Skocz do zawartości

Prog Rock


bumblebee

Rekomendowane odpowiedzi

Z Yes dłuuugo walczyłem. Nie tyle z muzyką, która jest bardzo dobra oczywiście (choć mi przypadły do gustu głównie albumu z pierwszej połowy lat 70-tych) co z wokalem. Wychowany na najbardziej obskurnym death metalu/grindcorze przy pierwszym odsłuchu był dla mnie nie do przejścia. W końcu go jakoś przełknąłem.

Jethro Tull znam bardzo słabo, aż wstyd się przyznać.

 

A właśnie - co z Wishbone Ash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes w całości to ja już chyba nigdy nie przetrawię właśnie ze względu na wokal. Ale przykładowo tę środkową, pojechaną, instrumentalną część Gates of Delirium uważam za świetną.

Jethro Tull nigdy nie słuchałem i w sumie nie wiem czemu, na obecną chwilę jakoś nie pali mi się żeby ich poznawać.

Wishbone Ash bardzo lubię zwłaszcza płytę Argus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, gdyby tylko Anderson się zamknął ...

Kiedyś podsunąłem ojcu moją ulubioną The Mars Voltę czyli "Amputechture" (kiedyś jak gorączkowałem zrobiła mi ta płyta niezłe kuku i tak już zostało), 

stwierdził "no fajne, fajne, tylko mogliby tą wyjącą babę wypieprzyć z zespołu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jethro lubię bardzo , ale raczej wczesne rzeczy , tak mniej więcej do Minstrel in the gallery.

W Yes też mnie drażni wokal , szkoda bo pozostali muzycy genialni , zwłaszcza basista Chris Squire.

 

Wishbone Ash to taki bardziej blues/jazz rock niż prog więc nie wspominałem :-) bardzo lubię 4 pierwsze płyty , sekcja mistrzowska.

 

 

dość zręczni naśladowcy King Crimson z czasów Red :-)

Edytowane przez APSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wishbone Ash świetny zespół, wspaniała gitarowa muzyka. Jethro Tull z charyzmatycznym liderem Ianem Andersonem budzi skrajne emocje, albo się bardzo podoba, albo tej muzyki się nie znosi. Zespół gra folka rocka opartego na tradycyjnej muzyce brytyjskiej. Lider multiinstrumentalista świetny showman, rewelacyjny na koncertach.

A co Bracia sądzicie o Genesis?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.