Skocz do zawartości

Toksyczne mechanizmy w związkach


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęłam słuchać tego oto pana:

Bardzo fajnie tłumaczy jak działają mechanizmy w związkach i odbierania rzeczywistości w różnych sytuacjach. 

Podaje dużo fajnych przykładów i w sposób rzeczowy tłumaczy jak to funkcjonuje. 

Jednym słowem - zmusza do głębokich refleksji i pomaga sobie poukładać niektóre rzeczy w głowie.

Polecam i zapraszam do dyskusji.  :) 

Macie jakieś szczególne przemyślenia i historie związane z tym tematem? 

 

Szczególnie mi utkwił w pamięci przykład z Księżniczką i Wieśniakiem - bardzo często spotykam taki mechanizm i to zwykle w takiej kondygnacji. I szczerze? Takie księżniczki często mają wygórowane oczekiwania i niezależnie na kogo trafią, zawsze będą doszukiwać się w tej osobie cech, które jej nie podpasują by móc kręcić nosem - dlatego faceci są już na starcie spisani na straty - lepiej od razu zrywać kontakt z taką osobą jeśli nie chce się zwariować... ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie Jutro odsłucham go ponownie bo póki co umiałabym usnąć przy tym filmiku. W ogóle to zauważyłam u siebie, że mnie usypiają takie filmy, nie dam rady obejrzeć całego z pełną koncentracją. Nudzi mnie to chyba, nie wiem. Byłam w toksycznej relacji, ciekawe czy będzie omówiony ten przypadek. 

 

 

No @Hippie, tu nie usnęłam.

Czy jestem w toksycznej relacji z sobą? 

Tak. Palę papierosy, rzucę za rok dopiero. Chciałabym to zrobić z podświadomością. :D

Powinnam też zmienić dietę to mogę zacząć od zaraz no i wprowadzić więcej ruchu. Czy coś z tym robię? Według mnie tak, zaczęłam tylko trochę z innej strony. Najpierw chcę zrobić sobie taką strefę komfortu, mieć swoje lokum itd., a następnie zakończyć toksyczną relację z sobą. 

Wtedy może pomyślę o jakimś związku/ relacji, tak myślę. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.