jest to, że głównym celem lekarza jest zysk, a nie zdrowie pacjentów, dlatego nawet nie próbuje on innych metod, bo nie chce być kontroweryjny.

 

Podobnie z amalgamatem w stomatologii. Przecież to stop, w którym połowę stanowi rtęć. Od wielu lat znana jest szkoliwość rtęci. Mimo to stosuje się jej stop w stomatologii. Sam mam taką plombę, założoną jeszcze w dzieciństwie, przez szkolnego stomatologa. Chciałbym ją usunąć, jednak przeraża mnie to, jakie ilości pyłu amalgamatu przy okazji wchłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielę się tym, co wiem. Sądzę, że takich osób jest całkiem sporo, tylko większość nie widzi sensu w "zasiewaniu", a ja widzę. Może dana informacja okaże się komuś przydatna.

 

Odnośnie rtęci:  http://www.chinmed.com/praktyka/prakt_art/terapia_wyprowadzajaca.htm

 

 

PS ... lub poddaję pod dyskusję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje wikipedie dlaczego zostały odrzucone te rewelacje z leczeniem kanałowym Westona Price'a :

 

"...By the 1930s, the theory of focal infection began to be reexamined, and new research shed doubt on the results of previous studies. A 1935 Journal of the Canadian Dental Association article called Price radical, while citing his comment in Dental Infections, Oral and Systemic of "continually seeing patients suffering more from the inconvenience and difficulties of mastication and nourishment than they did from the lesions from which their physician or dentist had sought to give them relief" as a good reason for the use of tooth extraction to be minimized. [ 17 ] One researcher in 1940 noted "practically every investigation dealing with the pulpless teeth made prior to 1936 is invalid in the light of recent studies" and that the research of Price and others suffered from technical limitations and questionable interpretations of results. [ 18 ]

Three years after Price died in Santa Monica, California, a special review issue of the Journal of the American Dental Association confirmed the shift of standard of care from extraction back to endodontical dentistry. [ 19 ] Compared to modern research, Price's studies lacked proper control groups , used excessive doses of bacteria, and had bacterial contamination during teeth extraction, leading to experimental biases. [ 13 ] ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słownika w domu nie masz . o translatorze w google nie wspominając :D

 

Prosze z dedykacja dla zarąbistej

tylko prosze ze słownikiem

“......到了20世紀30年代病灶感染理論開始被重新審視,而新的研究前人研究的結果無疑流下1935年雜誌加拿大牙醫協會一篇文章叫激進理由是他牙科感染評論口腔全身不斷看到更多的患者比他們哪個醫生或牙醫曾試圖給他們救濟病灶做了不便和咀嚼困難,營養痛苦”作為一個很好的理由使用拔牙被最小化。[17]的一個研究者在1940年指出:“實際上,每個調查處理無紙漿是由現有1936最近的研究中無效”,以及價格和其他人的研究,從技術的限制和結果可疑解釋遭受[18]

三年後死亡聖莫尼卡,加利福尼亞州和美國牙科協會雜誌特別審查發行價格確定護理標準,從提取轉移endodontical牙科。 [19]相比,這個現代化的研究價格研究缺乏適當的對照組使用的細菌,細菌污染超標dawek提取過程中有牙齒,導致實驗偏差。 [13]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze z dedykacja dla zarąbistej

tylko prosze ze słownikiem

“......到了20世紀30年代病灶感染理論開始被重新審視,而新的研究前人研究的結果無疑流下1935年雜誌加拿大牙醫協會一篇文章叫激進理由是他牙科感染評論口腔全身不斷看到更多的患者比他們哪個醫生或牙醫曾試圖給他們救濟病灶做了不便和咀嚼困難,營養痛苦”作為一個很好的理由使用拔牙被最小化。[17]的一個研究者在1940年指出:“實際上,每個調查處理無紙漿是由現有1936最近的研究中無效”,以及價格和其他人的研究,從技術的限制和結果可疑解釋遭受[18]

三年後死亡聖莫尼卡,加利福尼亞州和美國牙科協會雜誌特別審查發行價格確定護理標準,從提取轉移endodontical牙科。 [19]相比,這個現代化的研究價格研究缺乏適當的對照組使用的細菌,細菌污染超標dawek提取過程中有牙齒,導致實驗偏差。 [13]...

 

Do 1930 roku, Ognisko zakażenia zaczął być ponownie zbadane, a nowe wyniki badań z poprzednich badań rzucają wątpliwości. Kanadyjskie Towarzystwo Stomatologiczne 1935 felietonu agresywne oferty na podstawie, że był zakażenie ogólnoustrojowe komentarze stomatologiczne i ustnych "nadal zobacz więcej pacjentów niż oni od lekarza lub dentysty, z których starał się zaradzić tej niedogodności i zmiany zrobić trudności żucia, ból odżywianie "jako dobry powód do wykorzystania ekstrakcji jest zminimalizowane. [17] Jeden naukowiec zauważył w 1940 roku: "W rzeczywistości, żadne badanie i obsługa każdego miazgi zęba jest udostępniona w 1936 roku w świetle najnowszych badań nieważne", a także ceny i innych badaniach u ludzi, z technicznego ograniczenia i wątpliwa interpretacja wyników poniósł [18].

Trzy lata po śmierci magazynu w Santa Monica w Kalifornii i American Dental Association, specjalny przegląd w celu ustalenia ceny emisyjnej standardu opieki, przejścia z powrotem endodontical ekstrakcji zębów. [19] w porównaniu z najnowszych badań tego, cena braku odpowiedniej grupie kontrolnej badania, zastosowanie bakterii, zanieczyszczenia bakteryjne i nadmiernego procesu ekstrakcji dawek z zębami, doświadczenia prowadzi do odchylenia. [13]

 

Jednak da radę coś z tego wyciągnąć za pomocą translate.google.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielę się tym, co wiem. Sądzę, że takich osób jest całkiem sporo, tylko większość nie widzi sensu w "zasiewaniu", a ja widzę. Może dana informacja okaże się komuś przydatna.

 

Odnośnie rtęci:  http://www.chinmed.com/praktyka/prakt_art/terapia_wyprowadzajaca.htm

 

 

PS ... lub poddaję pod dyskusję :)

Poddawanie pod dyskuję często nie ma sensu. Najczęściej rozmówca potraktuje Cię jako przeciwnika i podważy wszystko co mówisz (nie mając w istocie żadnych argumentów), tak że ostatecznie sama zwątpisz, co jest prawdą.

 

Dzięki za link. Pierwszy raz spotkałem sie z tak szczegółowym opisem procedury usuwania amalgamatu. Wcześniej znalazłem tylko informację o koferdamie. Nie rozumiem tylko fragmentu, który zalatuje szarlatanerią:

 

Usunięty amalgamat należy zachować, będzie bowiem potrzebny do przeprowadzenia terapii biorezonansowej MORA i homeopatycznej. To musi być ten użyty materiał "in vivo", który znajdował się w ustach i indukował "zmodulowane" patologicznie oscylacje, nie może być w żadnym razie zastąpiony przez próbkę prosto z laboratorium.

Choć to, że nie rozumiem, nie oznacza, że to nie ma faktycznie sensu.

 

Przypominam sobie, jak miałem całe usta czarne od amalgamatu, podczas poprzedniego jego usuwania. Pewnie wchłonąłem więcej rtęci, niż bezpośrednio z plomby. Robiła to pani z tytułem doktora na akademii medycznej. A wystarczyłoby, żeby troche poczytała i pomyślała.

 

Wracając do kanałówki. Istnieje teoria, że ukryte w dziąśle zęby mądrości są doskonałum siedliskiem dla bakterii beztlenowych, które indukują choroby autoimmunologiczne, jak zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Podobnie jest zapewnie w przypadku pozostawionych martwych zębów po kanałówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja może polegać na wymianie informacji, chyba :) 

 

Koszty związane z implantem wymuszają współistnienie leczenia endodontycznego. Gdyby koszty implantu były znacznie niższe w stosunku do kosztów leczenia kanałowego, popularność tego pierwszego byłaby zdecydowanie większa m.in. ze względu na podane w pierwszym poście możliwe powikłania (za wyjątkiem szczególnych przypadków). Obie dziedziny muszą się pożywić, stąd najczęściej sponsorowana przepychanka informacyjna.

Dociekliwość i niestety zasobny portfel zwiększają szanse na utrzymanie zdrowia na zadowalającym poziomie ;)

 

Odnośnie cytatu - podejrzewam, że chodzi o rodzaj odczulania / odtruwania metodą biorezonasu magnetycznego w połączeniu z homeopatią. W przypadku np. odczulania z kurzu, wymagana jest próbka materiału z domu pacjenta, a nie jakakolwiek próbka kurzu. Mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.