Skocz do zawartości

Brak cierpliwości


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć bracia, tak sobie ostatnio przeanalizowałem, ze brak mi cierpliwości. Z jednej strony potrafię miesiącami coś tam robić (uczyć się itd.) licząc na efekty i mam świadomość, że to trwa. Z drugiej strony jednak dostrzegam w sobie ogromne zniecierpliwienie (najbardziej odnosi się to do pracy, dość szybko zaczynam odczuwać, że jakieś zmiany by się przydały - czasem nawet nie wiem jakie).

 

Jak tak sobie pomyślę, że jakiś sukces do którego dążę, osiągnę za pół roku/rok to mnie skręca, że tak długo (a to przecież nie jest długo).

 

Mam wrażenie, że przez to mogę popełniać głupie życiowe decyzje, zrobić coś "za szybko" nie przygotowując się odpowiednio (zmiana pracy, miejsca pobytu itd itp). Patrząc jednak z innej perspektywy, kto nie zmienia, nie próbuje, nie doświadcza - też gówno ma.

 

Nie wiem jak podejść do tematu. Czy cierpliwość można wytrenować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć bracia, tak sobie ostatnio przeanalizowałem, ze brak mi cierpliwości. Z jednej strony potrafię miesiącami coś tam robić (uczyć się itd.) licząc na efekty i mam świadomość, że to trwa. Z drugiej strony jednak dostrzegam w sobie ogromne zniecierpliwienie (najbardziej odnosi się to do pracy, dość szybko zaczynam odczuwać, że jakieś zmiany by się przydały - czasem nawet nie wiem jakie).

 

Ja z natury jestem raczej cierpliwą osobą, ale może twoja nie cierpliwość jest spowodowana jakimiś stresującymi sytuacjami bądź negatywnymi myślami które towarzyszą ci życiu. Ja np zmieniając złe wzorce na dobre zauważyłem m.in. że wzrasta mi cierpliwości i spokój w moim ciele. Takie jest moje zdanie ale mogę się mylić.

 

Cytat

Jak tak sobie pomyślę, że jakiś sukces do którego dążę, osiągnę za pół roku/rok to mnie skręca, że tak długo (a to przecież nie jest długo).

Jeśli zaś chodzi o to podejście, to radze ci nie myśleć o danym celu, który kiedyś tam będziesz miał zamiar osiągnąć, ponieważ codziennie zamiast być spokojny będziesz sfrustrowany. Zamiast zająć się innym celem, który będzie w zasięgu twoich rąk to skupisz się na tym odleglejszym i tylko wytracisz nie potrzebnie energie. Rób kroczek po kroczku do odległego celu ale o nim codziennie nie myśl. Powodzenia  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.